Chce kupić Vel satisa

Kupujesz Vela - pomożemy Tobie !
endriuu.97
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2021, 19:36
Skąd: Chełm
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6

Chce kupić Vel satisa

Post autor: endriuu.97 » 19 mar 2021, 19:55

Witam
Jestem nowy na forum i szukam porady do zakupu vel satisa :)
wpadło mi w oko taki egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-v ... DDs1B.html?
sprzedający pisze : ''Silnik odpala i pracuje bardzo ładnie, cicho i równo, lecz po dłuższej jeździe wytwarza się ciśnienie w zbiorniczku płynu chłodzącego.'' wspomina także o możliwym uszkodzeniu upg. Na jednym ze zdjęć widziałem że korek zbiorniczka wyrównawczego płynu cieczy chłodzącej jest koloru żółtego i z tego co mogłem wywnioskować nie jest z tej wersji silnikowej(powinien być chyba koloru szarego podobno inne ciśnienie przepuszcza) co oznaczało by usterkę zbiorniczka i wytwarzanie takiego ciśnienia
Czy jest sens kupna tego egzemplarza ? ile może kosztować remont tej jednostki w obecnych czasach ? co trapi te auta od strony mechanicznej i elektrycznej :) ?
Powiem wam że samo auto(wizualnie) i wnętrze jest bardzo zadbane tylko mam zagwozdkę z tym silnikiem :)(chciałbym diesla)
Silnik Oczywiście 3.0 dci v6 automat

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: Chce kupić Vel satisa

Post autor: bergman » 20 mar 2021, 00:46

Poczytaj o silniku p9x 701 bo właśnie taki jest w tym aucie.
Jakbym szukał vela w dieslu to tylko po lifcie. Przed liftem tylko benzyna.
Drugi (niby sprawny) silnik kosztuje ok 3000zl. Do tego warto zrobić rozrząd, uszczelnić to i owo, filtry, oleje, robocizna i jak nie będzie niespodzianek (a te zawsze są) to 10000 z zakupem pęknie bez najmniejszego problemu.

Po lifcie był silnik p9x 715 i już był mocno poprawiony i miał skrzynię 6 biegową.

endriuu.97
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2021, 19:36
Skąd: Chełm
Rok: 2003
Silnik: 3.0 dCi V6

Re: Chce kupić Vel satisa

Post autor: endriuu.97 » 22 mar 2021, 09:34

bergman pisze: 20 mar 2021, 00:46 Poczytaj o silniku p9x 701 bo właśnie taki jest w tym aucie.
Jakbym szukał vela w dieslu to tylko po lifcie. Przed liftem tylko benzyna.
Drugi (niby sprawny) silnik kosztuje ok 3000zl. Do tego warto zrobić rozrząd, uszczelnić to i owo, filtry, oleje, robocizna i jak nie będzie niespodzianek (a te zawsze są) to 10000 z zakupem pęknie bez najmniejszego problemu.

Po lifcie był silnik p9x 715 i już był mocno poprawiony i miał skrzynię 6 biegową.
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ