[VelSatis PH1] Wewnętrzna usterka czujnika 2-funkcyjnego - błąd ESP.

Masz problem że swoim VelSatisem?
RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: [VelSatis PH1] Wewnętrzna usterka czujnika 2-funkcyjnego - błąd ESP.

Post autor: RobekK4 » 28 lis 2017, 20:51

sasio pisze:Wiadomo od dawna, że im bardziej aku jest rozładowany, tym więcej systemów przestaje działać.
Gdy jechałem z brakiem ładowania, gdy padł alternator, zanim auto zdechło całkowicie, poleciał ESP, ABS, poduszki, klima, i parę innych rzeczy
Tylko głupio jest pomyślane, że gdy napięcie w sieci wróci na właściwy poziom, to wyłączone wcześniej układy nie załączą się powtórnie, lecz wymagane jest ponowne uruchomienie silnika.
Ostatnio tak miałem, że po dłuższym niekorzystaniu z vela, aku nieco stracił na wigorze i przy uruchamianiu silnika spadek napięcia był zbyt duży, co skutkowało odcięciem dmuchawy. Alternator robi robotę, więc podczas pracy silnika napięcie było właściwe, ale dmuchowa nadal martwa. Ruszyła dopiero po restarcie silnika.

areseral
Forumowicz
Posty: 18
Rejestracja: 06 lis 2017, 20:57
Skąd: Kolno
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: [VelSatis PH1] Wewnętrzna usterka czujnika 2-funkcyjnego - błąd ESP.

Post autor: areseral » 04 gru 2017, 20:40

Muszę niestety odkopać temat :)

Czujnik niestety popracował ale parę dni. W środku nie wiem gdzie jest ta kulka... Trochę chałupnicze rozwiązanie by raczej wtedy było :D

Ogólnie to przyszedł drugi czujnik, zamontowany, check zniknął. Tyle w temacie :)

Stary rozebrałem i przylutowałem mu te styki co idą do gniazdka, może kiedyś jak ten nowy siądzie przetestuję czy zdało to egzamin.
20171202_184439.jpg
20171202_184439.jpg (159.68 KiB) Przejrzano 2622 razy

ODPOWIEDZ