Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: sasio » 27 wrz 2017, 20:24

Hej. Forum się rozrasta, co bardzo nas cieszy, gdyż przy niszowym modelu jakim jest VelSatis zgromadzić ponad 200 użytkowników, dokonać spotkania w Kutnie, czy zapełnić forum uważam za wielki sukces.

Wraz z działalnością forum wiążą się też koszta.
Koszt utrzymania domeny to 158zł z VAT które, dziś zostało opłacone, póki co nie płacimy za serwer chociaż ten termin zbliża się nieubłaganie w ciągu najbliższych miesięcy kiedy to przyjdzie nam jego opłacić.

Opłaty wynikają z bezproblemowego dostępu do forum, nieograniczonego limitu przeznaczonego dla ruchu forum, możliwości uploadowania manuali oraz zdjęć na hosting forum, a co najważniejsze brak reklam, które to niestety towarzyszą darmowym domenom i hostingowi.

Wprowadziliśmy małą niespodziankę, forum będzie od dziś także dostępne pod adresem http://www.VelSatis.pl.

Dlatego też drodzy użytkownicy chcemy zapytać Was o zdanie, związane z działalnością forum.
Oczywiście wszystkie wpłaty na forum są nieobowiązkowe, nigdy nie wprowadzimy opłat za korzystanie z forum i jego treści, oraz nigdy nie zostanie wprowadzony podział na tych co płacą i nie, bo nie o to chodzi. Stawiamy na bezinteresowność w działaniu naszych użytkowników oraz chęć pomocy w finansowaniu działania naszego forum w formie jaka jest nam znana.

W obecnej chwili domena http://www.VelSatis.pl przekierowuje na domenę http://www.VelSatis.com.pl aby nie pozbawić Was dostępu do forum, oraz aby ta zmiana się powoli wdrożyła.

Są dwa rozwiązania :
- zostajemy na skrypcie obecnym phpBB, i obecnej domenie http://www.VelSatis.com.pl, koszty to 158zł z VAT (365 dni), + koszt utrzymania serwera
- wykupujemy zewnętrzny serwer, z nielimitowanym dostępem do ruchu strony oraz 50GB miejsca, co kosztuje 360zł (365 dni) oraz koszt domeny http://www.VelSatis.com.pl 49zł z VAT (365 dni), co wiąże się z przeniesieniem forum i jego dostosowaniem pod nasze wymogi aby domyślnie je poprawić poprzez wprowadzenie modyfikacji ułatwiających nam wszystkim użytkowanie forum.

Opcjonalne trzecie i czwarte i rozwiązanie to :
- składki klubowe które idą na utrzymanie serwera i domeny, jednakże będzie sztuczny podział na płacących i nie płacących co nastręczy problemów
- wprowadzenie gadżetów klubowych w cenach których część posłuży na utrzymanie serwera i domeny, jednakże wszyscy musieliby zakupić

Jeżeli nie uda nam się dojść do wspólnego ustalenia zostaje jak jest tzn.ja pokrywam wszystkie koszty i zostajemy na domenie .com.pl z ewentualnym przejściem na .pl

Proszę o zabranie głosu oraz opowiedzenie się za któraś z opcji.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: axa2zxz » 27 wrz 2017, 20:39

Ja chetnie doloze sie za oplacona domene :) Proponuje tutaj aby deklarowaly sie osoby ktore tez chca czesciowo zwrocic kase dla Sasia, wtedy te 160 zeta mozna podzielic na liczbe chetnych... Wystarczy ze zglosi sie pare osob to wlasciwie koszt domeny wyjdzie niezauwazalny.

velek_ostrow
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 20 mar 2017, 12:52
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: velek_ostrow » 27 wrz 2017, 21:24

Wrzuć nr konta na które kto będzie chciał każdy wpłaci kilka złociszy i potrzebna sumka się uzbiera.

Awatar użytkownika
KaMis
Klubowicz
Posty: 273
Rejestracja: 07 gru 2016, 13:52
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: KaMis » 27 wrz 2017, 21:29

Jestem za opcją druga, czyli 409zl rocznie plus przejście na samo VelSatis.pl. Składki klubowe to też fajny pomysł, generalnie trzeba by oszacować ilość osób chętnych do płacenia i na ich podstawie wytyczyc składkę, która wystarczy na opłaty za cały rok a każdy użytkownik opłacający ponad tą kwotę będzie wpłacal do puli z której będziemy robić jakieś gadżety czy zloty :)

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: rafal1981 » 27 wrz 2017, 21:37

Jestem za jeśli chodzi o mnie to nie ma problemu, fajnie było by zrobić jakieś gadżety klubowe.

Awatar użytkownika
Tygrysek26
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: 13 cze 2017, 11:28
Skąd: Pieńsk
Rok: 2003
Silnik: 2.2 dCi

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: Tygrysek26 » 27 wrz 2017, 21:57

Ja też chętnie się dołożę ;)
Mi to zwisa bo mam Vel Satisa :)

baner
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 09 cze 2017, 22:41
Skąd: Włocławek/Brześć Kujawski
Rok: 2003
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Scenic 1.6 2002 PL

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: baner » 27 wrz 2017, 22:06

Gadżety klubowe - dobry pomysł. Myślę że zrzutka na drugą opcję jak najbardziej realna zważywszy na ilość użytkowników. Poświęcę czteropak i będzie forum:)

Aneta
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 03 wrz 2017, 20:42
Skąd: Slawkow
Rok: 2002
Silnik: 3.0 dCi V6

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: Aneta » 28 wrz 2017, 10:32

Jestem za wszytkim co ustalicie :)

Kryniax
Administrator
Posty: 355
Rejestracja: 08 lut 2017, 16:25
Skąd: Konin
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: Kryniax » 28 wrz 2017, 21:50

Zmiana adresu, niby fajne, bo samo .pl, ale już przyzwyczaiłem się do tego adresu :D. Podzielam zdanie axa2zxz z opłatami za domenę. Serwer nie wiem, 50GB to już fajny rozmiar, a wiele osob lubi uploadować zdjęcia tu na forum. Tyle, że te zdjęcia są często już sporo skompresowane i nie zabierają tyle miejsca, więc czy taki rozmiar miałby sens? Cena też nie jest niska. Gadżety klubowe są zawsze dobrym pomysłem :)

Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Posty: 624
Rejestracja: 17 gru 2016, 07:05
Skąd: KUTNO
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS

Re: Dobrowolna zrzuta na funkcjonowanie forum

Post autor: Gabrielo Vel satis » 30 wrz 2017, 01:09

Ja nie piszę,czy jestem za opcją pierwszą,drugą lub trzecią. Po prostu dorzucam się do tego finansowo :) ;)

ODPOWIEDZ