Czego brakuje Wam w Velu

Czyli o wszystkim i niczym
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: sasio » 08 maja 2017, 20:20

Hej, jak każde auto, także i VelSatis ma swoje minusy. Czego Wam brakuje w VelSatisie?


Dla mnie największą pomyłką jest brak podparcia lędźwiowego, w Lagunie miałem, w Megance jest..ale kilka linek i drutów zostało pominięte w przypadku VelSatisa.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
Magister
Klubowicz
Posty: 195
Rejestracja: 07 kwie 2017, 20:27
Skąd: Tarnów
Rok: 2009
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Laguna 2.0

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: Magister » 08 maja 2017, 20:32

Fabrycznych świateł dziennych w komorze świateł długich/drogowych. Jeżdżę po mieście na krótkich odcinkach i przetwornice wraz z palnikami dostają w tyłek.

Do tego życzyłbym sobie, żeby egzemplarze przedliftowe miały przedni parktronic i radio z MP3.
Więcej egzemplarzy z szyberdachem i działający, jak należy czujnik deszczu :)

konrads79
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2017, 13:43
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: konrads79 » 08 maja 2017, 21:14

W przedlifcie jak powyżej brakuje mi przedniego parktronika, Bluetooth, a ponadto kamery cofania. Poza tym auto raczej kompletne :)

maroteska
Forumowicz
Posty: 59
Rejestracja: 03 maja 2017, 14:01
Skąd: Oława
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: EspaceIV 3,5 V6 2005

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: maroteska » 09 maja 2017, 02:54

Ja dodam jeszcze cos od siebie.
- Regulacje pedalow
- Automatyczne odjazd fotela przy wysiadaniu
- Auto lusterka w dol przy wstecznym pod warunkiem przekrecenia galki reg na jakiekolwiek z lusterek,
- Wskaznika napiecia bo z tym sa problemy (pomne fakt ze mozna wejsc w menu serwisowe i to odnalezc po pewnym, dlugim zasie)
- Webasto
- Widocznosci - strasznie grube slupki A czasami lewy skutec ie zaslania w miescie na zakreetach.
- 3 programow ustawien fotela kierowcy, na przyciskach (kodowwnie na kluczykach to ciekawy pomysl ale wole guziory)
- Wejscia AV

Poza tym da sie pokochac bo auto genialne.
... wiele z tej listy do zrobienia :)

obuwie
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:36
Skąd: Wrocław
Rok: 2006
Silnik: 2.0T

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: obuwie » 09 maja 2017, 07:47

-Dobrego patentu z mojego starego Volvo - możliwości włączenia przez jedną środkową kratkę nawiewu chłodnego powietrza niezależnie od działania ogrzewania. W zimie gdy samochód szybko się nagrzewa zanim nie przestanie robi się niezła sauna.
-Mojej narzeczonej z kolei brakuje szerokości parapetu przy oknie. W starym samochodzie lubiła się na nim przekimać, a teraz jest wąski i za wysoko :D

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: rafal1981 » 09 maja 2017, 08:25

A mi brakuje szyberdachu ale pewnie go zainstaluje i kamery cofania

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: axa2zxz » 09 maja 2017, 13:20

Mi brakuje wentylowanych foteli (mowa o prawdziwej wentylacji jak u konkurencji a nie dziurkowanej skorze), podgrzewanej tylnej kanapy (konkurencja miala) czy tez bajerow ktore byly w poprzedniku (czyli Safrane, np. elektryczna tylna kanapa, elektryczna kolumna kierownicy, elektrycznie ustawiane lusterko srodkowe, pompowane fotele) a w Velu im sie nie oplacalo robic (dziwne, caly samochod byl dla nich nieoplacalny :D ). O rzeczach ktore mogly byc a ja po prostu nie mam nie wspominam, ale z tych co mam a fabrycznie nie bylo to brak kamery cofania (C8000 bazuje na VDO Dayton MM 5000 i tam jest wejscie AV jak i odpowiednia opcja w menu, po lifcie w Carminat DVD w Scenicach kamera jako opcja wystepowala). Brakuje mi tez podswietlenia klamek od srodka (w Lancii z tego okresu to extra wyglada, Vel i tak ma duzo oswietlenia w srodku wiec co im szkodzilo), swiatel dziennych (co ciekawe instalacja do tego juz jest, z tych lat tylko w Scenicu zdecydowali sie zrobic miejsce w lampach na zarowke od dziennych, fabrycznie byla ona zaslepiona ale jest). Nie rozumiem tez polityki dla ktorej wylaczono w Velu piktogram obrysu auta z zaznaczeniem ktore drzwi sa otwarte (niby mozna to bez problemu wlaczyc ale po co to bylo wylaczac?). To tak na szybko co mi przyszlo do glowy.

skee
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:43
Skąd: Silesia
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: skee » 09 maja 2017, 16:45

Obsługi wejścia aux po bt, bixenonów i aktywnego tempomatu. No i grzania przedniej szyby, to jest genialne.

Awatar użytkownika
Buka
Klubowicz
Posty: 126
Rejestracja: 06 gru 2016, 20:30
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: Buka » 09 maja 2017, 17:25

skee pisze:Obsługi wejścia aux po bt, bixenonów i aktywnego tempomatu. No i grzania przedniej szyby, to jest genialne.
aktywny tempomat był :D a bixenony ja mam :D - przeróbka ale jest :D

a mnie brakuje hmmmmm przydałby się panoramiczny dach :D

axa2zxz
Administrator
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:52
Skąd: Warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Czego brakuje Wam w Velu

Post autor: axa2zxz » 09 maja 2017, 17:34

Grzana szyba tez byla, jak tylko masz kase na zakup takiej to podlaczenie to juz banal ;)

ODPOWIEDZ