Skrzynia biegów, manualna. Haczy 3 bieg.

Masz problem że swoim VelSatisem?
Ajfel
Posty: 1
Rejestracja: 25 gru 2019, 13:32
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Skrzynia biegów, manualna. Haczy 3 bieg.

Post autor: Ajfel » 08 mar 2020, 19:08

Witam,
mam taki problem wersalkę kupiłem dwa miesiące temu, zjadła mnie trochę rutyna przy kupnie bądź miłość od pierwszego wejrzenia. Znam się na kupnie auta, wielu ludziom pomogłem przy zakupie. A więc problem polega na tym; Jak jechałem na próbie (auto ciepłe) czułem że lekko haczy 3 bieg i delikatnie 2.
Spytałem sprzedawce czy zmieniał olej w skrzyni odp. że nie, więc pomyślałem że powinna pomóc wymiana oleju.
Niestety na drugi dzień to haczenie już było dosyć mocne ( bez zgrzytu) po nagrzaniu było lepiej. Zmieniłem więc olej (dedykowany do renault ( ale nie pamiętam teraz specyfikacji)) i dolałem liqui moly po przejechaniu jakiś półtora tys wyraźnie się poprawiło. Jednak dalej jest nie to.
Wygląda to teraz tak że na zimnym haczy ale jak trochę pojeżdżę to biegi chodzą rewelacja.
Moje pytanie brzmi czy może jeszcze raz zmienić olej np na rzadszy jak tak to jaki proponujecie?
Drugie pytanie czy jeśli już tak się dzieje i raczej nie ma na to lekarstwa to jeśli ostrożnie będę się obchodził ze skrzynią powinienem trochę na tym pojeździć?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

ODPOWIEDZ