Nie zamykające się auto

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Nie zamykające się auto

Post autor: sasio » 24 sty 2017, 07:55

Mianowicie od jakiegoś czasu, zauważyłem że zablokowana kierownica (dźwięk blokady po włożeniu i wyjęciu karty jest) się rusza, nie zawsze bo czasami jest zablokowana, ale można ją ruszać, i słychać przeskakiwanie.
O ile to jest mało uciążliwe, o tyle auto mnie zaskoczyło, otworzyłem drzwi poprzez HF, włożyłem kartę do czytnika aby sprawdzić poziom oleju, otworzyłem maskę i zamknąłem drzwi. Sprawdziłem olej (karta w czytniku) a drzwi zamknięte, nie było żadnego sygnału zamknięcia HF ani nic, ciągle był włączony zapłon, nie dało się otworzyć żadnych z drzwi. Dobrze że stało się to pod domem, to poleciałem szybko po drugą kartę, którą normalnie mogłem otworzyć auto, jednak dziś, jadąc do Koszalina, zacząłem się bawić blokadą rodzicielską - przycisk nie reagował na nic - oraz podjechałem do sklepu, i auto przestało reagować na zamykanie. Nie mogłem auta zamknąć ani z karty, ani z HF, ani nawet siedząc w środku, nie działało blokowanie drzwi ani przednie ani tylne (chodzi o drugi przycisk blokowania drzwi), otwieranie z karty i z w/w przycisków reagowało, jednak na zamknięcie nie było żadnej reakcji. Jakieś pomysły?
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Nie zamykające się auto

Post autor: KaMis » 24 sty 2017, 16:43

U mnie HF nie działa w ogóle, można zamknąć tylko z karty i z otworzyć, też nie wiedzieć czemu. Może ktoś podpowie od czego zacząć ;)

Awatar użytkownika
Buka
Klubowicz
Posty: 126
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:30
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Nie zamykające się auto

Post autor: Buka » 24 sty 2017, 19:37

ja stawiam na uszkodzony/rozpięty przycisk od blokady drzwi bo przez niego płynie prąd do siłowników :) sprawdz czy przy zamykaniu z pilota mryga ci ten przycisk.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Nie zamykające się auto

Post autor: sasio » 24 sty 2017, 22:19

Zero reakcji.
Ogarnąłem temat połowicznie.
Mianowicie rozłączyłem prawe tylne drzwi z którymi miałem problem (nie mogłem podnieść szyby z poziomu kierowcy, a opuścić tak) i wsio działa. Czeka mnie wymiana wiązki
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ