Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Nawigacje, CB radio, Car Audio
Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 12:58

Przyznam, że jestem pełen niesmaku, jeśli chodzi o to, co słyszę przy rozmowach telefonicznych przez fabryczny zestaw. Nie wiem, jak mnie słyszy rozmówca, chyba nieźle, bo nikt niczego nie zgłasza. Natomiast to, jak ja słyszę w samochodzie drugą stronę rozmowy, to jakieś nieporozumienie, horror. Jakość dźwięku z telefonu, jak w głębokim PRL-u. Dotychczas korzystałem z zawieszonego na osłonie przeciwsłonecznej Jabra Freeway i tu czasami musiałem podnosić głos, bo mnie słyszano średnio - ale jakość dźwięku docierającego do mnie była znakomita. Tu niestety jest fatalnie.

Też tak macie, czy też u mnie jest jakoś nie tak?

RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: RobekK4 » 24 cze 2017, 13:12

W moim odczuciu jakość przekazu nie odbiega od innych znanych mi fabrycznych zestawów (+/- kilkunastu egzemplarzy).
Nie wiem jak mnie słyszą, ale jeszcze nikt nie zgłaszał problemów z odbiorem.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 15:09

Albo Ty używałeś samych marnych zestawów (nie wierzę) albo Jabra taka świetna (bez przesady, ze 300 złotych to kosztowało) albo u mnie coś nie tak.

Nawet szukałem ustawień tego dźwięku - może gdzieś można coś uzyskać. Są, full wypas - głośniej albo ciszej. Wszystko niby działa, radio wyłącza muzyczkę i odzywa się głos jak spod ziemi ;) To brzmi tak, jakby się wydobywało z zupełnie innego głośnika. A właśnie, przy okazji: rozmówcę powinno być słychać tylko z lewych przednich drzwi?

RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: RobekK4 » 24 cze 2017, 15:30

chrisfox pisze:przy okazji: rozmówcę powinno być słychać tylko z lewych przednich drzwi?
Wg mnie: Tak. Prawdopodobnie po to, aby jak najmniej przeszkadzać pasażerom.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 15:42

Tak i mnie się zdawało, ale jak już pytam, to przy okazji o wszystko.

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: obuwie » 24 cze 2017, 16:16

Wg mnie coś u ciebie nawala. Ja używam zawsze gdy jadę autem. Właściwie bardzo często czekam z wykonaniem połączenia aż nie wsiądę bo nie chce mi się słuchawki przy uchu trzymać skoro mogę zaraz zadzwonić z auta. Ani ja ani moi rozmówcy na jakoś połączenia nie narzekają.

Na dobry początek wziąłbym i przetestował inny telefon, no chyba, że już to robiłeś.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 19:24

Nie, z innym nie próbowałem, chyba się zaraz przejdę i przetestuję. Szczerze mówiąc, wątpię, ale sprawdzić warto. Ja też uważam, że coś jest nie tak, słychać naprawdę fatalnie i mnie chyba też średnio (właśnie się dowiedziałem, że brzmię przez ten zestaw jakoś matowo).


(po jakimś czasie)

Niestety, z innymi telefonami też dziadostwo. I przy okazji napiszę bardziej precyzyjnie o dźwięku - przede wszystkim brak wysokich tonów.

skee
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:43
Skąd: Silesia
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: skee » 24 cze 2017, 22:01

U mnie też jest ok, jak na zestaw z 2005 roku bez nowych protokołów można powiedzieć że jestem miło zaskoczony. Szczególnie gdy połączenie idzie przez facetime, wtedy nawet pasażerowie są w szoku że tak fajnie to słychać.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: chrisfox » 24 cze 2017, 22:08

Czyli pewnie jednak wizyta u specjalisty. I teraz dla mnie pytanie nr 1: do speca od radia, czy do speca od VelSatisa... Pierwszego mam bliziutko, drugiego 100 km dalej.

skee
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:43
Skąd: Silesia
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Bluetooth - jakość rozmów telefonicznych

Post autor: skee » 24 cze 2017, 22:14

Jeśli miałbym zgadywać to raczej opcja numer dwa, można też uderzyć do kogoś od Lagun lub Espace, to ten sam model układów.

Sprawdź też moduł radia ze schowka. U siebie chciałem podpiąć wejście aux ale w miejsce gdzie wpina się jego wtyczkę, a powinno być puste, mam już coś wpięte i to coś wychodzi z fabrycznej wiązki. Jedyne co przychodzi mi na myśl to właśnie zestaw BT, może tam warto zacząć poszukiwania ?

ODPOWIEDZ