Wariująca elektryka szyb

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Wariująca elektryka szyb

Post autor: sasio » 21 maja 2017, 13:48

Hej.
Po zakupie w moim Velu po kilku dniach nastąpił problem z zamknięciem szyby prawej tylnej, z poziomu drzwi kierowcy.
Wymieniłem kostkę, przełączniki, przełącznik w drzwiach ale dalej jest problem.
Mianowicie mogłem otworzyć szybę z poziomu drzwi kierowcy ale jej nie mogłem zamknąć, tylko z poziomu drzwi prawych tylnych, wtedy zarówno się szyba otwiera i zamyka.

Ostatnio zauważyłem ciekawszy problem.
Co któreś odpalenie auta nie chodzą niektóre szyby, np.działa tylko przednia prawa i tylko z poziomu kierowcy, żadna inna się nie otwiera ani nie zamyka zarówno z przycisku na drzwiach jak i panelu kierowcy. Po wyłączeniu auta, przestaje działać ta działająca wcześniej a zaczyna działać inna, co któryś raz działają wszystkie.
Bezpieczniki sprawdzone, jakieś pomysły ?
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Wariująca elektryka szyb

Post autor: Kryniax » 21 maja 2017, 15:52

Sprawdź ten moduł przy silniku podnośnika szyby w drzwiach kierowcy. U mnie to on powodował cały problem gdyż był nadpalony. Od czasu jak został podreperowany to działa, lecz lusterka nadal nie mają pamięci i po otworzeniu drzwi dzieje się z nimi wolna amerykanka :D. Ewentualnie sprawdź czy wszystkie piny w kostce są prawidłowo włożone, tej od sterowania szybami w drzwiach kierowcy

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Wariująca elektryka szyb

Post autor: Gabrielo Vel satis » 21 cze 2017, 18:54

Sasio przerabiałem ten problem u kumpla w lagunie 2-ce. I był problem w przyciskach sterowania szybami od kierowcy. Mianowicie zrobił się zimny lut na płytce. Przycisk rozbiera się bardzo łatwo-tylko delikatne podejście jest wskazane ;) .

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Wariująca elektryka szyb

Post autor: sasio » 21 cze 2017, 20:00

Wymienione na sprawne
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ