Pomoc przy zakupie vel 2.0t

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
Mieciu
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2022, 12:06
Skąd: rybnik
Rok: 2001
Silnik: 2.0T

Pomoc przy zakupie vel 2.0t

Post autor: Mieciu » 03 kwie 2022, 12:27

Witam.
Chcę kupić versalke, nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy kupnie. Mam prośbę, aby forumowicz spojrzał na ogłoszenie.
https://www.olx.pl/d/oferta/renault-vel ... bserved_ad

Awatar użytkownika
Magister
Klubowicz
Posty: 195
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:27
Skąd: Tarnów
Rok: 2009
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Laguna 2.0

Re: Pomoc przy zakupie vel 2.0t

Post autor: Magister » 03 kwie 2022, 19:18

To ja trochę podpowiem:

1. Chyba najbardziej popularny kolor Velka - sporo części blacharskich dostępnych na rynku w kolorze, bodajże jest to kod TEA19.
2. Rocznik 2003, sprawdzić, czy przepustnica jest plastikowa/czarna MGI (praktycznie towar nie do zdobycia, bywają kapryśne - dlatego Renault się z nich wycofało w początku produkcji), czy metalowa/srebrna VDO - teoretycznie lepsza, przynajmniej dostępna nawet jako nowa. Naturalnie istnieje możliwość zamiany, co wiąże się z przeprogramowaniem sterownika silnika.
3. Wersja Initiale Paris, a lewe lusterko chyba nie jest fotochromowe, sądząc po szkle, a powinno być.
4. Na plus drewniana kierownica.
5. Pytanie czemu ktoś sprzedaje auto z nowym gazem.
6. Ogólnie jak to przy zakupie każdego auta - sprawdzić elektrykę/elektronikę, tu widać, że karta jest dorabiana, a przynajmniej kluczyk, zapytać o ilość kart, sprawdzić działanie ręcznego, pamięć foteli i lusterek, działanie handsfree, sprawdzić poprawność założenia instalacji LPG.
7. Wbrew pozorom auto jest ameliniowe, ale lubią wyskakiwać purchle na drzwiach, masce.
8. Dla zbicia kosztów sprawdzić, czy rura od turbo idąca nad silnikiem jest cała (jej kołnierz, łączący z turbiną) bo w 95% lubią być już połatane, czy przy odpuszczeniu, lub naciśnięcia hamulca syczy serwo hamulcowe - może syczeć/przepuszczać.
9. Nie bać się przedliftów. Części jest od groma, są tanie, ogólnodostępne (mówię o reflektorach, licznikach, zderzakach, elektronice) wcale nie są awaryjne względem poliftów.

konrad67lw
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2019, 18:25
Skąd: Puławy
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Modus

Re: Pomoc przy zakupie vel 2.0t

Post autor: konrad67lw » 03 kwie 2022, 21:19

Ode mnie. Jak masz możliwość sprawdź tylne zawieszenie. Szczególnie tuleje pływające w wahaczach poprzecznych i hamulec ręczny.

ODPOWIEDZ