Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: Gabrielo Vel satis » 11 cze 2017, 15:22

Uważam,że powinniśmy na tym forum dzielić się uwagami i z postrzeżeniami,a także naprawami naszych velków,aby ułatwić diagnozę. Otóż gdy koło pasowe kończyło swoją żywotność dawało następujące objawy :o Przy odpalaniu i gaszeniu silnika odgłos metaliczny jakby miało rozsypać się koło dwumasowe. potem padło podejrzenie na poduszki silnika,lub skrzyni,ale wszystko ok :oops: jadąc ulicą skręcam w prawo,a tu nie działa wspomaganie. Staję sprawdzam,czy nie pękł pasek osprzętu,czy olej w zbiorniczku na odpowiednim poziomie,więc pada podejrzenie na pompę wspomagania układu kierowniczego. Pompa sucha,żadnych niepokojących dżwięków nie wydaje. Nagle zauwazam,ze pasek osprzetu staje,a silnik pracuje na obrotach :shock: w tym wlaczona klima,wiec wylaczam klime pasek obraca sie zgodnie z obrotami silnika. Wlaczam klime pasek staje. Mysle sobie kompresor klimy umiera :cry: gdyz pewno sie zaciera. A kolo pasowe jest dwu masowe(*jakis nowy model kola mysle sobie,moze vel po lifcie tak ma) i zabespiecza pasek przed zerwaniem. Przejechalem tak jeszcze 200km ( niczego nie swiadomy) i do ASO. Padla szybka diagnoza kolo pasowe walu korbowego do wymiany.Nie wypuscili juz mnie z serwisu. ASO zamowilo kolo firmy SASIC za 330zl plus robocizna. Noi wszystko hula jak nalezy. Dodam,ze nie jestem laikiem w mechanice,ale czlowiek uczy sie cale zycie 8-) *NIE PRAWDA NIE MA TAKIEGO KOLA PASOWEGO W VELKU JAK DWUMASOWE.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: sasio » 11 cze 2017, 17:45

To się ciesz że koła pasowego Sasic nie musiałeś toczyć. Wiele jest przypadków ze koło do 2.0T jest fabrycznie krzywe w przypadku zamiennika
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: Gabrielo Vel satis » 11 cze 2017, 17:51

Sasio. Po wymianie śmigam już(dopiero) pół roku i jest ok.ASO działało i gwarancja 12-cie miechów. :D

batonikus
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:28
Skąd: Szczytno
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: batonikus » 12 cze 2017, 14:52

Jestem właśnie po przejściach z kołem pasowym wału korbowego, mianowicie wymieniałem wszystkie koła pasowe bo paski nawet nowe nie dały sie naciągnąc i piszczały. Kupiłem jakieś nie pamiętam nazwy za 120 zł. po przejechaniu 100 km rozwarstwiło się i mało co nie uszkodziło silnika. Zadzwoniłem do serwisu renault i nowe koło 800 zł. ( drogo nie drogo) na szczęście nie wyrzuciłem starego i udałem sie do zaprzyjaźnionego tokarza , który przyciął mi kliny koła o jakieś 0,2 mm co skutkowało obniżeniem paska klinowego w rowkach i lepsze trzymanie i brak piszczenia.

batonikus
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 17 maja 2017, 17:28
Skąd: Szczytno
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: batonikus » 12 cze 2017, 14:53

Jestem właśnie po przejściach z kołem pasowym wału korbowego, mianowicie wymieniałem wszystkie koła pasowe bo paski nawet nowe nie dały sie naciągnąc i piszczały. Kupiłem jakieś nie pamiętam nazwy za 120 zł. po przejechaniu 100 km rozwarstwiło się i mało co nie uszkodziło silnika. Zadzwoniłem do serwisu renault i nowe koło 800 zł. ( drogo nie drogo) na szczęście nie wyrzuciłem starego i udałem sie do zaprzyjaźnionego tokarza , który przyciął mi kliny koła o jakieś 0,2 mm co skutkowało obniżeniem paska klinowego w rowkach i lepsze trzymanie i brak piszczenia.

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: NIE TYPOWE OBJAWY AWARJI KOŁA PASOWEGO WAŁU KORBOWEGO

Post autor: Gabrielo Vel satis » 13 cze 2017, 22:43

Batonikus najważniejsze że zakończyło się wszystko dobrze. Najlepiej przy wymianie rozrządu wymienić i masz spokój. Ja awarię koła pasowego miałem na własne życzenie,bo w serwisie proponowali mi wymianę koła pasowego,przy wymianie rozrządu.Na fakturze miałem,że 5 lat temu było wymienione,więc nie wyraziłem zgody. A tu po dwóch miesiącach kaput i objawy jw.wymieniłem.

ODPOWIEDZ