Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

bati333
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 12 wrz 2018, 00:44
Skąd: Przeworsk
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

Post autor: bati333 » 08 maja 2019, 22:43

Jak w tytule, potrzebuję kupić w pełni sprawny mechanizm, może być bez silniczka.
Mam już dość zestawów naprawczych tych za 30zł i tych za 130zł.
Proszę o info jak ktoś coś wie.

Czy mechanizm od ESPACE będzie pasował?
Są całe nowe na allegro za 120zł...

Awatar użytkownika
yahoob3
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2018, 21:23
Skąd: Lublin
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Daihatsu Cuore

Re: Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

Post autor: yahoob3 » 18 maja 2019, 21:55

Podbijam pytanie. Mam ten sam problem.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

Post autor: milimetr58 » 19 maja 2019, 09:11

Od Espace nie pasuje. Musicie szukać na szrotach, towar deficytowy. Ja mam założony zamiennik i działa bez problemu, u żony zamiennik od dwóch lat i też działa. Zamienniki są ok, ale trzeba troszkę pomodyfikować i musi zakładać ktoś, kto się dobrze zna. U mnie zakładał znajomy, przez którego ręce przeszło setki tych linek i mechanizmów. Założenie trwa u niego 15 minut nie licząc zdjęcia boczków. Ja bym chyba pół dnia spędził na tym a i tak bym coś spaprał.
Waldek i Ewa

bati333
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 12 wrz 2018, 00:44
Skąd: Przeworsk
Rok: 2005
Silnik: 2.0T

Re: Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

Post autor: bati333 » 30 maja 2019, 21:25

W założeniu nie ma filozofii, tylko kwestia na jaki zestaw naprawczy trafisz. Zakładałem i lepszy i gorszy. Gorszy za 30zł działał do 2 opuszczeń szyby i poszły linki. Lepszy działał kilka tygodni. Ostatnio kupiłem w InterCarsie taki zestaw i działa do tej pory. Zapłaciłem 139zł. Ostatnio kupiłem 2 mechanizmy z demontażu, jeden komplet z silniczkiem w stanie bardzo ładnym, a drugi do wymiany ślizgi jedynie, które kupiłem na zapas i IC. Mam teraz 2 na zamianę w razie czego. Popadam w paranoję, ponieważ wszystkiego zbieram na zapas z tych newralgicznych części, jak wygłuszenia (już 4 na samochodzie przez 4 lata), zamki-loga klamki z klapy z tyłu, mechanizmy szyby lewe przednie, konsola wysuwana na kubki, boczki lewe przednie, bo za każdym razem jak demontuje to coś się niszczy, odchodzi... Paranoja!
Ostatnio kupiłem całe drzwi od kierowcy z tapicerką, mechanizmem, szybami, no kompletne za 90zł!!! Polecam w ten sposób szukać, bo wygłuszenia też nie mogłem kupić, na allegro chodzą po 100zł a kupiłem całą maskę za 130zł, odebrałem wygłuszenie, zaślepki bo mi brakowało, wężyki, siłowniki i maska na złom za 50zł, czyli 80zł mnie to kosztowało.

Awatar użytkownika
yahoob3
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 23 lip 2018, 21:23
Skąd: Lublin
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Daihatsu Cuore

Re: Mechanizm - podnośnik szyby lewy przód

Post autor: yahoob3 » 10 cze 2019, 17:57

Na te paskudne tureckie ślizgi chyba znalazłem sposób.

Poxilina - po założeniu linek i naciągnięciu zaklajstrowałem w ślizgach miejsca mocowania linek. Na tyle, żeby te dość małe "beczułki" nie wyrywały się z gniazd, bo z tym miałem ciągle problem.

Tyko ślizgi tak potraktowałem. Rolkę silniczka nie.

Jeszcze jedna podpowiedź (może nie wszyscy pamiętają). Obydwa ślizgi mają takie trójkątne wypustki. Trzeba lewy ślizg ustawić tak, żeby ten trójkącik dojeżdżając na dół, kończył zjazd na takim małym gumowym amortyzatorku w plastikowej prowadnicy linki.

Wyskakujące spinki, też potraktowałem poxiliną - odrobiną na tych ząbkach.

Odpukać - działa.

ODPOWIEDZ