Jestesmy na nowym, wlasnym serwerze!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Jestesmy na nowym, wlasnym serwerze!

Post autor: axa2zxz » 05 lut 2018, 10:40

Czesc,
w koncu po dlugiej debacie na ten temat jestesmy na wlasnym serwerze. Z grubsza wszystko przeklikalem i wydaje sie, ze dziala. Jezeli znajdziecie jednak jakies bledy to prosze dawajcie znac w tym temacie (z gory uprzedzam, ze u niektorych forum moze jeszcze poprawnie nie dzialac, trzeba poczekac, az DNS'y sie przeladuja na calym swiecie - czyli kiedy komputery beda juz rozumiec, ze dany adres wskazuje na dany serwer).

Po co nam to?
Musielismy to zrobic bo od jakiegos czasu bylo wiadomo, ze wraz ze wzrostem forum bedziemy przeszkadzac na uzyczonym serwerze.

Co to jest i ile kosztowalo?
Na poczatku byl plan, aby byl to typowy VPS. Po przemysleniu sprawy, doszedlem do wniosku, ze to jednak bez sensu, bo poza frajda i ogromnymi mozliwosciami z ktorych i tak nie bedziemy korzystac, problematyczny moze okazac sie moment przekazania paleczki nad opieka nad tym wszystkim innej osobie, ktora nie koniecznie musi znac sie na adminowaniu. Wybor wiec padl na zwykly hosting. Chcialem to jeszcze z Wami przedyskutowac, ale sprawy nagle nabraly tempa i wlasciwie nie bylo juz kiedy. Kupilem zatem standardowy hosting w firmie superhost.pl (jest to dla mnie sprawdzona firma) w pakiecie "Start" (czyli 150 giga miejsca, no limit tranferu i codzienny backup). Pierwszy rok kosztowal nas 47 PLN (jezeli bedzie potrzebna faktura do wgladu to dajcie znac, indywidualnie bedziemy ustalac jak to zrobic gdyz sa tam moje dane i wole tego publicznie tutaj nie wrzucac). Kazdy nastepny rok bedzie kosztowal 294 PLN, i licze, ze co roku uda nam sie taka kwote zebrac. Oczywiscie ten rok zostal oplacony ze zbiorki z ktorej jeszcze zostalo troche kasy (bylo 136, minus 47, zostalo 89 PLN).

Co dalej?
Przy okazji migracji zrobilem update forum do najnowszej wersji. W planach mamy takze jakies rozbudowy i ulepszenia, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Na chwile obecna to tyle informacji, jak mi sie cos przypomni bede dopisywac :D

ODPOWIEDZ