Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
bolsio
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2018, 15:56
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: bolsio » 27 sty 2018, 16:20

witam
jestem zdecydowany kupić vel satisa 3.5+lpg. wybrałem cztery oferty i proszę forumowiczów o ich ocenę. zależy mi zwłaszcza na opinii o tych velach z elbląga i międzylesia ponieważ są daleko ode mnie i to w przeciwnych kierunkach.może ktoś mieszka w okolicy, a może coś wie więcej o samochodach lub sprzedawcach. interesujący wydaje mi się też ten 2.0 tylko nie wiem czy warto brać takiego sprzed liftu.z góry dzięki za opinie
http://allegro.pl/renault-vel-satis-ini ... ml#thumb/5
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-v ... zizmT.html
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-v ... zmk4X.html
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zami ... 25d4666b1b

https://www.olx.pl/oferta/renault-vel-s ... 14c150b406

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: chrisfox » 27 sty 2018, 19:20

Szczerze mówiąc, ta dwójka akurat podoba mi się najmniej :( Rzecz gustu, ale - pomijając silnik i marną wersję wyposażenia - samochód wygląda na lekko zaniedbany. Brud w komorze silnika to może nic wielkiego, jednak brak pokrywki na wlewie płynu do spryskiwacza to już pospolite dziadostwo. Mała rzecz, ale o czymś świadczy. Prywatnie, w ogóle mi się ten egzemplarz nie podoba (malowanie, koszmarne owiewki - to mówi o właścicielu). Rzecz gustu. I - nawet zestawiając cenę z pozostałymi - wcale nie jest tani.

Ten za 9800 ma wymieniony przód. O niczym to nie świadczy, ale...

Elbląski i (zwłaszcza płocki) mają ładnie zrobione zdjęcia :) Niczego podejrzanego nie widać, bo przecież po to się takie zdjęcia robi - ale ładne, doceniam. I nie ma w nich gumowych dywaników - a ten płocki fotografowany w zimie - to mi się akurat podoba. I tak w ogóle, podoba mi się treść tego ogłoszenia, jakieś takie... Jak dla mnie, ten z Płocka się wydaje najciekawszy.

Jak zawsze: jeśli jesteś którymś poważnie zainteresowany, proś sprzedającego o VIN. Potem można przynajmniej próbować sprawdzić przebieg oraz czy nie ma gdzieś informacji o jakichś szkodach. Jeśli sprzedający nie poda numeru, oferta do skreślenia.

bolsio
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2018, 15:56
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: bolsio » 27 sty 2018, 20:07

dzięki za odpowiedź. ten 2.0 to tylko taka ciekawostka, jest jakiś taki inny.jak pisałem, wezmę na pewno 3.5 i pewnie tego z płocka.chciałbym jednak przed zakupem obejrzeć chociaż jeszcze jednego dla porównania.najbliżej mnie stoi ten w poraju, za 9800.faktycznie ma inny grill, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę-dzięki, na pewno o to zapytam sprzedawcę.o viny oczywiście też.na co szczególnie zwrócić uwagę podczas sprawdzania przed kupnem (samemu i na stacji diag.)?czy ktoś poleci jakiegoś diagnostę w płocku?

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: KrzysiekEg » 27 sty 2018, 22:15

Tego z Elbląga oglądałem. I szybko go skreśliłem. Sporo szpachli, sporo niedoróbek, akurat co "wczoraj zepsuł się gaz" itp. Zaniedbany, zdjęcia są nieaktualne. Sprzedający ma komplet tylnych tarcz z łożyskami, ale nie ma czasu by je zamontować. Ogólnie auto kupił od kolegi, pojeździ i sprzeda komuś. Mi się nawet nie chciało nim przejechać.

bolsio
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2018, 15:56
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: bolsio » 27 sty 2018, 22:58

dzięki za info,oszczędziłeś mi sporo czasu i km

bolsio
Forumowicz
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2018, 15:56
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: bolsio » 28 sty 2018, 15:26

znalazłem jeszcze jednego, tylko podejrzanie okazyjna cena. może ktoś kojarzy samochód lub komis?
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-v ... zrAsv.html

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: chrisfox » 28 sty 2018, 21:46

Już opis nie jest bardzo rzetelny, wpisane są w nim przednie czujniki a samochód ich nie ma. "Lekko słychać zawieszenie" - czyli pewnie do sporej naprawy. Kierownica nieco zjechana, przebieg zapewne odrobinkę większy od deklarowanego. Zresztą cena mówi sama za siebie. Mam wątpliwości.

Pytałeś wyżej, co sprawdzać. Samemu, jeśli się nie zna tego modelu, niezbyt łatwo. Dobrze jest się przed oględzinami uczciwie zapoznać z instrukcją a później sprawdzać wszystko (może z listą w ręku), czy działa. Mam na myśli elektronikę, tu drobiazg potrafi zatruć życie i sporo kosztować. Jeśli po uruchomieniu silnika diagnostyka systemu wyświetli "OK", to już dobry początek. I oczywiście, ja bym się dobrze przyjrzał skrzyni. To raczej dobry automat, ale zaniedbana potrafi się dać we znaki. Uczciwa jazda próbna jest niezbędna.

Poczytaj forum, działy o problemach. Zorientujesz się, co nam najczęściej dokucza i ile może kosztować.

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: rafal1981 » 28 sty 2018, 23:14

Szukaj modelu po lifcie 2005-2009

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: chrisfox » 29 sty 2018, 10:10

Tego staram się nie pisać, bo pieniądze... Ale tak, o ile to możliwe, oczywiście. Parę drobiazgów podobno poprawiono, różnice są nie tylko kosmetyczne.

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Kupujesz VelSatisa - ocenimy go !

Post autor: axa2zxz » 29 sty 2018, 11:23

Jak dla mnie plus polifta to normalnie dzialajacy HF, ladniejszy wyglad, ladniejsza nawigacja, wbudowany BT. Minusem jest ciezszy dostep do czesci karoseryjnych i niektorych elementow z elektroniki.

ODPOWIEDZ