Modyfikacja wiązki drzwi

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: sasio » 21 lut 2017, 22:50

Hej.

W moim Velu mam ciekawostkę, nie mogę zamykać szyby prawej tylnej, opuszczać się opuszcza ale nie podnosi.

Winę za ten stan rzeczy ponosi wiązka drzwi kierowcy, dodatkowo przy zamykaniu drzwi coś w niej "strzela" (nie jest to ogranicznik) tak jakby ktoś + i - na akumulatorze dotknął na krótko.

Zamówiłem już kilka sztuk tych wiązek i każda z nich ma problem, gdyż nie odpowiada mojej wiązce.

Moja wiązka, z niebieskimi lusterkami, z nawigacją, z lewej strony ma taki rozkład PIN

Obrazek

Wiązka kupiona, różni się tym że była wyciągnięta z auta co miało fotochromy, ma taki rozkład PIN - jest ich mniej.

Obrazek

Z rozpisu wynika że :

Pozycje A4 i A5 w mojej odpowiadają za : kontrola 2 (stopnia?) przednich szyb elektrycznych, kontrola 1 (stopnia?) przednich szyb elektrycznych

Pozycje A4 i A5 w kupionej odpowiadają za : sygnał CAN L sieci multipleksowej drzwi, sygnał CAN H sieci multipleksowej drzwi

Pozycja B7 w mojej odpowiada za : składanie lusterka kierowcy i pasażera
Pozycja B7 w kupionej : nie istnieje

Pozycja C1,C4,C5,C6,C9 i C10 odpowiada za : sterowanie składania lusterek, blokowanie tylnych drzwi, sterowanie lusterkiem pasażera, sterowanie silniczka lusterek, sterowanie opuszczania szyb pasażerów, sterowanie podnoszenia szyb pasażerów

Pozycje C1,C4,C5,C6,C9 i C10 nie występują w wiązce kupionej.

Pozycje D1 i D2 w mojej wiązce nie występują.

Pozycje D1 i D2 w wiązce kupionej odpowiadają za : ściemnianie się lusterek

Widzę że jest dodany w bogatszej wersji z fotochromami kabel sieci CAN czyli dobrze rozumiem że sterowanie wieloma funkcjami, które u mnie odbywają się po każdym kablu, tutaj sterowane są za pomocą sieci CAN?

Czy włożenie takiej wiązki w której brakuje tylu pinów, spowoduje że auto zwariuje, czy po prostu inaczej będzie komunikowało się z elementami wykonawczymi typu składanie lusterek?

Wynika z tego że teoretycznie powinny być dwie wersje UCH które jedne sterują wszystkim poprzez kable, a inne sterują poprzez dwa kable CAN - pomimo że w Velu występował niezależnie od opcji tylko jeden typ UCH.

Co by spowodowało rozwinięcie obu wiązek, i dołożenie do tej wiązki kupionej, kabli z mojej wiązki?

Boję się że po takim czasie kable popękają które są seryjnie formowane za pomocą taśmy izolacyjnej.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: axa2zxz » 23 lut 2017, 22:47

Pewnie kolega nie ma pamieci foteli? ;)

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: sasio » 23 lut 2017, 22:47

Nie mam, zwykły elektryk
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: axa2zxz » 23 lut 2017, 23:00

A kupujesz zapewne wiazki od 3.0 dCi ktorych to na szrotach jest najwiecej :D A tam prawie zawsze jest pamiec foteli, ktora tez steruje poprzez CAN pamiecia lusterek :) A caly modul od tego znajduje sie pod fotelem kierowcy. Jezeli potrzebujesz dokladnych rozpisek w obu wersjach to moge jutro to wyciagnac :)

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: sasio » 23 lut 2017, 23:15

Kupiłem z 3.5 .
Patrzę żółta to żółta mówię spoko i wymontowalem przy okazji biorąc sobie listwy z drzwi ^^.
Jakie było moje zdziwienie gdy piny się nie zgadzaja a moja ciągle strzela.
Rozpiske mam bo wyciagnalem ja z Visu.
Myślę tylko co tu podziałać, bo niestety żaden ze szrotow do których dzwoniłem nie chce zrobić fotki kostki aby zobaczyć czy piny idą tak samo
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: axa2zxz » 23 lut 2017, 23:27

Skoro masz Visu i umiesz tego uzywac to zostan przy swojej wiazce, miernik w reke i do dziela. Usterka to zapewne jakis banal, ja bym pierwsze co to sprawdzil sam przelacznik (nie zmieniales podswietlenia, moze cos uszkodziles), potem wiazka :)

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: sasio » 23 lut 2017, 23:31

Odnośnie nie podnoszenia drzwi to :
- wiązka prawa tylna ogarnieta (robiła zwarcie)
- przełącznik podmieniony w drzwiach kierowcy i pasażera
- ewidentnie przy zginaniu czyli zamykaniu drzwi słychać dźwięk jakby ktoś plus z minusem dotknął
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: axa2zxz » 23 lut 2017, 23:53

Slychac to z wnetrza drzwi? Przegladales te przewody dokladnie? Moze gdzies izolacja zeszla? Mysle jeszcze czy to nie jakis przekaznik sie odzywa, tylko dlaczego mialby to robic podczas zamykania drzwi...? :)

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: sasio » 23 lut 2017, 23:56

Słychać to ewidentnie w okolicach gumy drzwi czyli tam gdzie łączy się nadwozie z drzwiami.
Gumę zsuwalem jest okey, wg.mnie gdzieś złamany kabel i dlatego chciałem wymienić
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Modyfikacja wiązki drzwi

Post autor: axa2zxz » 24 lut 2017, 00:01

Jak wyjmiesz wiazke z drzwi (to nie takie ciezkie) to przeciez nie da sie przeoczyc zlamanego kabla, mozna to naprawic :) Nie poddawaj sie :D

ODPOWIEDZ