Dodatki do wyposażenia

Blacharstwo, lakiernictwo, wnętrze
atos63
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:07
Skąd: ---
Rok: 2002
Silnik: 2.2 dCi

Dodatki do wyposażenia

Post autor: atos63 » 07 mar 2017, 01:41

Mam następujące pytania:
- czy posiadanie monitorka dvd wysuwanego z podłokietnika była zapisana w VIN czy to opcja montowana na życzenie w salonie?
- czy podgrzewana przednia szyba to taka jak np. w fordach tzn. widać druciki?
- znalazłem w ogłoszeniu dosyć dobrze opisany egzemplarz initiale paris z polskiego salonu (!), lista wyposażenia dosyć szczegółowa i wydawało się że sprzedający wie co sprzedaje, i była informacja o systemie masażu dla tylnej kanapy, ktoś się z tym spotkał?
- ile było kolorów skórzanej tapicerki i jakie? bo chyba wymieniłbym cztery, ale nie jestem pewien ;)

PS. w liście wyposażenia dodatkowego brakuje mi jeszcze drewnianej kierownicy i szyberdachu?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sasio » 07 mar 2017, 12:31

Okey, odpowiadam :)
- jedno nie wyklucza drugiego, mianowicie dekodując numer VIN nadwozia, w bazie Renault będzie do danego numeru auta, przypisane jego wyposażenie, w tym system DVD, który w kodach opisywany jest jako VIDEO 1, gdy dostajemy listę wyposażenia naszego auta. System ten był montowany jako dodatek, nigdy jako seryjne wyposażenie np.jakiejś wersji, za dopłatą blisko 2800 euro. Pakiet obejmował czytnik DVD zamontowany pod kanapą tylną, dwie pary słuchawek, rolety które były normą w wyższych wersjach, oraz pilot do sterowania.
- prawdopodobnie tak, nie znam innego systemu podgrzewania przedniej szyby jak zatopione, cieniutkie druciki, wtyczki do grzania szyby masz, pod akumulatorem i na zbiorniczku wyrównawczym
- nie było masażu tylnej kanapy, ani przednich foteli, nie było też wentylacji foteli, jak niektórzy to opisują, ze względu na perforację. Podobno, ostatnie modele VelSatisa miały biksenon i elektryczną tylną roletę ale nigdy nie widziałem tego nawet w katalogach, (biksenon może być stosowany w Renault w formie podnoszenia się strumienia światła i dlatego może nazwano to pseudo biksenonem)
- kolorów skóry było 8, każda perforowana (Jasny Beż, Zimny Beż, Ciemny Grafit, Ciemna Zieleń, Ciemna Czerwień, Czerń, Granat, Brąz), dodatkowo występowało 5 typów listew wyposażenia (Expression - Cubic, Privilage - Carbon, Expression / Privilage - Drewno Klonowe, Initiale - Jasne Drewno i Ciemne Drewno).

P.S Tak, dostępne tylko w Initiale, już dodaje
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: axa2zxz » 07 mar 2017, 19:02

Moge sie mylic ale system DVD w Velu nie byl wyposazony w fabryczne sluchawki (w Espace IV i w Laguna II byl).

A juz tak OT to co do innego sposobu podgrzewania szyby to dzis juz zamiast zatopionych drucikow stosuje sie folie ktora jest niezauwazalna i bardziej niezawodna niz "stare" druciki (folie maja nowe modele Renaul, VW, Ford).

PS. Mozna bylo jeszcze dokupic lodowke do Vela ktora byla jakos montowana w tylnym podlokietniku albo zamiast niego (?). Jej numer to: 7711227675.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Wersje wyposażenia

Post autor: sasio » 07 mar 2017, 21:47

Oprócz lodówki był też podgrzewacz do butelek :)
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ