zamki w drzwiach

Elektryka wnętrza, silnika i nadwozia, oświetlenie
Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

zamki w drzwiach

Post autor: Faavi » 16 lip 2017, 08:22

Witam.
Pierwszy problem.
Prawe tylne drzwi nie zamykają się z centralnego. Szyby opuszczają sie normalnie. Głośnik działa. Lampki wewnętrzne nie świecą się po otwarciu drzwi. Kontrolka otwartych drzwi też nie dziala.
Drugi problem drzwi pasażera przy zamykaniu auta z centralnego, zamek wydaje dziwny dźwięk. Przy otwieraniu cisza. Zamek kończy się czy co?

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: zamki w drzwiach

Post autor: chrisfox » 16 lip 2017, 10:41

Może coś wymaga przesmarowania (w jednym i drugim przypadku). Raczej to nieprzyjemne (zawsze unikałem grzebania w drzwiach), ale powinieneś zajrzeć. Przy tym niedziałającym sprawdź, czy się pojawia napięcie na siłowniku i już będzie wiadomo.

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re: zamki w drzwiach

Post autor: Faavi » 17 lip 2017, 20:31

rozebrałem dziś przednie drzwi kierowcy. wyciągnąłem zamek wraz z klamka (trochę zabawy jak na pierwszy raz). rozebrałem zamek w poszukiwaniu przyczyny hałasu. okazało się ze element odpowiedzialny za zamykanie i otwieranie jest pęknięty. teraz uwaga, nie wiem czy wiecie (może ktoś już rozbierał zamek) nie ma siłowników w zamkach, tam są silniczki. hałas u mnie powoduje silnik który z pękniętym plastikiem obraca się zamiast stawić opór. w wyniku tego powstaje hałas. czeka mnie wymiana zamka.
możliwe ze w drugim przypadku w drzwiach tylnych mógł spalić się silnik.

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: zamki w drzwiach

Post autor: Gabrielo Vel satis » 17 lip 2017, 22:40

Faavi zamka nie musisz kupować,To kowadełko,które pękło i powoduje chałas można skleić i wtopić dwa hacle przygotowane np. z spinek do papierów. przerabiałem to w lagunie 2. W drugim przypadku może prąd nie dochodzi,lub spalił się silnik. Więc jeśli masz dobry na wierzchu to podmień i sprawdz,czy działa.

Faavi
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 11 sty 2017, 23:43
Skąd: Lubań/ Wesołówka
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Citroen C4

Re: zamki w drzwiach

Post autor: Faavi » 18 lip 2017, 10:27

Znalazlem takie kowadelko na alle... w cenie 10 zl. Probowalem skleic. Zlozylem wszystko. zadowolony ze naprawilem wrocirm sie umyc. Pojechalem na zakupy ale po 3 zamknięcia znowu halas wrocil. Wiec wole kupic nowe i miec spokój

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: zamki w drzwiach

Post autor: Gabrielo Vel satis » 18 lip 2017, 13:08

Faavi samo sklejenie nie wiele pomoże,zbyt duża siła tam napiera. Trzeba wtopić te spinki. U mnie był spokój ponad rok. lagunę sprzedałem i pękł kolejny rok i jest spokój nadal z tego co mi wiadomo.Także moja naprawa przyniosła oczekiwany rezultat. Ale jeśli udało się kupić kowadełko za 10 zł-to jest ok.

ODPOWIEDZ