CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
jurand78
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2018, 21:36
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: jurand78 » 23 cze 2018, 22:42

Cześć, czy ktoś z Was wyłączał kiedyś czujniki ciśnienia za pomocą CLiP'a? Obecnie mam zaprogramowane dwa komplety kół: lato/zima. Chciałbym zdezaktywować jeden z kompletów. Potrzebuję praktycznej wskazówki od osoby, która już to robiła z sukcesem :)

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Krzysiek » 23 cze 2018, 23:44

Ja bawiłem się tymi ustawieniami - zmieniałem ręcznie numery czujników: viewtopic.php?f=11&t=722
Nie wiem czy w przedliftowej wersji jest tak samo.

W jakim celu chcesz zdeaktywować jeden z kompletów?
Zaprogramowane masz dwa komplety, ale aktualnie masz wybrany tylko jeden. Więc ten drugi automatycznie jest nieaktywny.

ps.
Poproś moderatora o przeniesienie wątku do "Felgi i opony", bo wydaje się bliższy Twojemu pytaniu :)

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: milimetr58 » 24 cze 2018, 09:32

jurand78 pisze: 23 cze 2018, 22:42 Cześć, czy ktoś z Was wyłączał kiedyś czujniki ciśnienia za pomocą CLiP'a? Obecnie mam zaprogramowane dwa komplety kół: lato/zima. Chciałbym zdezaktywować jeden z kompletów. Potrzebuję praktycznej wskazówki od osoby, która już to robiła z sukcesem :)
W ustawieniach masz wybór "zimowe" i "letnie", wybierasz w zależności, które są właściwe i tak już zostaje na stałe. Ja to zrobiłem sobie zdjęcie telefonem numerów czujników odpowiednich do danego koła, żeby później można było je zmienić ręcznie w przypadku np. zamiany kół tył na przód.
Waldek i Ewa

oceanic123

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: oceanic123 » 24 cze 2018, 11:11

A zamiast programować czujniki ręcznie można je po prostu wzbudzić. Albo wzbudzaczem (mam takowy) albo obniżając gwałtownie ciśnienie w oponie, ale to zadziała tylko na dobrej baterii w czujniku. W razie czego w Łodzi, służę pomocą.

Florian2586
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2018, 13:40
Skąd: Łódź
Rok: 2003
Silnik: 2.0T
Drugie auto: ESPACE IV

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Florian2586 » 24 cze 2018, 13:01

Witam.
Ja w swoim Espace mam wyłączone czujniki ciśnienia w kołach.
Wyłączasz je w pozycji UCH a następnie test bądź sprawdzanie ciśnienia w kołach.
Na desce rozdzielczej nie pojawiają się komunikaty o sprawdzeniu Ciśnienia w kołach a rysuneczek autka ma puste koła.

jurand78
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 27 sty 2018, 21:36
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: jurand78 » 24 cze 2018, 15:23

Krzysiek pisze: 23 cze 2018, 23:44 Ja bawiłem się tymi ustawieniami - zmieniałem ręcznie numery czujników: viewtopic.php?f=11&t=722
Nie wiem czy w przedliftowej wersji jest tak samo.

W jakim celu chcesz zdeaktywować jeden z kompletów?
Zaprogramowane masz dwa komplety, ale aktualnie masz wybrany tylko jeden. Więc ten drugi automatycznie jest nieaktywny.

ps.
Poproś moderatora o przeniesienie wątku do "Felgi i opony", bo wydaje się bliższy Twojemu pytaniu :)
Cześć :) Bardzo dziękuję za szybki odzew. Już poprosiłem moderatora o przeniesienie tematu - uwaga jak najbardziej trafna.

Co do mojej chęci wyłączenia jednego kompletu czujników: powód jest banalny. Wyczerpała mi się bateria w jednym z kół i teraz cały czas informacja na pomarańczowo świeci mi po oczach w czasie jazdy :) W drugim komplecie kół swego czasu dokupywałem komplet nowych czujników i te powinny działać jeszcze kilka lat. Dlatego nie chciałbym rezygnować z tych nowszych i nadal wyświetlać z nich informacje.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: CLiP - Czujniki ciśnienia w oponach

Post autor: Krzysiek » 24 cze 2018, 15:51

jurand78 pisze: 24 cze 2018, 15:23 Co do mojej chęci wyłączenia jednego kompletu czujników: powód jest banalny. Wyczerpała mi się bateria w jednym z kół i teraz cały czas informacja na pomarańczowo świeci mi po oczach w czasie jazdy :) W drugim komplecie kół swego czasu dokupywałem komplet nowych czujników i te powinny działać jeszcze kilka lat. Dlatego nie chciałbym rezygnować z tych nowszych i nadal wyświetlać z nich informacje.
W takim razie wyłącz czujniki przy obecnym komplecie kół, tak jak napisał Florian2586 powyżej.
Gdy założysz drugi komplet kół, włącz je ponownie i wpisz numery nowych czujników (lub jeśli masz je już wpisane jako lato/zima to wystarczy zmienić aktualny komplet w ustawieniach np. z lato na zima).

ODPOWIEDZ