komunikat błąd wtrysku i defekt esp renault vel satis

Masz problem że swoim VelSatisem?
Velsatiska
Posty: 1
Rejestracja: 08 cze 2017, 13:18
Skąd: Gdynia
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

komunikat błąd wtrysku i defekt esp renault vel satis

Post autor: Velsatiska » 26 cze 2018, 13:49

Witam. Mam problem ze swoim Velsatisem,posiadam renault vel satis 2.0T. Jakiś czas temu w trakcie jazdy auto wchodziło na 3500 obrotów,pedał gazu nie reagował,a na komputerze pojawia się komunikat o błędzie wtrysku i defekcie esp. Jestem świeżo po wymianie przepustnicy. Przez chwile było dobrze. Teraz znowu pokazuje się błąd wtrysków. Obroty są w normie, auto reaguje na pedał gazu, ale jest osłabione. Co może być przyczyna? Może ktoś z was miał podobny problem, bo nie chce sie pakować w kolejne koszty na szukaniu przyczyny..

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: komunikat błąd wtrysku i defekt esp renault vel satis

Post autor: axa2zxz » 27 cze 2018, 08:33

Heh, pisalem Ci na FB w Twoim temacie, zeby nie pakowac sie w koszta (ze zmiana przepustnicy) to na starcie nalezy zmienic wtyczke. Koszt doslownie 20 PLN i godzinka roboty, efekt widac od razu. Uprzedzajac to co mowi mechanik: "ja psiukalem kontaktem w styki i to nie to" to samo psiukanie nic nie da. Przewody w kostce sa zaciskane na konektorach, niestety z czasem mocno sie utleniaja i laczenie przewodu z konektorem staje sie bardzo slabe co doprowadza do bledow przepustnicy. Serio, nie jeden z nas juz to przechodzil...

ODPOWIEDZ