Przednie czujniki parkowania ph2

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
oceanic123

Przednie czujniki parkowania ph2

Post autor: oceanic123 » 25 maja 2018, 20:58

Hej,
pytania o przednie czujniki parkowania bo uszkodziłem jeden i jak chciałem wymienić to odkryłem kilka ciekawostek w wersji poliftowej:
u mnie SĄ INNE ! A zatem pytania do posiadaczy:

- czy są takie same jak tylne ? ( u mnie wtyczka jest 2 pinowa na przodzie, typ Valeo)
- czy przednia wiązka jest zsynchronizowana z tylnymi czujnikami czy działają niezależnie (przód/tył)
- czy jest niezależny bezpiecznik na przód ?
- gdzie jest połączenie wiązki na przodzie ?

pozdrawiam !

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Przednie czujniki parkowania ph2

Post autor: axa2zxz » 25 maja 2018, 22:09

oceanic123 pisze: 25 maja 2018, 20:58 - czy są takie same jak tylne ? ( u mnie wtyczka jest 2 pinowa na przodzie, typ Valeo)
Fabryczne przednie czujniki sa takiego samego typu jak tylne, tylko ze gniazdo nie jest katowe a proste, czyli inny numer czesci. Skoro masz 2 pinowe tzn. ze nie masz fabrycznych tylko masz oryginalne akcesoryjne.
oceanic123 pisze: 25 maja 2018, 20:58 - czy przednia wiązka jest zsynchronizowana z tylnymi czujnikami czy działają niezależnie (przód/tył)
Przy fabrycznych jest synchronizacja (przodem i tylem zarzadza jeden i ten sam modul), przy akcesoryjnych (takich jak u Ciebie) sa dwa niezalezne moduly.
oceanic123 pisze: 25 maja 2018, 20:58 - czy jest niezależny bezpiecznik na przód ?
Znowu przy akcesoryjnych jak u Ciebie tak, znajduje sie gdzies przy module (a gdzie jest modul to juz wie ten co montowal, instrukcja mowi, ze gdzies za schowkiem pasazera).
oceanic123 pisze: 25 maja 2018, 20:58 - gdzie jest połączenie wiązki na przodzie ?
Przy fabrycznych lewy rog zderzaka, przy akcesoryjnych prawy przod zderzaka.

ODPOWIEDZ