Sati

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 05 maja 2017, 20:16

Dzisiaj autko odwiedzilo myjnie, poltorej godziny mycia ale efekt super, niestety bez zdjec ale postaram sie felgi na letnie zmienic juz nie dlugo to wstawie jakies fotki czystego autka.
Kable na wierzchu bo to auto elektryka... :D , a tak na powaznie jestem w trakcie podlaczenia kamerki cofania do fabrycznej navi i jeszcze nie poupychalem wszystkiego, musze tez rozebrac lusterko wsteczne zeby ukryc przewod od rejestratora ale obudowa stawia opor i jak na razie sie poddalem. Co do yatoura czekam az ktos zamontuje go do zmieniarki i podzieli sie informacjami jak to zrobic i czy to dziala ewentualnie zastanawiam sie nad zmieniarka z polifta, ktora obsluguje Mp3, wiecej mi nie trzeba.

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 05 maja 2017, 21:40

Zeby sie nie rozpisywac wstawiam zdjecie inastalacji LPG, dla mnie to czarna magia bo nigdy nie mialem auta z gazem ale dziala i jest dobrze :D :

Obrazek

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 06 maja 2017, 15:19

Dzisiaj postaram sie naswietlic temat pozycjonera automatycznej skrzyni biegow ( ASB ) z ktorym walczylem prawie miesiac czasu. Nowy pozycjoner jest do nabycia w cenie od 1500 do 2000 zlotych, ceny roznia sie w zaleznosci od sklepow i kto jakie ma rabaty, uzywanych pozycjonerow na portalach aukcyjnych ( do renowek ) nie ma, przynajmniej mnie nie udalo sie trafic. Generalnie jest tak ze podejdzie pozycjoner z każdej skrzyni SU1 nieważne czy laguna espace czy vel satis.

Pozycjoner:
Obrazek
Obrazek
Wtyczka 9 pinowa:
Obrazek

I teraz tak,czesto z elektronika lub samymi wtyczkami jaest tak ze styki lubia sniedziec wiec w pierwszej kolejnosci sprawdzilem wtyczke, okazala sie czysta wiec dowiedzialem sie ze mozna roznitowac pozycjoner i popatrzec czy czasem w srodku nie ma jakiegos syfu. Moj pozycjoner na zalaczonych zdjeciach jest roznitowany i poskrecany srubami wiec dobrze widac ze troche tych nitow bylo...

Po roznitowaniu i otwarciu ukazuje sie taki widok:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widac na ostatnim zdjeciu budowa nie jest skomplikowana, sprezynka dociska blaszke, ktora zwiera sciezki i przepuszcza sygnal, opis kostki w polozeniu takim ze dwa najwieksze piny sa na gorze i liczymy od duzego pinu z lewej strony:
1 i 4 to rozrusznik czyli zwarte na P/N
2 i 3 to światło cofania czyli zwarte na R
10 masa a reszta to sygnały czyli zwiera z tą masą, czyli P/R/N/D

Po wyczyszczeniu wszystkiego co mozliwe, nasmarowaniu i delikatnym podgieciu sprezynek pozycjoner zostal poskladany i podpiety, niestety w dalszym ciagu pojawial sie blad skrzyni...
Wyglad samej blaszki, ciezko zlapac ostrosc ale mam nadzieje ze bedzie cos widac
Obrazek
Blaszka ma wytarcie tam gdzie sie styka ze sciezkami i nie za kazdym razem styka sie poprawnie, po delikatnym czyszczeniu styku blaszki niby wszystko bylo oki ale kilka ruchow lewarkiem i blad powracal. Pewnie dalo by rade cos wiecej z tym zrobic ale mi juz zabraklo sil i zdecydowalem sie na poszukiwanie i zakup uzywanego pozycjonera, zajelo mi to troche czasu ale sie udalo. Nie polecam nikomu takiej awarii, skrzynia wchodzi w tryb awaryjny, auto porusza sie tylko na 3-cim biegu, u mnie tiptronic nie chcial zmieniac biegow ale podobno da rade tylko ze nie widac na wyswietlaczu i trzeba na "wyczucie" wbijac.

I to chyba tyle, gdzies w tematach na forum wrzucilem liste aut z ktorych moze podejsc pozycjoner ale nie mialem czasu zeby to sprawdzic.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Sati

Post autor: sasio » 06 maja 2017, 15:35

To są uroki skrzyni SU1.
Pozycjoner i elektrozawory :/
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 06 maja 2017, 17:24

Kupujac auto z automatem bylem przygotowany na naprawe skrzyni ale, dosyc czesto poruszany byl temat elektrozaworow o pozycjonerze dowiedzialem sie dopiero teraz, i tak szczerze mowiac to prosciej jest chyba kupic i wymienic elektrozawory niz pozycjoner. No nic, mam nadzieje ze ten co jest teraz zalozony bedzie dzialal tak dlugo jak poprzedni a co do samej skrzyni automatycznej i jazdy z taka skrzynia to jestem zadowolony i nie wiem czy teraz chcialbym Vel Satisa z inna skrzynia niz automat ;) .

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 07 maja 2017, 21:34

Dzisiaj znalazlem zdjecia z marca, pogoda nieciekawa i troche wialo... jak wiadomo, parking przed blokiem,kto pierwszy ten lepszy. Pan ze srebrnego auta zajal moje miejsce
Obrazek
niewiele brakowalo
Obrazek
a tutaj skutki
Obrazek

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: Sati

Post autor: rafal1981 » 07 maja 2017, 21:48

Ale masz szczęście

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 08 maja 2017, 18:53

Dzisiaj walka z naklejkami i efekt koncowy :
Obrazek
Nie bylo proste ale sie udalo jednak bede zamawial jeszcze raz naklejki bo podszedlem do tego zbyt emocjonalnie i nie do konca mi wyszlo :( ...

Sati
Klubowicz
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2016, 19:44
Skąd: Zakopane
Rok: 2001
Silnik: 3.5 V6

Re: Sati

Post autor: Sati » 10 maja 2017, 20:09

Dzisiaj podczas demontazu uchwytu pod telefon naprawiony pierwszy "bieg" czytnika karty i niestety zgubiona sprezynka od klapki popielniczki :( ... Ma ktos zdjecie lub jakis pomysl czym to zastapic ?

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Sati

Post autor: sasio » 10 maja 2017, 20:17

Popielniczka z Laguny, taka sama sprezynka.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

ODPOWIEDZ