Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Masz problem że swoim VelSatisem?
deejvid
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 29 kwie 2019, 12:27
Skąd: Zielona Góra
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: deejvid » 11 maja 2019, 11:42

Witam
Kilka dni temu nagle przy włączonym nawiewie przestał działać panel. Po prostu zgasł i nic nie dział. Nic się nie wyświetl. Pomyślałem, że padł. Kupiłem używkę na allegro ale efekt ten sem. Nie działa. Mam pytanie czy ktoś miał podobny problem? Czy można jakoś sprawdzić czy zakupiony panel jest sprawny podłączając go w jakiś inny sposób? Czy może panel jest sprawny a usterki trzeba szukać gdzieś dalej??
Druga sprawa to czytnik kart. Od jakiegoś czasu muszę kilka razy włożyć kartę aby odpalić. Jest tak, że wkładam kartę i mogę włączyć np tylko radio, żadne kontrolki się nie zapalają. Dopiero kiedy kilka razy włożę i wyjmę to załapuje. Nie jest to reguła tylko co jakiś czas tak się dzieję. Nie bardzo wiem gdzie szukać problemu, czy to karta czy może czytnik. Za wszystkie podpowiedzi będę ogromnie wdzięczny.

rober571
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2019, 12:26
Skąd: Wrocław
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6
Drugie auto: Audi A6 C6 Quattro

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: rober571 » 20 cze 2019, 14:35

Co do panelu to usterka wygląda mi bardziej na brak zasilania skoro wszystko zgasło. zacząłbym od sprawdzenia bezpieczników. Ewentualnie w moim poprzednim aucie też miałem problemy z panelem i wynikały z zimnych lutów które po czasie po prostu nie łączą. wystarczy lutownica, trochę cyny i poprawić luty na płytce. Ten sam problem z zimnymi lutami możesz mieć w czytniku albo w karcie. Ja u siebie poprawiałem luty w karcie bo nie chciała mi otwierać i zamykać samochodu. Pytanie tylko czy masz taki problem na wszystkich kartach chyba że posiadasz tylko jedną. Jeżeli masz tylko jedną to zanim coś zrobisz z samą kartą to zaopatrz się w drugą i ja zaprogramuj do auta bo jak uszkodzisz kartę przy próbie jej naprawy i nie będziesz posiadał żadnej innej to z tego co wiem w takim przypadku dopisać kartę będzie można tylko w ASO i trochę to wtedy kosztuje.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: milimetr58 » 21 cze 2019, 08:10

Co do czytnika, może masz ułamany dings w czytniku, trzeba rozebrać, skleić lub zrobić nowy języczek i będzie ok. Wujek Google Ci podpowie, za dużo pisania. No chyba, że masz kartę HF, no to wtedy coś z kartą, czytnikiem. Jak masz możliwość podepnij Clipa i wtedy on może Ci wszystko wyśpiewa.
Waldek i Ewa

Tygrysio
Forumowicz
Posty: 92
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:41
Skąd: Olsztyn
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: Tygrysio » 21 cze 2019, 09:09

A czy ktoś ma jakiś patent, jak dorobić w miarę prosto ten obłamany języczek - na filmach z reguły przyklejane są obłamane oryginalne języczki

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: milimetr58 » 21 cze 2019, 12:19

Bierzesz trytytkę, rzeźbisz i masz. Ja nie miałem okazji dorabiać, ale podobno najlepiej trytytka się sprawdza.
Waldek i Ewa

baner
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 09 cze 2017, 22:41
Skąd: Włocławek/Brześć Kujawski
Rok: 2003
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Scenic 1.6 2002 PL

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: baner » 21 cze 2019, 12:43

milimetr58 pisze: 21 cze 2019, 12:19 Bierzesz trytytkę, rzeźbisz i masz. Ja nie miałem okazji dorabiać, ale podobno najlepiej trytytka się sprawdza.
Potwierdzam, trytytka działa.

Puszkin17
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:03
Skąd: Wodzisław Śląski
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Panel nawiewu i czytnik kart - problem

Post autor: Puszkin17 » 01 lip 2019, 00:15

Jak miałem lagune to też mi się jezyczek ułamał dorobiłem z lizaka co córka lizała chwilę wcześniej

ODPOWIEDZ