Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: sasio » 21 lut 2017, 10:54

Hej, tak jak obiecałem odpisuje.
Ogólnie VelSatisy które wrzuciłeś kolego są bardzo rozpięte cenowo, i mogłoby się wydawać że te droższe są lepsze (nie mówię konkretnie o Twoich które podałeś ale często tak nie jest, sam jestem tego dowodem gdyż kupiłem drożej niż rynkowa wersja Vela i walczę z uciekającym płynem chłodniczym i olejem, bo auto było strasznie niedoinwestowane).

1.Bardzo piękny kolor, stoi już jakiś czas na Allegro, ale jedno jest pewne, Vela sprzedać w Polsce jest bardzo trudno.
Auto świeżo po myjni co widać, zabiegów trochę na lakier by się przydało ale nie jest to wyznacznik wizualnego stanu lakieru.
Ogólnie mało szczegółowych zdjęć, ot takie typowo ogólnikowe, a jak są już bliższych elementów to są słabej jakości.
Mało co można powiedzieć o tym aucie na podstawie zdjęć. Mało także jest w opisie informacji o aucie, wszystko telefonicznie.
Z plusów to mniejszy silnik, ale z TURBO, i manualna skrzynia biegów, która jest mniej awaryjna jak automat, ale często wiele osób woli automat w takim aucie jak Vel, robiąc długie trasy. Nie widać stanu skóry itd.

2.Ze zdjęć wygląda na ładne auto, aczkolwiek to tylko fotki, także świeżo po myjni.
Fotel kierowcy delikatnie zmęczony, ale auto ma 200 tysięcy, choć powinien wyglądać lepiej - aczkolwiek zależy jak było dbane, a raczej nie było. 3.5 litrowa jednostka fajny silnik aczkolwiek dużo palący, przy okazji 200 tysięcy niedługo może być do roboty skrzynia, a bardziej elektrozawory które wytrzymują tak właśnie około 200-300 tysięcy, zależy też jak było dbane.

3.Fotel kierowcy trochę przeżył, do odświeżenia. Auto 235 tysięcy, ze Szwajcarii, ogólnie wizualnie okey, ale widać na zdjęciu że auto odpalone pali się stop (czerwony komunikat) i kontrolka silnika - do weryfikacji.

Szczerze to sam nie wiem które auto bym wybrał, zainteresuj się może ofertami Lucas Car Płock, on ściąga VelSatisy.
Problem z dzisiejszym zakupem auta jest taki że wiele osób twierdzi "bez wkładu" no okey, auto jeździ skręca, hamuje ale stan tych elementów dla jednego np.mnie jest natychmiastowa wymiana, a drugi twierdzi że jak się urwie to dopiero zrobi, a że puka to głośniej auto. Jedno jest pewne, jedź na serwis Renault, za 250zł, niech dobrze to auto zostanie sprawdzone, aby nie kupić problematycznego auta. Wszelkie komunikaty z komputera pokładowego traktuj poważnie, a nie że sprzedawca powie, że jakiś czujniczek za 10zł...
Zwracaj uwagę na stan płynu chłodniczego, nie bierz auta z którego cieknie olej, nawet małe wycieki, po prostu będziesz z tym walczył, w razie pytań, lub jak coś Ci mogę doradzić to dzwoń 696 153 468.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Roadkiller
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2017, 21:07
Skąd: GCH
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: '06 L2ph2 2.0dCi

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: Roadkiller » 23 mar 2017, 22:36

Mam możliwość kupna 2006 Vel Satis 2.0T w manualu. Wersja Exception z xenon, GPS. Warto? Auto od Holendra, nie wystawione w ogłoszeniach. Czy ewentualnie byliby jacyś chętni na takiego? Foty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Było: '99 Astra F 1.6 8V 129xxxkm| '05 Vel Satis 2.0T 237500km| '02 Laguna 3.0V6 229xxxkm
Jest: '06 Laguna IIphII 2.0dCi Privilege 211xxxkm | '06 Vel Satis 2.0T PK6 210xxxkm | '06 Vel Satis 2.0T SU1 208xxxkm
mam CLIP'a <- mogę pomóc

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: KaMis » 24 mar 2017, 09:15

Musisz napisać jaka cena.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: milimetr58 » 30 mar 2017, 09:04

Nie mogłem znaleźć wątku odpowiedniego, więc napiszę tutaj, jeśli źle, to proszę moderatora o przeniesienie.
Właśnie stałem się właścicielem Vel Satisa, rocznik 2006, po lifcie, benzyna 2.0T, automat, kolor czarny. W tej chwili wymieniane są filtry, oleje, rozrząd, płyn hamulcowy i tylne klocki hamulcowe. Auto z oryginalnym lakierem, grubość powłoki fabryczna, udokumentowana historia w Renault do chwili obecnej, kupiony od prywatnej osoby w Holandii, bardzo zadbany. Może nie full wypas, bo bez navi i biksenonów, ale w żony Vel Satisie jest navi i nikt jej nie używa, nie mam czasu wgrać polskiej wersji językowej. Auto właściwie bez wkładu własnego oprócz oczywiście wymiany tego co opisałem, ale to jest norma. Ma nawet w tym roku wymienione wszystkie poduszki silnika i zrobione zawieszenie.
Waldek
Waldek i Ewa

Fachowiec Dekarz
Forumowicz
Posty: 68
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:38
Skąd: Brwinów
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: Fachowiec Dekarz » 30 mar 2017, 10:04

Jaka cena?
Po mnie nie ma poprawek

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: milimetr58 » 30 mar 2017, 11:07

Fachowiec Dekarz pisze:Jaka cena?
Dobra cena :)
Ponadto cenę podaje się w wątku jak się sprzedaje auto w wątku na forum. Nic więcej na temat ceny nie napiszę, pozdrawiam.
Chciałbym dodać, że nie jest to auto z ogłoszenia kolegi powyżej.
Waldek
Waldek i Ewa

skmax
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 18 mar 2017, 11:46
Skąd: Piła
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: skmax » 31 mar 2017, 17:44


Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: sasio » 31 mar 2017, 18:01

Po zdjęciach nic złego nie widać oprócz braku fotek wnętrza. Z opisu zastrzeżenie tylko co do ilości poduszek powietrznych, bo albo ma 6 albo 8.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: milimetr58 » 05 kwie 2017, 09:40

W dniu dzisiejszym zarejestrowałem swoją wersalkę, teraz jadę po nią i jutro wrzucę fotki mojego nabytku. Tak więc małżonka i ja mamy po Wersalce :).
Od razu mam pytanie, czy Clipem można ustawić j. polski i od której wersji? Patrzyłem i nie mam polskiej wersji w ustawieniach w CLipie. Nie mam nawigacji, chodzi mi o komunikaty na desce rozdzielczej. Nie przeszkadza mi angielski lub niemiecki, ale szkoda, że nie ma po naszemu :)
Pozdrawiam Waldek
Waldek i Ewa

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: sasio » 05 kwie 2017, 09:55

Niby od 2006 można było ale nie widziałem jeszcze.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ