Czytnik karty

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Meficzak
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2017, 10:23
Skąd: Warszawa
Rok: 2004
Silnik: 3.0 dCi V6

Czytnik karty

Post autor: Meficzak » 15 sie 2017, 13:50

Witam,

jestem posiadaczem Versalki 2004 rocznik i mam problem z czytnikiem, po wymontowaniu okazało się, że na on wyłamane zapadki i nie działa przez to karta. Mam ktoś wiedzę, gdzie w Warszawie mogę nabyć czytnik lub ewentualnie go naprawić? czy muszę koniecznie kupić czytnik z niebieską końcówką, bo taki mam na chwilę obecną.

pozdrawiam
Mateusz

Awatar użytkownika
darryd
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 11:37
Skąd: Głogów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: darryd » 21 sie 2017, 13:42

kup jakikolwiek od vel satisa przed liftem i przełóż elementy mechaniczne, elektronika musi zostać z aktualnego auta...po lifcie jest inny czytnik, tam już nie ma tych zapadek...

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: sasio » 21 sie 2017, 20:23

Czytnik jest jak najbardziej zamienny i nie musi zostać elektronika.
Ważne abyś kupił że sprawnymi języczkami aby działał Ci pierwszy stopień karty.
Ja dostałem czytnik w gratisie do plastiku.
Przełożyłem i wszystko śmiga
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
darryd
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 11:37
Skąd: Głogów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: darryd » 22 sie 2017, 07:59

czy czytnik nie zapisuje w sobie VINu?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: sasio » 22 sie 2017, 08:18

Może zapisać ale Ciebie to nie interesuje.
Odpinasz stary, wpinasz nowy, to wszystko.
Ważne aby był taki sam tzn.gdy masz HF musi być taka rączka nadrukowana na etykiecie.
Wiadomo też że czytnik z polifta nie pasuje bo nie ma języczka.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Czytnik karty

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 21:48

Czytnik niczym się nie różni w przed i po lifcie, jedynie HF ma wciśnięty na stałe styk blokady (to ten języczek - trzeba go po prostu mechanicznie na stałe zdusić -) w środku żeby nie trzymał karty.
Elektronika, CLIP, Kielce

Awatar użytkownika
darryd
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 11:37
Skąd: Głogów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: darryd » 11 maja 2018, 22:17

marekfl pisze: 11 maja 2018, 21:48 Czytnik niczym się nie różni w przed i po lifcie, jedynie HF ma wciśnięty na stałe styk blokady (to ten języczek - trzeba go po prostu mechanicznie na stałe zdusić -) w środku żeby nie trzymał karty.
Znajomy ma wersję po lifcie, ja mam przed i to są dwa różne czytniki, w poliftowych nie ma żadnych języczków!

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Czytnik karty

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 22:43

A rozbierałeś taki czytnik?? Bo ja mam auto z 2007 z HF i wyciągałem w nim nie raz czytnik jak badałem różne Uch na stole jak nie miałem akurat na półce wolnego i śmiem twierdzi że uruchamiałem UCH z przed Lift jak i pH II w Lagunie II, Espace IV z HF i bez itp,

być może jest tak żę wszystkie auta które do mnie trafiły miały poprzekładane, pokombinowane czytniki i w żadnym nie było oryginalnego, ale śmiem twierdzić że to jeden i ten sam element we wszystkich latach produkcji i modelach, Laguna, Vel, Espace ;-)
Elektronika, CLIP, Kielce

Awatar użytkownika
darryd
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 07 gru 2016, 11:37
Skąd: Głogów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Czytnik karty

Post autor: darryd » 11 maja 2018, 23:05

marekfl pisze: 11 maja 2018, 22:43 A rozbierałeś taki czytnik?? Bo ja mam auto z 2007 z HF i wyciągałem w nim nie raz czytnik jak badałem różne Uch na stole jak nie miałem akurat na półce wolnego i śmiem twierdzi że uruchamiałem UCH z przed Lift jak i pH II w Lagunie II, Espace IV z HF i bez itp,

być może jest tak żę wszystkie auta które do mnie trafiły miały poprzekładane, pokombinowane czytniki i w żadnym nie było oryginalnego, ale śmiem twierdzić że to jeden i ten sam element we wszystkich latach produkcji i modelach, Laguna, Vel, Espace ;-)
tak, rozbierałem te czytniki, w swoim dwukrotnie naprawiałem te nieszczęsne "języczki", i u znajomego też rozebraliśmy jego aby sprawdzić czy nie ma połamanego bo nie było u niego czuć tego dwu stopniowego wkładania karty i się zdziwiliśmy po rozebraniu...całkiem inna budowa, inna elektronika w poliftowym...

Awatar użytkownika
marekfl
Forumowicz
Posty: 29
Rejestracja: 10 maja 2018, 19:14
Skąd: Kielce
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: Espace IV PH II

Re: Czytnik karty

Post autor: marekfl » 11 maja 2018, 23:15

hmm to u mnie jest włożony czytnik z przed lift i bangla - może to tylko Espace ?? hmmm po niedzieli będę miał Vel satisa po FL na co innego co prawda ale sprawdzę to i wrzucę fotki w razie czego.

ps. Spojrzałem teraz w Visu i faktycznie te czytniki różnią się obsługa anteny możesz mieć racje kolego. Vel satis zaskakuję ;-)
Elektronika, CLIP, Kielce

ODPOWIEDZ