Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
nicram-85
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2018, 23:31
Skąd: Włocławek
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Scenic

Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Post autor: nicram-85 » 05 cze 2018, 01:04

Witam jeszcze raz od tygodnia jestem posiadaczem Vel Satisa kupiony został z kilkoma wadami z którymi myślałem ze szybko się uporam a okazało się inaczej...
Wiec do rzeczy...
Podczas zakupu nie działało opuszczenie szyby prawy przód(drzwi pasażera) i oświetlenie drzwi reszta szyb i oświetlenia dział(myślę kupi się silnik wymieni i będzie działać) jakie było moje zaskoczenie jak zdjąłem boczek a tam szyba podparta na kawałku blachy by się nie opuściła i całkowicie wymontowany cały mechanizm podnoszenia szyb :( zostały tylko wtyczki...
Wiem również ze drzwi były wymieniane ale o tym akurat byłem poinformowany przed zakupem.
Więc zamówiłem z allegro mechanizm podnoszenia szyb przyszedł ja do samochodu i znowu nic gdyż przyszedł z podłączeniem na 29pin a ja mam wtyczkę na 6 poszukałem i znalazłem sam silnik z wyjściem na 6 pinów podłączam silnik pod kostkę włączam napięcie wciskam przycisz i silnik nie kręci słychać tylko stuknięcie ale nie kręci demontuje podłączam na krótko sam silnik i działa sprawdzam prąd na kostce jest a silnik nadal nie chce kręcić...

I nasunęły mi się następujące sugestie...
Czy podczas wymiany drzwi nie zostały zamontowane drzwi z inną wiązką niż powinny ??? Tzn powinna być wiązka z wtykiem do szyb 29pin a jest 6pin jak to można rozpoznać???
Czym różni się ten moduł 29 piniowy i za co odpowiada ??? od tego 6 pinowego???
i w sumie najważniejsze jak i gdzie mogę sprawdzić jak powinna być wiązka w drzwiach pasażera z przodu???od czego było to zależne???
Czemu nie działa podświetlenie drzwi żarówka sprawna ???

Liczę na każdą pomoc w temacie...
Żyje się raz....
Ale jeśli Żyje się właściwie...
Raz Wystarczy...

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Post autor: Kryniax » 06 cze 2018, 16:27

Brak podświetlenia po otwarciu drzwi siedzi w żarówce. Wielu to przechodziło, wystarczy wymienić na żarówkę ledową i podświetlenie wróci. Co do reszty, pojęcia nie mam czemu tak się dzieje. Moduł 6 pinowy nie ma (prawdopodobnie, bo nie wiem) domykania szyb i pewnie jakichś innych wynalazków. Sprawdź, jaki masz moduł w drzwiach kierowcy bo po obu stronach powinny być takie same. Jeżeli w pasażera jest inny to znaczy, że ktoś się nie postarał zmieniając drzwi.

nicram-85
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2018, 23:31
Skąd: Włocławek
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Scenic

Re: Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Post autor: nicram-85 » 06 cze 2018, 22:53

Żarówka ledowa nie pomogła sprawdzałem wcześniej na wyświetlaczu pokazuje drzwi otwarte i zamknięte.
Żyje się raz....
Ale jeśli Żyje się właściwie...
Raz Wystarczy...

nicram-85
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 04 cze 2018, 23:31
Skąd: Włocławek
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Scenic

Re: Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Post autor: nicram-85 » 24 cze 2018, 08:04

Problem został rozwiązany zakupiłem i wymianą całej wiązkę w drzwiach teraz wszystko działa tak jak powinno...
Żyje się raz....
Ale jeśli Żyje się właściwie...
Raz Wystarczy...

patronr
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:46
Skąd: Warszawa
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Drzwi pasażera problemy z elektryką opuszczania szyb i oświetlania.

Post autor: patronr » 04 lip 2018, 06:40

A ja mamy pytanie: nie zapala się oświetlenie kabiny po zgaszeniu. Czasem się zapali jak rano odpalam i zamykam drzwi. Na chwilę. lampki w drzwiach działają, pod nogami też, tylko górne nie działa z automatu. Gdzie zajrzeć ?

ODPOWIEDZ