Klimatyzacja

Masz problem że swoim VelSatisem?
Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Klimatyzacja

Post autor: Faavi » 10 cze 2018, 10:42

witam. w tamtym roku wymieniałem sprężarkę na ta ze scenica. vel 2.0t. wszystko działało aż milo. w tym roku ciepło a klima nie działa. okazało się ze "mechanik" wymienił sprężarkę ale o ringów już nie. żółty nalot kolo przewodu przy sprężarce. klima pusta bo wszystko uciekło. wymienione o ringi, szczelność sprawdzona, klima nabita i... cisza. sprężarka dalej nie działa. na kompie boscha, bo takim dysponowali w serwisie klimatyzacji wyskakuje błąd sprzęgła sprężarki czy coś w tym stylu. po sprawdzeniu na krótko sprzęgło działa, nie dochodzi prąd do sprężarki. bezpieczniki całe.
skąd wychodzi sygnał na sprężarkę?? jest jakiś przekaźnik czy bezpośrednio z panelu klimy? gdzie sprawdzić czy instalacja cała, czy gdzieś nie uszkodzony jest przewód??

Awatar użytkownika
darryd
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 11:37
Skąd: Głogów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Klimatyzacja

Post autor: darryd » 03 lip 2018, 08:12

hej...na 99% idzie bezpośrednio do panela klimatyzacji...też z tym walczyłem, u mnie gdzieś po drodze było zwarcie, że paliło ścieżki w panelu klimatyzacji a czasem tranzystor który tym steruje (chyba IRFZ34N), dopiero jak doprowadziłem nowy przewód od panelu bezpośrednio do sprężarki to mam spokój...sprawdź też co pokazuje CLIP, u mnie był błąd że przerwa w obwodzie stycznika sprzęgła...DF003

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re: Klimatyzacja

Post autor: Faavi » 06 lip 2018, 12:34

Ogolnie panel wystawia sygnal. Wyczytalem na forum laguny ze w renault klima sterowana jest masa. Po podlaczeniu zewnetrznego plusa klima ruszyla. Po zaplonie puscilem osobny kabel z bezpiecznikiem do sprezarki i dziala.

ODPOWIEDZ