Odgrzybianie klimatyzacji

Dostęp do plików tylko dla zarejestrowanych użytkowników !
axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Odgrzybianie klimatyzacji

Post autor: axa2zxz » 15 kwie 2018, 16:46

U mnie juz bardzo smierdzialo, od momentu jak sobie odgrzybilem jest spoko. Zapach jest... Ciezko powiedziec co to za zapach :) Jak dla mnie jest przyjemny, nie jest mocno intensywny, nie udaje nie wiadomo czego (las, morze czy inne badziewie :lol:). U mnie daje sie go wyczuc jak nawiewy ruszaja, potem jest juz niewyczuwalny (ale to moze byc moje subiektywne odczucie). Zdecydowanie wole ten zapach od tej stechlizny :p

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Odgrzybianie klimatyzacji

Post autor: chrisfox » 15 kwie 2018, 23:02

Ja to chyba jakiś nietypowy jestem. Od 18 lat jeżdżę samochodami z klimą, zawsze włączoną, szyb nie otwieram. Nigdy nie wyłączam klimatyzacji wcześniej, bo lubię zimno. W Lagunie nie śmierdziało mi nigdy, w Safrane raz się zdarzyło, jakoś sobie poradziłem. Z Velkiem niebawem będzie rok i na razie jakoś... ;) Może to dlatego, że używam samochodu praktycznie codziennie?

A swoją drogą, czyszczenie parownika w Safrane, to jest dopiero horror. W większości wersji nie ma filtra, więc na parowniku tworzy się coś w rodzaju plasteliny. Nawiew siada, bo nie daje rady przepchnąć przez ten syf powietrza. Dojście jest tylko od dołu, po wyjęciu wentylatora, tragedia :(

ODPOWIEDZ