Moduł zespolony sterowania tylnej klapy

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
DARO
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:09
Skąd: Chrzanów
Rok: 2004
Silnik: 2.2 dCi

Moduł zespolony sterowania tylnej klapy

Post autor: DARO » 27 lut 2017, 21:17

Witam
Mam okresowy problem ze sterowaniem zamka tylnej klapy. Objaw jest taki że nie za każdym razem rygiel dociągający działa i dociąga klapę. Jeżeli się zblokuje brak możliwości otwarcia klapy bagażnika. Rozbierałem tylny zamek (logo którym się otwiera tylną klapę) i jest tam tylko mikrowyłącznik który jest sprawny. Jest zainstalowany moduł zespolony do sterowania blokowania tylnej klapy, tylko nie mogę go znaleźć :? .
Może ktoś wie gdzie znajduje się ten moduł, oraz czy ewentualnie jest do zakupienia mikrowyłącznik który jest zabudowany w tylnym uchwycie do otwierania klapy.

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Moduł zespolony sterowania tylnej klapy

Post autor: Sati » 27 lut 2017, 21:35

Popatrz na silownik ktory dociaga klape, moze on szwankuje... Zeby sie do niego dostac musisz zdjac ten czarny plastik w bagazniku ( 2x sruba na klucz 13 i dwie spinki na duzy plaski srubokret ) po odkreceniu plastik delikatnie odciagasz ( przed tym zdejmij uszczelke bagaznika ) trzyma sie on na dwoch zaczepach.

DARO
Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 25 lut 2017, 21:09
Skąd: Chrzanów
Rok: 2004
Silnik: 2.2 dCi

Re: Moduł zespolony sterowania tylnej klapy

Post autor: DARO » 28 lut 2017, 15:48

Siłownik który dociąga klapę był sprawdzany i jest OK. Wydaje mi się że ten wyłącznik krańcowy zamontowany w uchwycie otwierania klapy daje po garach. Może ktoś wie czy można taką krańcówkę dokupić luzem.

ODPOWIEDZ