nawigacja przenośna

Nawigacje, CB radio, Car Audio
Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

nawigacja przenośna

Post autor: rafal1981 » 18 cze 2017, 20:29

chłopaki proszę o pomoc w wyborze nawigacji przenośnej ,jaki model jaka firma żeby nie było problemów z mapami i aktualizacjami .Jak każdy wie renault trochę olało nawigacje w naszych Velach FL :oops: .Chciałbym sobie jakąś kupić bo moja na chyba z 10lat i jest malutka jak zegarek na rękę :D

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: nawigacja przenośna

Post autor: chrisfox » 18 cze 2017, 20:39

Szczerze mówiąc, korzystam z darmowego Yanosika i całkiem mi to wystarcza. Prymitywny jest trochę ale trasę kalkuluje w miarę szybko (nawet jak mi się zmieni pomysł), na ogół nie ma problemów z pobieraniem danych, czasem ostrzeże przed czymś paskudnym czającym się w krzakach ;)

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: nawigacja przenośna

Post autor: milimetr58 » 19 cze 2017, 06:03

Ja kupiłem sobie niedawno TomTom START20 EU45 MAPY DOŻYWOTNIE - po zarejestrowaniu się na stronie TomTom mam dożywotnią aktualizację map Europy. Jestem z tej nawigacji bardzo zadowolony. Już mi raz aktualizowała mapy do najnowszych. Ja zapłaciłem 309 złotych.
Waldek i Ewa

RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: nawigacja przenośna

Post autor: RobekK4 » 19 cze 2017, 07:24

Zanim wydasz pieniądze, wypróbuj darmowe navi na smartfony. Ja preferuję Waze. Wiele osób jeździ na Mapach googla i też sobie chwali. Swoja drogą Waze należy do google, ale obsługa jest o wiele przyjemniejsza, mapy wydają się być czytelniejsze.

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: nawigacja przenośna

Post autor: obuwie » 19 cze 2017, 09:00

Jak dla mnie mapy google są the best. Bierzesz telefon, gadasz do niego dokąd chcesz jechać i już. Jakiś sklep, punkt charakterystyczny, atrakcja, cokolwiek, adresy niepotrzebne. Najlepiej gdy kręcisz się po mieście i czegoś szukasz, google -> coś znalazłeś -> prowadź. I jedziesz.

Zrób teraz coś takiego przy użyciu zewnętrznego urządzenia, droga przez mękę. Wpiszesz "Wrocław ulica Krzemieniecka" i znajdzie. Wpiszesz będąc gdzieś w pobliżu "hydraulika siłowa" i ciekawe co pokaże, może coś normalnego, może Bydgoszcz :) W dodatku czasy przejazdu wg google, na które nie muszę brać za bardzo poprawek - czy jadę za szybko czy normalnie, spieszy mi się czy nie jakoś te czasy zawsze są trafnie oszacowane :) Albo gdy jedziesz po kogoś, dostajesz wiadomosć z adresem. Klik i adres namierzony -> prowadź. Jak dla mnie milion razy wygodniejsze niż cokolwiek co nie jest zintegrowane z jedyną słuszną wyszukiwarką :)

Kiedyś navi Here w lumiach była niezła (chociaż nie dało się do niej gadać), ale teraz Microsoft zepsuł całkowicie wyszukiwarkę w swojej wersji aplikacji i mam coś na kształt zwykłej nawigacji zewnętrznej - podaj adres to zaprowadzę. Niby prowadzi dobrze, niby mapy aktualne, ale: muszę wpisać adres, muszę ten adres znać, szukajka beznadziejna, mimo właczonej informacji o ruchu zawsze pokazuje czasy i korki z pupy.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: nawigacja przenośna

Post autor: milimetr58 » 19 cze 2017, 09:33

Ja też mam darmowe nawigacje na smartfonie, ale wiele razy miałem tak, że przy ważnych zjazdach wjazdach itp., akurat zadzwonił telefon i dooopa blada, nie ma nawigacji i jesteś w głębokiej dooopie. Każdy ma swoje preferencje, więc nie ma co dyskutować, kolega pytał się o zewnętrzną nawigację, więc piszcie na temat a nie mądrujecie się jak pleban na ambonie.
Ja napisałem jaką mam i jaka cena i to jest właściwa odpowiedź.
Waldek i Ewa

RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: nawigacja przenośna

Post autor: RobekK4 » 19 cze 2017, 10:36

milimetr58 pisze:kolega pytał się o zewnętrzną nawigację
Kolega narzekał na jakość i aktualizację map w fabrycznej nawigacji auta i w związku z tym pytał o nawigację przenośną - być może nie jestem zbyt zorientowany w temacie, ale zdaje się, że smartfon z zainstalowaną navi spełnia to kryterium.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: nawigacja przenośna

Post autor: milimetr58 » 19 cze 2017, 12:32

Dla mnie zewnętrzna nawigacja, to jest oddzielne urządzenie a nie smartfon, który służy do dzwonienia, do poczty, do do wszystkiego, natomiast oddzielne urządzenie to jest oddzielne urządzenie, ale nie ma się co sprzeczać, nie o to chodzi :)
Ważne, żeby kolega wyciągnął wnioski i zakupił lub wgrał to co mu będzie odpowiadało po naszych wpisach. Pozdrawiam
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: nawigacja przenośna

Post autor: chrisfox » 20 cze 2017, 00:28

Tak naprawdę - dla mnie - najważniejsze jest, czego się od takiego urządzenia (jak by się go nie nazywało) oczekuje. Zupełnie czym innym jest nawigacja, pokazująca jak dojechać a czym innym urządzonko przy okazji ostrzegające przed niemiłymi pomiarami, korkiem czy wypadkiem. Tu się liczą osobiste preferencje. Ja jestem dinozaurem, kraj znam dobrze a i mapy całkiem papierowe też ze sobą wożę - i dla mnie przede wszystkim liczą się bieżące informacje o różnych polowaniach na moją gotówkę. Jeśli ktoś szuka przede wszystkim drogi, szuka czegoś całkiem innego, niż ja bym szukał. Mam starą nawigację z Windowsem CE i wgranymi rozmaitymi MIO, MyGuide i Automapą też - i jednak wolę telefon. Co kto lubi ;)

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: nawigacja przenośna

Post autor: milimetr58 » 20 cze 2017, 05:50

Ja mam jak pisałem nawigację na zewnętrznym urządzeniu TomTom, ale jak wyruszam w trasę, to w smartfonie mam włączonego Yanosika w tle, który ostrzega o wszystkich wydarzeniach na drodze, oczywiście oprócz wyznaczania tras objazdów z powodu korków, bo do tego mam CB radio. Jestem gadżeciarzem i lubię rózne wynalazki :). Do tego kamerka samochodowa z GPSem. Tak, że moja wersalka jest naszpikowana elektroniką jak statek kosmiczny :).
Waldek i Ewa

ODPOWIEDZ