Problem z włączeniem samego zapłonu

Masz problem że swoim VelSatisem?
Memphis3
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017, 18:55
Skąd: Warszawa
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: Memphis3 » 17 gru 2017, 19:11

Jako że to mój pierwszy post więc najpierw się przywitam. W moim posiadaniu jest vel z 2002r 2.2 dci automat.
Jako że sporadycznie pojawia mi się injection faulty postanowiłem podpiąć komputer i tu zaczął się problem. Nie wiem jak uruchomić sam zapłon, wszelkie instrukcje znalezione w necie nie pomogły, zaznaczam że silnik można odpalić na P bez wcisnietego hamulca. Próba włączenia zapłonu poprzez wciśnięcie start i przytrzymaniu bez wyciskania hamulca kończy się uruchomieniem silnika. Przełączanie na D i wciśnięcie start - bez reakcji. Czy silnik powinien uruchomić się bez wciskania hamulca jeśli jest na P (vel przed liftem uruchamiany z karty)? A może ktoś z Was ma pomysł co może sygnalizowanie kontrolka injection faulty? Egr czyszczony i zaslepiony, kolektor wyczyszczony. W chwili gdy zapala się kontrolka auto lekko traci moc aczkolwiek rozpędza się oraz obroty normalnie rosną z tym że trwa to dłużej. Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz przepraszam za ew błędy - piszę z koma.

Lejek20
Forumowicz
Posty: 111
Rejestracja: 10 mar 2017, 21:21
Skąd: Potworów
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: Lejek20 » 17 gru 2017, 19:37

Po włożeniu karty do czytnika powinien ci się zapłon uruchomić.

Memphis3
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017, 18:55
Skąd: Warszawa
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: Memphis3 » 17 gru 2017, 20:36

No właśnie okazuje się że samo włożenie karty to nie jest taki "prawdziwy zapłon". Chodzi tu o uruchomienie zapłonu w trakcie którego podświetlają się zegary. Np jeśli silnik podgrzewa świece to zegary już świecą się i dopiero za chwilę odpala silnik i chodzi mi tu o ten moment ale bez opalania silnika. Jest opisana procedura uruchomienia tego ale u mnie właśnie nie działa :-\

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: milimetr58 » 17 gru 2017, 21:00

Mam pytanie, czy uruchamiając silnik musisz trzymać cały czas przycisk START, czy naciskasz na krótko, puszczasz a silnik się uruchamia? Jeśli musisz trzymać cały czas ten przycisk przy uruchomieniu, to w czytniku karty masz ułamany języczek i to może być Twoim problemem.
Waldek i Ewa

Memphis3
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017, 18:55
Skąd: Warszawa
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: Memphis3 » 17 gru 2017, 21:02

Mogę wcisnąć na chwilę i puścić, silnik automatycznie nagrzewa świece i odpala (lub odpala od razu jeśli gorący) - przycisku nie muszę trzymać.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: milimetr58 » 17 gru 2017, 21:33

Memphis3 pisze:Mogę wcisnąć na chwilę i puścić, silnik automatycznie nagrzewa świece i odpala (lub odpala od razu jeśli gorący) - przycisku nie muszę trzymać.
W takim razie języczek nie jest ułamany. Nie wiem czy masz manualną skrzynię, czy automat, jeśli manualna, to zostaw go na biegu, włóż kartę i wciśnij przycisk start. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się u Ciebie dzieje. Po włożeniu karty do końca w czytnik powinien się uruchomić tylko zapłon.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: milimetr58 » 17 gru 2017, 21:37

Masz opcje Hands Free (wolne ręce)? Jeśli tak, to czy czasami nie przychodzisz do auta z dwoma kartami a on rozpoznaje pierwszą i nawet jak włożysz drugą, to dlatego nie działa uruchomienie zapłonu. Gdzieś coś czytałem na ten temat, ale nie mogę sobie skojarzyć dokładnie. Cały czas intensywnie myślę, jak znajdę, to dam znać.
Waldek i Ewa

Memphis3
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 17 gru 2017, 18:55
Skąd: Warszawa
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: Memphis3 » 17 gru 2017, 21:50

Tu jest temat akurat o kasowaniu inspekcji. Ale punkt 1 mówi o włączeniu samego zapłonu, niestety ta procedura u mnie nie działa. Skrzynia automat. Po podpięciu komputera do sprawdzenia błędów pojawia się info włącz zapłon, zaraz obok opisana jest procedura włączenia zapłonu w przypadku systemu na kartę - "włóż kartę, bez wciskania hamulca wciśnij START na ok 10 sekund, zegary się podświetlą oraz zaświeca się kontrolki, silnik nie uruchomi się"
Handsfree nie ma.
@milimetr58 - wydaje mi się że Ty masz tu na myśli zapłon jako włożenie karty, podświetlenie środkowego wyświetlacza (tego na zegarach) lecz bez podświetlenia całych zegarów, to działa normalnie.


http://resetservicelight.com/reset-serv ... vel-satis/

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: milimetr58 » 17 gru 2017, 22:00

Ja mam na myśli włączenie samego zapłonu. Mam też automat, ale benzyna 2.0T i po włożeniu karty do czytnika uruchamia mi się zapłon. Wyświetlają mi się komunikaty na desce rozdzielczej, tam gdzie jest obrotomierz, prędkościomierz itp., wyświetla się stan oleju, system OK itp. Rano dokładnie jeszcze sprawdzę wszystko co i jak i napiszę.
Teraz znikam.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Problem z włączeniem samego zapłonu

Post autor: chrisfox » 17 gru 2017, 22:45

U mnie to samo (oczywiście HF, więc nie muszę wkładać karty, ale co do zasady identycznie). Jeśli nie nacisnę hamulca, silnik nie startuje - włącza się zapłon, wszystkie wskaźniki, pojawia się napięcie w gniazdkach itd.

ODPOWIEDZ