Niewłaściwe ciśnienie paliwa

Masz problem że swoim VelSatisem?
rober571
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 maja 2019, 12:26
Skąd: Wrocław
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6
Drugie auto: Audi A6 C6 Quattro

Niewłaściwe ciśnienie paliwa

Post autor: rober571 » 08 sty 2021, 22:30

Witam.

Od jakiegoś czasu dopadły mnie objawy szarpania i braku mocy przy próbie przyspieszenie. Czytałem nawet tu na forum że mogą to być padnięte zawory SCV. Pytanie moje brzmi czy przed nimi jest coś jeszcze co też steruje ciśnieniem. Po podłączeniu do PyClip na wolnych obrotach pokazuje że ciśnienie zadane 300 i takie samo ciśnienie na listwie ale jak próbuje przyspieszyć to ciśnienie zadane ma być 700 a na listwie pokazuje około 100. Jestem gotowy wymienić te zawory na pompie ale jeżeli to by nie pomogło to trochę lipa by była wydać prawie 900 zł dla tego pytam czy nie ma przed nimi czegoś innego. filtr niedawno wymieniony a w instalacji brak bąbelków powietrza tak że obstawiam że to ich wina.

Mam jeszcze 2 inne usterki więc nie będę zakładać nowego tematu i zapytam też o nie.

Kolejny błąd jaki mi pokazuje to zwarcie do masy w obwodzie świec żarowych więc obstawiam że któraś padła. Pytanie czy ktoś z szacownego grona ogarniał sam ich wymianę i jak to wygląda z dostępem do nich w razie jak by się jakaś urwała podczas. wykręcania.

Ostatnia sprawa dotyczy skrzyni AW 55-50.
Objawy uszkodzonych zaworów. Znalazłem informacje że można spróbować samemu wyczyścić zawory i płyty sterownika jednak u mnie jest jeszcze jedna sprawa o której nigdzie nie znalazłem informacji. Otóż skrzynia wchodzi w tryb awaryjny podczas dłuższej jazdy. Ma to miejsce szczególnie jak na dworze jest ciepło, wtedy auto ma problem aby przejechać z jednego końca miasta na drugi przy normalnym natężeniu ruchu na drodze. Niestety ostatnio jak mnie to spotkało to nie miałem jeszcze interfejsu i nie wiem jaki są parametry podczas tego objawu a po sczytaniu błędów nie było nic dotyczącego skrzyni co mnie dziwi gdyż na wyświetlaczu pojawia się napis check gerabox. Teraz jest zimno i objaw nie występuje. Pytanie jest czy może to mieć związek ze sterownikiem czy raczej bardziej prawdopodobne głębsze uszkodzenie skrzyni.

Z góry dzięki za każdą pomoc.

ODPOWIEDZ