Jak sprawdzić używane czujniki?

Felgi, opony, czujniki i koła dojazdowe
KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Jak sprawdzić używane czujniki?

Post autor: KrzysiekEg » 17 maja 2019, 21:37

Cześć.
Chcę kupić używane alufelgi z czujnikami. Czy jest możliwość sprawdzenia ich przed zamontowaniem opon?

oceanic123

Re: Jak sprawdzić używane czujniki?

Post autor: oceanic123 » 17 maja 2019, 23:25

Jeśli masz urządzenie do wzbudzenia czujnika + clip to wzbudzasz go, dopisujesz do systemu( czyli dziala), wyszukujesz w systemie i będziesz widział ew. komunikat o stanie baterii. Czujniki działają w praktyce przez 8-10 lat, więc jesli nie masz opisanych powyżej urządzeń, to spójrz na datę produkcji i kup jak najmłodsze. Nie spotkałem sie z walniętym czujnikiem, raczej z pustą bateria, która od biedy też można chałupniczo wymienić.

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Jak sprawdzić używane czujniki?

Post autor: KrzysiekEg » 18 maja 2019, 14:47

Czujniki są w komplecie z alusami, jako bonus. Nie wiem z jakiego roku, ale pewnie mają z 10 lat. Czy w ddt wystarczy spisać kod z czujnika i postawić felgę koło auta i sprawdzić, czy program go widzi? Czy też konieczne jest wzbudzenie? Z tego, co czytałem, to tam jest kulka bezwładnościowa, to czy może wystarczy za symulować siłę odśrodkową, by je wzbudzić?

oceanic123

Re: Jak sprawdzić używane czujniki?

Post autor: oceanic123 » 19 maja 2019, 09:13

czujnik mozna dopisać po numerze do systemu, jeśli masz go ma oponie, wybierz opcje wykrywania czujnika w Clip i wykręć wentyl, gwałtowny spadek ciśnienia w kole zwykle go również wzbudzi (chodź nie zawsze) i system go znajdzie.

ODPOWIEDZ