Podsumowanie zbiórki + nowy serwer

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Podsumowanie zbiórki + nowy serwer

Post autor: axa2zxz » 04 lut 2019, 15:11

Hej! Na początku chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy włączyli się w zbiórkę na rzecz utrzymania naszego forum. Wiem, że było to dawno i już wcześniej należało się kilka słów wyjaśnień ale no... Zeszło się i jest dopiero dziś. :D

Niektórzy z Was prosili aby nie ujawniać, że dali kasę, ale ja to muszę zrobić dla "czystości" sprawy. Zresztą i tak wymieniam Was po nickach, więc nie widzę z tym problemu:
obuwie: 42 PLN
milimetr58: 50 PLN
tajram: 42 PLN
yahoob3: 42 PLN
krzysiek: 42 PLN
997kupiec997: 50 PLN
baner: 42 PLN
chrisfox: 42 PLN
mkcafe: 42 PLN
mcrsk8: 45,99 - 5 PLN (przelew zagraniczny, obciążono mnie prowizją za jego przyjęcie)
cv78: 42 PLN
Faavi: 42 PLN
manulu: 42 PLN

Co razem daje 561 PLN bez jednego grosza :) Jeżeli ktoś wpłacił kasę a nie został tutaj wymieniony to bardzo proszę o kontakt w wiadomości prywatnej bądź w odpowiedzi na ten post w celu wyjaśnienia sprawy!

Co dalej z kasą? Jakoś udawało mi się zwodzić dotychczasową firmę hostingową, obiecywałem im, że obciążenie spadnie, że pracujemy nad tym i w ten oto sposób dotrwaliśmy do końca okresu rozliczeniowego - czyli cały pełny rok. Dziś (04.02.2019) jest ostatnim dniem kiedy stary serwer jest czynny - całe szczęście już go nie potrzebujemy :)

Wczoraj wykupiłem testowo serwer VPS na okres jednego miesiąca w firmie którą już Wam przedstawiałem i przeniosłem na niego nasze forum. Dlaczego testowo? Bo zdecydowałem się na wariant jeszcze mniejszy niż sugerowałem, tj. 2GB ram, 50GB HDD za kwotę 29,52 PLN brutto / miesiąc. Jeżeli przez najbliższe tygodnie nie będzie z tym problemu to wydaje mi się, że nie ma co przepłacać za większy pakiet (większych plików już nie wgrywamy, to co jest obecnie zajmuje około 15GB - jest więc jeszcze spory zapas! Opłata za rok z góry jest trochę tańsza: 318,82 PLN (zamiast 354,24 PLN sumując płatności co miesiąc) i właśnie tak zamierzam zrobić jeżeli nikt nie zgłosi sprzeciwu. Kasa która mi pozostanie leży bezpiecznie na moim koncie i przyda się za rok - będzie mniej do "dozbierania" :)

W razie jakichkolwiek pytań związanych z tą sprawą pozostaje do Waszej dyspozycji - chętnie odpowiem na każde :)

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Podsumowanie zbiórki + nowy serwer

Post autor: Kryniax » 05 lut 2019, 12:34

Według mnie całkiem dobra decyzja, żeby najpierw spróbować tańszego wariantu, nie ma tutaj aż tak dużego ruchu. Wydaje mi się, że spokojnie wystarczy :). Jak to mówią, pożyjemy zobaczymy, najwyżej "przeskoczy" się na mocniejsze zestawienie, o czym już wspomniałeś.

Awatar użytkownika
manulu
Forumowicz
Posty: 81
Rejestracja: 27 cze 2017, 13:01
Skąd: Konin
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: peugeot 206

Re: Podsumowanie zbiórki + nowy serwer

Post autor: manulu » 14 lut 2019, 17:52

super wielkie uznanie dla Ciebie za załatwienie sprawy, za poświęcony czas. Dzięki

ODPOWIEDZ