maroteska

YaroSN
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:06
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: maroteska

Post autor: YaroSN » 12 cze 2017, 14:47

axa2zxz pisze:A co do "antipollution monitor faulty" to zajedz na OSKP i zbadaj sobie czystosc emisji spalin, stawiam ze KAT juz sie powoli poddaje ;) Wczesniej mozesz zmonitorowac jeszcze sondy lambda czy daja poprawne wartosci, ale raczej beda OK.
Trop może być dobry. Nie wiem jakie powinny być poprawne wartości i czy np aplikacją Torque da się sprawdzić te wartości?

No i jeszcze jedna rzecz, którą wypatrzyłem w trakcie jazdy to pomiar temperatury na zewnątrz. Wahał się w przedziale od plus 20 do minus 38 :P.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: maroteska

Post autor: sasio » 12 cze 2017, 14:51

Uszkodzony czujnik temperatury.
Wkurza mnie to co się dzieje z tym autem.
Poprzedni właściciel tak pial z zachwytu cytując "ciekawe czy chociażby jeden Vel w Polsce jest w takim stanie", okazuje się że większość.
Oczywiście dobrze że to są jakieś rzeczy nie mające znaczącego wpływu na jazdę autem ale niesmak pozostaje
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: maroteska

Post autor: axa2zxz » 12 cze 2017, 15:25

YaroSN pisze: No i tak zrobię....koszt nieduży, więc można pójść metodą prób i błędów. Dzięki za sugestię z kodami. O co chodzi z tym, że jest pod kanapą?:)
Chodzi o to ze to co masz w desce to tylko zmieniarka, sam tuner radiowy jest z tylu pod kanapa (podnosisz siedzisko, wyciagasz wykladzine pod nim i tam widzisz tuner: po lewej stronie auta).

YaroSN
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:06
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: maroteska

Post autor: YaroSN » 12 cze 2017, 15:26

sasio pisze:Uszkodzony czujnik temperatury.
Wkurza mnie to co się dzieje z tym autem.
Poprzedni właściciel tak pial z zachwytu cytując "ciekawe czy chociażby jeden Vel w Polsce jest w takim stanie", okazuje się że większość.
Oczywiście dobrze że to są jakieś rzeczy nie mające znaczącego wpływu na jazdę autem ale niesmak pozostaje
Tak jak piszesz, to tylko pierdoły. W sumie testowałem kilka Vel Satis do tej pory i ten konkretny prowadził się najlepiej. A odczucia z jazdy są ważne. Jeden model dużo droższy od tego i parę lat młodszy od tego (był ostatnio opisywany tutaj) był w dużo gorszym ogólnym stanie niż ten co kupiłem. Niby ten sam silnik a jakbym jechał furmanką - zero przyspieszenia...głośny, coś w zawieszeniu, stan tapicerki itd i droższy o ok 7 tys i jeszcze skrzynia szarpała po wbiciu R. Inny egzemplarz podobnie, więc nie jest źle :). Niestety pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie wychwycić.

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: maroteska

Post autor: axa2zxz » 12 cze 2017, 15:29

YaroSN pisze: Trop może być dobry. Nie wiem jakie powinny być poprawne wartości i czy np aplikacją Torque da się sprawdzić te wartości?
Nie wiem czy w Torque jest taka mozliwosc, na bank da sie podejrzec w DDT2000 lub Clip :D Na OSKP Pan Ci powie jakie sa wartosci :)

YaroSN
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:06
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: maroteska

Post autor: YaroSN » 12 cze 2017, 18:05

axa2zxz pisze:
YaroSN pisze: No i tak zrobię....koszt nieduży, więc można pójść metodą prób i błędów. Dzięki za sugestię z kodami. O co chodzi z tym, że jest pod kanapą?:)
Chodzi o to ze to co masz w desce to tylko zmieniarka, sam tuner radiowy jest z tylu pod kanapa (podnosisz siedzisko, wyciagasz wykladzine pod nim i tam widzisz tuner: po lewej stronie auta).
Sprawdziłem i faktycznie coś tam jest :) Trzeba odkręcić dwie śruby i jest do wyciągnięcia. No nic, zamówię to ustrojstwo i może trafię na dobry egzemplarz. Dzięki za podpowiedź bo nigdy bym nie wpadł, że tuner można pod kanapą umieścić :P

Własnie wróciłem z wymiany oleju - spód czysty, żadnych wycieków oleju ze silnika czy ze skrzyni. Nawet do pewnych rzeczy dostęp nie jest taki tragiczny :)

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: maroteska

Post autor: axa2zxz » 12 cze 2017, 18:25

YaroSN pisze:Trzeba odkręcić dwie śruby i jest do wyciągnięcia.
Trzy sruby ;)

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: maroteska

Post autor: rafal1981 » 12 cze 2017, 20:51

Z tą temperaturą, winna może być wtyczka u mnie tak było wystarczy wyczyścić styki

RobekK4
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 08 cze 2017, 10:21
Skąd: W-wa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: maroteska

Post autor: RobekK4 » 12 cze 2017, 22:13

A u mnie to chyba wiązka powoli się sypie, bo wariowanie temperatury pojawia się przy regularnym składaniu lusterek. Czasami po kilku razach, a czasami po dwóch tygodniach. Jak już pojawią się wariactwa z temperaturą, to muszę rozebrać ustrojstwo (znaczy się w sumie wystarczy lusterko wymontować), poskładać na nowo i jest ok. Efekt jest taki, że elektrycznie składane lusterka to super sprawa, ale od ponad roku nie używam, żeby mieć spokój ze wskazaniami temperatury.

YaroSN
Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2017, 12:06
Skąd: Szczecin
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: maroteska

Post autor: YaroSN » 12 cze 2017, 22:37

rafal1981 pisze:Z tą temperaturą, winna może być wtyczka u mnie tak było wystarczy wyczyścić styki

Nagle się naprawił :)

Przy okazji odkryłem dzisiaj nową cechę Vel Satisa, którą wcześniej w innych samochodach ze skrzyniami ABS nie miałem. Przeraziłem się, że coś jest nie tak ze skrzynią. Po przejściu z P na R nagle zaczęło piszczeć i przeskakiwać i jakiś dziwna wajcha skakała na ekraniku :). Okazuje się, że w momencie kiedy jest włączony hamulec automatyczny nie ma możliwości ruszenia samochodem przy niedomkniętych drzwiach, stąd ten komunikat :) Ufff :). Jak się zatrzaśnie, to ustawia się podświetlenie na R lub D i sygnał dźwiękowy zanika :). Takie proste a się cieszę jakbym Amerykę odkrył

ODPOWIEDZ