Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Masz problem że swoim VelSatisem?
radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: radocha » 11 lut 2018, 12:22

Ostatnio pojawił się problem uruchamiania mojej wersalki.

Wygląda to tak: wsiadam, wkładam kartę, wciskam start, autko odpala - wskazówka obrotów do góry i spada do zera, silnik gaśnie.

Jeżeli lekko przykazuje obroty się stabilizują i silnik pracuje na jałowych. Czasem w czasie gdy na jałowych przełącza się na gaz też potrafi zgasnąć. Nie ma żadnych alarmów na kompie. Na na necie znalazłem tylko taką rade:

"Proponuję następującą procedurę. Odłącz akumulator na około 15 minut przy zimnym silniku. Po jego podłączeniu uruchom silnik i utrzymaj go w ruchu do ustabilizowania obrotów (samodzielnego działania).
W takim stanie niech sobie pracuje do osiągnięcia temperatury włączenia wiatraków. Teraz zgaś i powtórnie odłącz baterię na około 10 minut. Teraz załącz baterię i uruchom bez dotykania gazu. Jeśli przyniesie to efekt to będzie już dobrze. Powodzenia!"

Czy taka procedura ma jakiś sens?


Może Macie jakieś inne pomysły :> Mechanik nic nie widzi na kompie. Tyko w Was nadzieja :D

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: Kryniax » 11 lut 2018, 18:28

Ja widzę tutaj czyszczenie przepustnicy, miałem te same problemy i wyczyściłem. Od tamtego czasu nie miałem problemów z odpalaniem. Czy ta procedura ma sens? Nie wiem, nigdy nie praktykowałem. Na pewno taka procedura pomaga na wariującą elektronikę :D

Lejek20
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 10 mar 2017, 21:21
Skąd: Potworów
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: Lejek20 » 11 lut 2018, 21:32

Dokładnie przepustnica do czyszczenia

radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: radocha » 12 lut 2018, 17:01

To również biorą pod uwagę.
Mam tylko pytanie czy ogarnę "dostanie się" do przepustnicy w garażu podziemnym? Chodzi mi o to, czy dużo z tym zachodu i czy wystarczy zdemontowanie filtra i rur wyjściowych do przepustnicy? Czy muszę demontować przepustnicę, czy wystarczy tylko odchylać jej płatek i ją wyczyszczę? Środek do czyszczenia silników wystarczy? Laickie pytania.

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: Kryniax » 13 lut 2018, 10:00

Do czyszczenia wystarczy użyć benzyny ekstrakcyjnej oraz jakiejś ściereczki, najbezpieczniejszy wariant i wszystko co niepożądane powinno się zmyć. Ja wyciągałem przepustnicę razem z kolektorem więc mi było łatwiej się do niej dobrać. Polecam jednak ją zdemontować, bo tak łatwiej wyczyścić. Zdemontowanie filtra i rury powinno wystarczyć, 4 śrubki, wtyczka i przepustnica jest twoja :). Załączam zdjęcie mojej świeżo po zdemontowaniu, prawdopodobnie pierwszy raz od nowości.

Obrazek

radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: radocha » 18 lut 2018, 08:06

Wyczyściłem przepustnicę i jak dziś rano odpalałem na zimnym silniku obroty trzymają się jak trzeba.
Jest wrażenie, że lepiej reaguje na gaz. Dojście do przepustnicy ciężkie, trzeba wyjąć akumulator, odkręcić filtr, przepływomierz zdjęć. Finalnie nawet nie odkręcałem przepustnicy tylko czyściłem zamontowaną bo śruby nie chciały puścić. Wtyczka od przepustnicy ledwo się zdjęła, jakaś dziwna w ogóle. Środek do czyszczenia przepustnic k2. Przy okazji zmieniłem cięgno drzwi od kierowcy na nowe, bo strzelało strasznie przy otwieraniu i zamykaniu :)

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: Kryniax » 18 lut 2018, 12:00

Kiedyś wrzucałem poradnik na forum z wymianą tulei na tym cięgnie, ale jak poradziłeś sobie w ten sposób to też gitara :). Dobrze, że to okazała się tylko przepustnica.

radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: radocha » 19 lut 2018, 17:27

Okazało się, że autko dobrze odpala od pierwszego, obroty są stałe ale...
pojawił się problem z drganiem silnika. Gdy stoję na światłach na hamulcu obroty schodzą do około 700 - 750 autko wpada w wibracje.
Gdy jest skrzynia na N i trzyma 800-900 obr nie jest to wyczuwalne. Może coś ruszyłem, ciężko stwierdzić. Wcześniej jak falowały obroty przed czyszczeniem przepustnicy czasami spadały i też wchodził w wibracje, więc może to jeszcze jakiś problem zaległy. W czasie jazdy wszystko ok. Podsumowując: stałe obroty, silnik drga. Macie może jakieś pomysły?

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: KrzysiekEg » 19 lut 2018, 18:20

A jesteś pewien, że to silnik? Zobacz na postoju, podnieś maskę i dotknij. U mnie jest wyczuwalne drganie, kiedy się załącza wentylator, przy cieplejszej pogodzie zajrzę tam i przesmaruję.

radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Vel satis 3.5 gaśnie po odpaleniu

Post autor: radocha » 19 lut 2018, 18:54

To na pewno silnik. Wcześniej może nie zwracałem na to zbytniej uwagi. Autko na gazie zachowuje się tak samo. Irytujące. W czasie jazdy żadnych negatywnych doznań. JAk będe go dawał do mechanika pierwsze w kolejce poduszki, świece też nie były wymieniane.

ODPOWIEDZ