Odpala i gaśnie

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
Colicab
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:49
Skąd: Gdynia
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Odpala i gaśnie

Post autor: Colicab » 01 paź 2017, 22:50

Cześć. Zastanawiam się czy to będzie jakiś znany objaw czy "coś nie pykło" i bedzie to jednorazowy incydent, wolę zapytać wcześniej. 3.5V6 stał dobę, wsiadam, odpalam, zapalił normalnie po czym zgasł (pochodził max 2 sekundy). Drugi raz to samo. Za trzecim odpalił normalnie i pojechałem. "Bywa" czy coś do przejrzenia?

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: milimetr58 » 02 paź 2017, 06:10

Najlepiej by było podłączyć CLIPa i sprawdzić jakie błędy wywaliło, czy w ogóle jakieś błędy pokaże. Jak pokaże, zobaczyć jakie i mniej więcej będzie wiadomo. Może być tak, że błędów nie będzie, wtedy jeździć i już. Może ktoś z Twoich okolic ma CLIPa, popytaj się tutaj na forum. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
ViruS001
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 16 sie 2017, 20:44
Skąd: Nysa
Rok: 2009
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Audi S3

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: ViruS001 » 02 paź 2017, 20:16

A tam clipy i błędy.

Masz gaz? Jak tak to pewnie reduktor pada i przy zimniejszych dniach będzie coraz gorzej.

Awatar użytkownika
Colicab
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:49
Skąd: Gdynia
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: Colicab » 03 paź 2017, 21:08

Gazu nie mam, a sam zakup CLIPa mi odradzono, bo sie nie opłaca. Moze ktoś w okolicy ma. Odezwę się jeśli problem będzie powracal

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: milimetr58 » 04 paź 2017, 14:02

Colicab pisze:Gazu nie mam, a sam zakup CLIPa mi odradzono, bo sie nie opłaca. Moze ktoś w okolicy ma. Odezwę się jeśli problem będzie powracal
No nie, a ja właśnie kupiłem CLIPa, żeby nie biegać i szukać w razie potrzeby. Pewnie i nie opłaca się mieć samochód, bo trzeba go naprawiać, nie lepiej rower kupić? Przepraszam za dygresję, ja rozumiem, że nie każdy ma potrzebę kupowania CLIPa, ale ja mając go nie jednej osobie z forum Espaca pomogłem, VelSatisa też :) a sam czasami podłączam CLIPa do swojego auta i sprawdzam, czy wszystko jest ok. Każdy ma swoje priorytety, ja mam właśnie takie. Jak się pojedzie gdzieś tam na podpięcie CLIPa, to się płaci, ja to mam w gratisie i w gratisie pomagam.
U żony miałem tak, że przepaliła się żarówka tablicy rejestracyjnej i włókno raz się stykało i działało światło, raz nie stykało i wyskakiwał błąd na desce rozdzielczej (SERVICE). Gdyby małżonka miała jechać za każdym razem na CLIPa, to by z tysiąc zeta wydała, bo jak jechała do domu, to SERVIS się świecił, jak ja wchodziłem z CLIPem do auta, to nie świecił się i tak było przez kilka dni aż w końcu całkowicie się żarówka przepaliła i wyskoczył SERVIS na stałe. Wtedy to doszedłem co się stało i dlaczego serwis się raz wyświetlał a raz nie.
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: chrisfox » 04 paź 2017, 15:12

No właśnie, po co komu Clip? Wywaliłem parę złotych na samochód, co chwila wyrzucam pieniądze na paliwo... ;) No i właśnie dojrzałem do decyzji, kupiłem i nie zamierzam żałować. Już tu nawet nie chodzi tak bardzo o pieniądze za usługę (chociaż oczywiście, to do mnie mocno przemawia) tylko o czas. Mam chwilkę, idę sobie na parking sprawdzić, co to się tam ostatnio zadziało. Przed dalszym wyjazdem mogę sprawdzić, czy nic nie wyskoczyło nowego - itd. Gdybym miał z takimi rzeczami jechać do warsztatu, to choćby diagnoza kosztowała 3 złote, raczej bym nie pojechał. A tak, jakoś się da ;)

Awatar użytkownika
Colicab
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:49
Skąd: Gdynia
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: Colicab » 06 paź 2017, 21:28

Dobra, chyba wiem o co chodzi. Auto ma problem przy odpaleniu, piszczy pasek. Piszczał już jak kupiłem. Teraz piszczy bardziej i chyba to jest problemem, jak się rozkręci to odpala od razu. Tylko co to jest i czy naprawię to sam? Ale może to tylko objaw towarzyszący np niepodawaniu paliwa (pół zbiornika, więc wyklucza problem jego mała ilość). Co powiecie?

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: chrisfox » 07 paź 2017, 10:23

Naprawdę nie chce mi się wierzyć, żeby piszczący pasek potrafił zatrzymać taki silnik ;) To stanowczo coś innego.

Awatar użytkownika
Colicab
Forumowicz
Posty: 15
Rejestracja: 22 wrz 2017, 15:49
Skąd: Gdynia
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: Colicab » 09 paź 2017, 12:00

Nie chce mi się zgadywać, jadę do mechanika. A CLIPa sobie kupię ;) Dzięki.

batonikus
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:28
Skąd: Szczytno
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: batonikus » 11 paź 2017, 20:37

było to omawiane na forum w wielu 3,5v6 zanieczyszczona przepustnica powoduje gaśnięcie po odpaleniu. Też to przerabiałem, po zdjęciu przepustnicy mechanik wyskubał pół słoika nutelli , nic dziwnego że klapka nie chciała chodzić jak należy

ODPOWIEDZ