Zmiana TunerList na Cabasse?

Nawigacje, CB radio, Car Audio
BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: BJ » 01 mar 2017, 21:47

Witam. Co trzeba wymienić aby zastąpić zwykłe nagłośnienie (TunerList) na nagłośnienie Cabasse w przedliftowym Velsatisie? Wystarczy radio i głośniki? Czy w obu nagłośnieniach tak samo można podpiąć AUX pod tylną kanapą?

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Seryjne radioodtwarzacze i głośniki

Post autor: KaMis » 02 mar 2017, 08:15

Cabasse to jest caly system audio i ciężko będzie go przełożyć w miejsce zwykłego tunerLista. Finansowo będzie to raczej nie opłacalne a i efekt z tego co się dowiadywalem nie jest wspolmierny. Lepiej wymienić głośniki na alipny albo coś droższego dołożyć skrzynkę i będzie dobrze. Ja póki co lecę na fabrycznym radiu z takim zestawem i jest przyzwoicie.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Seryjne radioodtwarzacze i głośniki

Post autor: sasio » 02 mar 2017, 08:31

Ja mam Cabasse Tuner List który defacto występował w Lagunie a nie w Velu.
Gra trochę lepiej a przełożyć musiałem tylko "panele radia", radio gra lepiej, do tego dołożyłem komplet nowych Pioneer GS1331i i gra to fajnie aczkolwiek zestawy Vibe który miałem w Twingo nie zastapi.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: KaMis » 02 mar 2017, 09:15

Sasio, to jest taki sam cabasse tuner list jak w temacie wyżej z rozpiską, różniący się tylko mocą w porównaniu do zwykłego tuner lista i czy w twoim można aux wyprowadzić czy to dopiero możliwe od update lista? Ja mam w planach dorobić ramkę i wsadzić normalne radio już zdecydowanie lepsze i z większymi możliwościami.

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: BJ » 02 mar 2017, 18:47

A ten zwykły Tuner list "uciągnie" jakieś dobre głośniki? Może dobrze wymienić radio na Cabasse (choćby nawet dla lepszego wyglądu i zmieniarki) i jak pisze KaMis włożyć firmowe głośniki oraz małe "wsparcie" do bagażnika? no i co z tym AUX?

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: KaMis » 02 mar 2017, 19:35

Oryginalne głośniki montowane fabrycznie z tuner listem tak jak u mnie miało to miejsce są badziewiem, zobacz zdjęcie poniżej, które zrobiłem podczas wymiany i sam oceń :) co do cabasse to nie jest to wcale jakas marka premium żeby w to iść. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest kupić nowe radio, dorobić ramkę albo i nie bo wcale tak źle nie wygląda bez, wymienić głośnik i już będzie pięknie. W zwykłych tuner listach wyciągnięcie auxa jest nie możliwe, co do cabasse z tego co czytałem jest inaczej tylko trzeba pobawić się trochę w lutowanie. Osobiście wolałbym bym kupić radio ze steemowaniem i obsługa bezstratnych formatów niż kupować cabasse. Takie moje zdanie :)

Obrazek

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: BJ » 02 mar 2017, 19:56

Oczywiście można wstawić nowe radio ale w większości modelach traci się możliwość sterowania przy kierownicy no i komunikatów na wyświetlaczu. Jakie tam wchodzą głośniki na przód i tył? Trzeba używać jakieś dystanse? Czy podczas wymiany zauważyłeś może jakieś fabryczne wygłuszenie w drzwiach? KaMis mogłeś zrobić fotorelacje z wymiany głośników :) zawsze się takie coś przydaje innym :D pozdro

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: KaMis » 02 mar 2017, 21:10

Z tym sterowaniem przy kierownicy nie jest aż tak źle, wiadomo zależy jakie kupisz radio ale z np. Alpina czy Sony nie ma problemu interfejsy na allegro po 150zł. Głośniki na przód i tył wchodzą 13, wszystko plug and play. Jeżeli chcesz wsadzić coś większego potrzebna będzie już zabudowa. Co do tweterow, ja zostawiłem bo ładnie grają. Całego boczku nie rozbieralem więc nie mam informacji jak dobrze i czy wql są drzwi jakoś wygłuszone ale na pewno się za to wezmę, żeby jeszcze bardziej wyciszyć kabinę i może wtedy pójdzie jakaś fotorelacja :)

BJ
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:16
Skąd: Września
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Seicento Young '99

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: BJ » 02 mar 2017, 22:09

Super to ogarnij jakiś tutorial :)

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Zmiana TunerList na Cabasse?

Post autor: sasio » 02 mar 2017, 23:04

Drzwi są jako tako wygluszone bo mają tekture wygluszeniowa naklejona na drzwi, która defacto wycisza. Jednakże powoduje że głośnik z tyłu napotyka na bariere, zmniejszając przestrzeń do grania, dając gorsze efekty.
Testowałem zestaw Cabasse w Lagunie i stojącym obok Velu.
W Lagunie słychać bass i fajnie gra, pomimo że pod boczkiem jest goly otwór drzwi, a w Velu..jakby grały tylko tweetery
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ