Uszczelka pod głowicą

Masz problem że swoim VelSatisem?
Karol880
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 15:56
Skąd: Lublin
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Uszczelka pod głowicą

Post autor: Karol880 » 29 lis 2017, 19:37

Witam, problem jak w temacie : uszczelka pod głowicą , sam nie jestem do końca pewny czy to to ale wszystko na to wskazuje : znikający płyn chłodniczy, twarde węże , brak ogrzewania , i troszkę majonezu pod korkiem od oleju. Niby robiłem test na obecność spalin w układzie i płyn zmienił barwę na zieloną ale słyszałem że nie jest on miarodajny. Póki co auto stoi u mechanika i czeka na moją decyzję co dalej. Powiedzcie proszę co warto jeszcze sprawdzić ewentualnie co jeszcze wymieniać podczas takiego zabiegu jak wymiana uszczelki ????? Wiadome planowanie głowicy, nowy rozrząd i pompa wody ... Postawić na coś jeszcze ?? Jakie macie w ogóle zdanie o silnikach 2,2 dci 150 km ??? Pozdrawiam i liczę na jakies pomocne porady.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: sasio » 29 lis 2017, 22:25

Zrób test ciśnienia w układzie.
Większej krzywdy nie wyrządzi.
Ogólnie sprawdź czy gdzieś nie cieknie ci płyn, bo majonez robi się od jazdy na krótkich dystansach.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Karol880
Posty: 4
Rejestracja: 08 paź 2017, 15:56
Skąd: Lublin
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Re: Uszczelka pod głowicą

Post autor: Karol880 » 30 lis 2017, 20:06

No właśnie wycieków nie ma i to nawet najmniejszych. A płynu dolewam prawie liter co jakieś 3 tygodnie. Znasz jakie powinny być wartości ciśnienia w sprawnym układzie i z wywalona uszczelka ??

ODPOWIEDZ