
I oprócz tego planowałem użycie czegoś bardziej gumowego czy ogólnie najbardziej gęstego jakiego da się upchnąć w newralgicznych miejscach przy grodzi od środka. Na razie nic nie robiłem, bo do tego trzeba by podejść bardziej kompleksowo, np:
- jak już robić drzwi, to od razu z montażem nowych głośników
- jak już robić klapę z tyłu, to najpierw naprawić ogrzewanie tylnej szyby bo gdzieś prąd nie dochodzi. No i kupić od razu plastiki klapy, bo są połamane, nie przylegają równo i trzeszczą
- jak robić bagażnik, to pod butlę LPG się nie dostanę i tak
- no i o ile w Volvo całą ścianę grodziową od strony silnika bez problemu wylepiłem (z bardzo słyszalnym efektem), o tyle tutaj tam się akurat nie dostanę, jest koszmarnie ciasno. A najbardziej ze wszystkiego hałasuje ta 4 cylindrowa kosiarka.
Wnętrze trochę trzeszczy na dziurach, więc pewnie kupa roboty, po drodze wyjdą dziwne spinki, które trzeba będzie namierzyć, innego rodzaju braki, poszukiwanie plasticzków, lepienie już zamontowanych, poprawianie złamanych mocowań, może samemu coś zepsuję itp. I skończy się tym, że jak będę chciał zrobić porządnie to auto będzie musiało stać dwa tygodnie z rozbebeszonym wnętrzem. Jak dobrze pójdzie. Dlatego wcześniej chciałem zrobić rekonesans, poszukać filmów i manuali, żeby być w miarę przygotowanym na to, co zobaczę, ale raczej z kompleksowym ulepszaniem dam sobie na razie spokój, wolę inne hobby

Jedynie podłogę i nadkola można by zrobić od razu i efekt powinien być odczuwalny, a pracy dużo mniej. Naprawdę podłoga jest przykryta tylko gąbką? W moim starym Volvo był jakiś wielowarstwowy laminat zrobiony z bardzo różnych materiałów, grubość w sumie ze 3-4cm a i tak było wszystko od spodu słychać o wiele bardziej niż w Velu pomimo tego, że tam miałem opony 195mm, a tutaj 245mm.
Ile zejdzie nie wiem. W Volvo komora silnika (gródź, maska, osłony, podszybie) to było niecałe 3m2 powierzcni do wylepienia. Na klekot zadziałało dobrze, na niskie tony generowane przez diesla na wolnych obrotach i tak nic nie pomoże, no chyba że jakaś betonowa ścianka czy coś.