Nie odpala. Pomocy.

Masz problem że swoim VelSatisem?
Publicenemy
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 20:26
Skąd: Wałbrzych
Rok: 2001
Silnik: 2.2 dCi

Nie odpala. Pomocy.

Post autor: Publicenemy » 08 kwie 2020, 20:45

Witam, tak jak w tytule mam problem z ventylem. Silnik 2.2 DCI 150KM.
Historia tego samochodu wygląda nastepujaco: poprzedni właściciel sam na własną rękę grzebał coś przy wtryskach, wpadła mu śrubka i stało się to co miało stać, ja go kupiłem, wymieniłem głowice itd. Po całej naprawie samochód chodził, palił bez problemu, miał problem jedynie z jednym wtryskiem.
Znajomy chcąc mi pomóc zaczął coś grzebać przy kablach, aż w końcu przestał palić całkowicie.
Odstawiłem samochód do garażu na jakiś czas. Teraz nadszedł czas na niego. Po podpięciu pod komputer pokazuje następujące błędy:
Obwód wtryskiwacza, cylinder 1,2,3,4, napięcie zbyt niskie. Sprawdzałem miernikiem, diodą, brak jakiegokolwiek prądu idącego na wtryski.
Rozebrałem ECU w poszukiwaniu spalonej ścieżki, bo z tego co się dowiedziałem kolega mostkował kostki ale to mi nic nie dało. Wymieniłem zawór na pompie też brak efektów.
Po odkręceniu głownego węża zasilającego z pompy paliwo ledwo leci.
Nie stawiałbym na pompe, bo samochod cały czas pracował bez problemu.
Próbowałem na plaka to czasami dzieje się tak jakby chciał zapalić ale no jednak nie bardzo.
Gdzie indziej szukać przyczyny? Co może być powodem braku prądu na wtryskach? Jakiś czujnik go jeszcze nie puszcza?
Dodam, że była lutowana karta ale immo się odblokowuje bez problemu.
Z góry dziękuje za pomoc :) Pozdrawiam

konrad67lw
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2019, 18:25
Skąd: Puławy
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Modus

Re: Nie odpala. Pomocy.

Post autor: konrad67lw » 08 kwie 2020, 22:22

Może czujnik położenia wału?

Publicenemy
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 20:26
Skąd: Wałbrzych
Rok: 2001
Silnik: 2.2 dCi

Re: Nie odpala. Pomocy.

Post autor: Publicenemy » 09 kwie 2020, 07:15

Sprawny, bo po odpięciu czujnika wału wyświetla się od razu błąd braku synchronizacji z czujnikiem wałka.

Publicenemy
Posty: 3
Rejestracja: 08 kwie 2020, 20:26
Skąd: Wałbrzych
Rok: 2001
Silnik: 2.2 dCi

Re: Nie odpala. Pomocy.

Post autor: Publicenemy » 09 kwie 2020, 11:17

Mały edit.
Sprawdziłem czujnik wałka, ciśnienia paliwa, temperatury paliwa- wszystko sprawne.
Dodam jedynie, że jest błąd EGR'a Ale to nie powinno mieć nic wspólnego z odpaleniem. Wtryski sprawdzone, też są w porządku.

ODPOWIEDZ