Nadmierna czułość czujników przednich

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: chrisfox » 20 cze 2017, 07:53

Zasadniczo jeżdżę z wyłączonymi przednimi czujnikami - mam wyłącznik (chyba nie fabryczny). Czułe są ogromnie i w czasie jazdy popiskują przy nierównościach, hamowaniu a także bardzo często kiedy stoję na światłach (na ogół za kimś, ale kiedy jestem pierwszy też potrafią piszczeć, czasem nawet ciągle. W poprzednim samochodzie też były zbyt czułe, ale tamte sam zakładałem, mogłem coś zrobić nie tak. Wiem, że przód chodzi sobie trochę w pionie, ale rzecz jest irytująca. Też tak macie?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: sasio » 20 cze 2017, 08:26

Zasadnicze pytanie czy jest to piszczenie jak buzer przy prawidłowym działaniu czy ciche, jednostajne piszczenie przez parę sekund.
Jeżeli cicho piszczy prze 3-5s oznacza to uszkodzenie czujników najczęściej ze względu na wilgoć
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: chrisfox » 20 cze 2017, 13:06

Nie, nie wygląda to na awarię - z czujnikami z przodu jeżdżę ładne parę lat - to bym zauważył. Popiskują sobie zupełnie logicznie, tylko o wiele zbyt często. Jeżdżąc większość czasu po mieście, nie mogę się przed światłami zatrzymywać o dwa metry za poprzednikiem, tylko dlatego, że mi czujniki piszczą ;) Zresztą bywa, że nawet jakieś wybrzuszenie asfaltu powoduje pisk.

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: Gabrielo Vel satis » 09 lip 2017, 00:57

U mnie z przodu czujniki działają rewelacyjnie tzn :D . są bardzo czułe,ale wtedy kiedy widzą przeszkodę np. wystającą gałązkę,czy jak wrzucę jedynkę a stoi przede mną auto. Poza tym czujniki nie działają,gdy prędkość przekracza powyżej 12-tu km/h. :D chrisfox musi być jakiś problem natury elektrycznej :? mogą to być przewody,centralka,a nawet same czujniki. Bez konkretnej diagnozy i naprawy nie obędzie się.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: chrisfox » 09 lip 2017, 20:42

Proszę, nie pisz takich oczywistości, bo ktoś pomyśli, że zależy Ci na nabijaniu liczby postów (i uważniej czytaj to, co przedtem napisano).

Nie wrzucam jedynki, bo mam automat, cały czas na D (a moja "jazda" to przede wszystkim stanie za kimś pod światłami). Przy jakich prędkościach system ma działać, wiem. U mnie te 12/h przekracza się rzadko, ponad połowę czasu "jazdy" stoję w miejscu lub podjeżdżam po kilka-kilkanaście metrów. Jeżdżę z przednimi czujnikami od dobrych sześciu lat i naprawdę mam pojęcie, kiedy i jak się zachowują. Bez urazy ;)

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: Gabrielo Vel satis » 10 lip 2017, 11:19

chrisfox zawsze staram się uważnie czytać każdy post i też z tak Twoim było. Opisałeś historię. Zadałeś pytanie,czy też tak mamy? Więc ja Ci odpowiedziałem jak zachowują się moje czujniki w różnych sytuacjach i podałem przykłady. A Ty mi piszesz,żebym nie pisał takich oczywistości,bo ktoś (to Twoje spostrzeżenie) pomyśli,że zależy mi na nabijaniu postów :lol: .Jeśli myślisz w ten sposób o mnie i moich postach :o ,to uważam,że jest to z Twojej strony bardzo płytkie. Nie udzielam się na tym forum dla liczby postów,bo dla mnie to tylko numerek do którego nie przywiązuje wagi. :idea: Jeśli jest to możliwe,to Administrator może wyzerować te cyferki tzn.przy moim profilu może ich nie być. Bo po co ma komuś przychodzić do głowy jakiś wyścig na ilość postów. :arrow: Dołączyłem do tego forum tylko dlatego,żeby się dzielić wszystkim tym co dotyczy naszych velków i po to,aby jeden drugiemu podał rękę,i łączyła nas wspólnota jaką jest posiadanie wymarzonego VelSatis-a. Jeśli dla Ciebie jest to taką oczywistością i tak wszystko wiesz na temat czujników,i masz z nimi kilku letnie doświadczenie,to po co pisałeś ten post i zadałeś nam pytanie,czy też tak mamy :?: Nie uważasz,że to wszystko się ze sobą kłóci 8-)

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: chrisfox » 10 lip 2017, 12:49

Może faktycznie jestem nieco przewrażliwiony. Jednak wierz mi, na paru samochodowych forach (np. dla Safrane są dwa, znam oba nieźle) za taką aktywność w każdym możliwym miejscu, już by Cię okrzyknięto spamerem (sam tak miałem, za bardzo lubię pogadać ;) ). Sam się tego ciągle obawiam, słowo daję. Rzeczywiście, tu odpowiedziałeś na temat, wybacz, pewnie miałem gorszy moment ;) Inna rzecz, że nie pytałem o diagnozę i co mam z tym zrobić (właśnie dlatego, że akurat o czujnikach mam nieco pojęcia) a tylko o to, czy i u Was za bardzo piszczą.

Skończmy tę niemerytoryczną dyskusję i zajmijmy się konkretami ;)

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Nadmierna czułość czujników przednich

Post autor: Gabrielo Vel satis » 10 lip 2017, 14:08

christfox nie było problemu,zapomnijmy o tym-pełen luzik 8-) . Uważam,że to forum jest po to, aby przekazać sobie jak najwięcej. Rozkładamy wachlarz i dzielimy się informacjami dotyczącymi naszych velków. Każdy z nasz ma jakieś przygody i doświadczenia, i może się tym podzielić z innymi. Mamy się wspierać i nieść sobie pomoc,a nie rywalizować. OTO NA TYM FORUM CHODZI. Takie jest moje zdanie :) .

ODPOWIEDZ