Problem z hamulcem ręcznym i zgaszeniem silnika

Masz problem że swoim VelSatisem?
Wojtekk
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 28 kwie 2018, 07:23
Skąd: Wrocław
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Problem z hamulcem ręcznym i zgaszeniem silnika

Post autor: Wojtekk » 02 maja 2018, 07:13

Witam,
Samochód posiadam od ponad tygodnia. Przez 4 dni wszystko było w normie - do czasu do kiedy zaciągnąłem hamulec ręczny dźwignia przy kierownicy. Wówczas pojawił się komunikat „handrem vast” oraz „service” na pomarańczowo - komunikat zgasł po kilku minutach jazdy. Następny dzień wszystko było już Ok. Kolejnego dnia kiedy długo stałem na odpalonym silniku ponownie użyłem dźwigni. Wówczas po odblokowaniu ręcznego pojawiła się migająca kontrolka ręcznego oraz komunikat „handrem vast”. Po dojechaniu do celu okazało się nie mogę zgasić samochodu - silnik cały czas pracował i nie reagował na przycisk start stop (naciskany wiele razy 5, 10 i nic), wyjęcie karty również nie przyniosło rezultatu. Dopiero po odpieciu akumulatora auto zgasło. Po takim „resecie” gaszenie i odpalanie działa w normie, pozostała natomiast migająca (po ruszeniu) przez kilka sekund jazdy kontrolka ręcznego oraz komunikat „handrem vest” do tego wczoraj pojawił się przy tym komunikat „service” - który wczoraj po przejechaniu trasy 800 km zgasł. Jakieś pomysły ?

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Problem z hamulcem ręcznym i zgaszeniem silnika

Post autor: axa2zxz » 02 maja 2018, 11:57

Nie sprawdzajac bledow jestem w stanie zaryzykowac ze slynna juz kostka nad zbiornikiem poddala sie procesowi degradacji ;) Poszukaj na forum, byl juz watek i bylo tluczone gdzie ona jest, za co odpowiada i co z nia sie dzieje ;) No ale dla przyzwoitosci warto zaczac od Clip'a i przeanalizowac bledy.

ODPOWIEDZ