Montaż HeatedWash

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Montaż HeatedWash

Post autor: milimetr58 » 23 paź 2017, 11:09

Ja zakupiłem sobie urządzenie do przepływowego podgrzewania płynu spryskiwaczy. Jak tylko dojdzie i zamontuje, to opiszę Wam jak się sprawuje. Wklejam link jak to się montuje i jak działa.
Działanie:
https://www.youtube.com/watch?v=Aw61BaYEvtY
Montaż:
https://www.youtube.com/watch?v=cL5ew_soHos
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
ViruS001
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 16 sie 2017, 20:44
Skąd: Nysa
Rok: 2009
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Audi S3

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: ViruS001 » 23 paź 2017, 21:16

I niby do jakiej temperatury podgrzewa płyn? żeby szyba nie pękła przy częstym stosowaniu tego bo nie powinno się lać gorącą wodą szybę

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: milimetr58 » 24 paź 2017, 05:44

ViruS001 pisze:I niby do jakiej temperatury podgrzewa płyn? żeby szyba nie pękła przy częstym stosowaniu tego bo nie powinno się lać gorącą wodą szybę
Działa to tak:
Podgrzewana myjnia AT-38OD działa w trybie "na żądanie". Urządzenie zaczyna pracować, gdy zapłon jest włączony (silnik pracuje) i poziom napięcia akumulatora jest wyższy niż 13,0 woltów. Gdy jednostka zostanie uruchomiona, płyn do spryskiwaczy wewnątrz jego komory grzewczej zostanie podgrzany i utrzymywany w ustalonych przedziałach temperatur (140-150 ° F), dzięki czemu zawsze znajduje się gorący płyn wewnątrz komory grzewczej urządzenia, który może być używany przez kierowcę do czyszczenia przedniej szyby. Za każdym razem, gdy kierowca aktywuje zainstalowany fabrycznie system myjący, podgrzewany płyn do spryskiwaczy jest nakładany na przednią szybę przez około 3 sekundy natrysku. Trzy sekundy sprayu zapewnia ok. 50-60 ml płynu, który jest uważany za wystarczającą ilość płynu dla jednego sprayu. Następna porcja ogrzewanego płynu do spryskiwaczy jest dostępna w ciągu 10-20 sekund (w zależności od warunków otoczenia). Urządzenie HeatedWash wykorzystuje pełną moc 50 Amperów przez 30 sekund w celu podgrzania płynu do płynu do płynu do wstępnie ustalonych granic temperatur (140-150 ° F) i minimalnej mocy, aby utrzymać ją w tych granicach. Pobór mocy urządzenia wynosi mniej niż 2 Ampery na godzinę.
Skoro w Skandynawii się sprawdza, jest tam w powszechnym użyciu i jakoś szyby nie pękają, to dlaczego w Polsce ma nie działać. Od razu piszę, nie ma szans na pękanie szyby, gdyż jest to mgiełka i zanim opadnie, to temperatura jej jest o wiele mniejsza niż 50 st. C.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: milimetr58 » 12 lis 2017, 17:16

Urządzenie zamontowane, działa rewelacyjnie.
Waldek i Ewa

jakubwojtas
Forumowicz
Posty: 24
Rejestracja: 11 lis 2017, 03:47
Skąd: krakow
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: jakubwojtas » 28 lis 2017, 08:12

Po dzisiejszym skrobaniu karta bp stwierdzilem ze sobie zamontuje takie ustrojstwo, zwlaszcza ze juz jest przetestowane:) mozesz podeslac link do sprawdzonego sprzedawcy? pozdrawiam kuba

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: milimetr58 » 28 lis 2017, 11:54

Niestety w PL na razie nie widzę, ale jest tutaj
https://www.ebay.pl/itm/Webasto-Hot-Sho ... Sw8P5Z09hh
Ten jest kompletny i ja bym Ci tego polecał. Mój działa, jest ok, ale za dużo "rzeźbienia", brak przewodów do płynu spryskiwacza, włącznika, zaworku zwrotnego i uchwytu do urządzenia. Ja sam wszystko dorabiałem, kombinowałem, działa super, ale suma summarum dużo mniej nie wyszło a roboty w ch..
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: milimetr58 » 03 gru 2017, 07:55

Chciałem trochę sprostować, na ebay są te spryskiwacze po 320 zł z przesyłką, ja zapłaciłem 160 z przesyłką, do tego te brakujące elementy to koszt ok 40 zł, tak więc i tak ogólnie ponad 100 zł zaoszczędziłem, ale dłubaniny było.
Co do samego urządzenia, miałem możliwość sprawdzenia go jak przyszły pierwsze mrozy i szyba przednia była oblodzona. Sąsiad skrobał szybę a ja podszedłem do auta, odpaliłem i za niecałą minutę ciepłym płynem szybę odmroziłem. Sąsiad wybałuszył oczy i powiedział "jak pan to zrobił, co to za płyn, że tak szybko odmroził szybę?" Ja jemu powiedziałem, żeby nadstawił dłoń pod spryskiwacz i się dowie. Prysnąłem a on w szoku!!! Bardzo spodobało mu się to urządzenie. Zobaczymy przy większych mrozach jak się będzie sprawował ten podgrzewacz, ale z tego co widzę, to da radę spokojnie. Małżonka i syn mnie "atakują, bo też chcą coś takiego, hihi.
Waldek i Ewa

batonikus
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:28
Skąd: Szczytno
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Montaż HeatedWash

Post autor: batonikus » 04 gru 2017, 20:06

Nie ujmując nic naszym Velom, Moim pierwszym samochodem kupionym w 2006 roku był Mercedes W124 rocznik 1992 po taksówce , który jeździł w Niemczech i ten wóz miał takie Heated Wash w fabrycznej opcji. Pamiętam że w zbiorniczku była grzałka, a po odpaleniu z pod warstwy śniegu na masce roztapiały sie powoli dysze spryskiwacza. To było auto , proste, mechaniczne bez elektroniki , z super prostymi ale niezawodnymi rozwiązaniami , z sentymentem wspominam.

ODPOWIEDZ