Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Czyli o wszystkim i niczym
Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Posty: 751
Rejestracja: 04 cze 2017, 19:21
Skąd: Warszawa
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: chrisfox » 31 sty 2019, 20:17

Rozebrałem bagażnik, przeanalizowałem kwestie związane z dziwnym zachowaniem tylnych lamp. W efekcie poprawiłem styk masy przy prawej lampie. Zobaczymy, na razie w porządku.

radocha
Forumowicz
Posty: 49
Rejestracja: 03 kwie 2017, 17:25
Skąd: Olsztyn
Rok: 2004
Silnik: 3.5 V6

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: radocha » 01 lut 2019, 19:30

Ostatnio kilka tematów i trochę poszło po kosztach... ale lubię te auto pewnie jak każdy z nas, choć mnie czasem wkurza. Gdzieś czytałem, że właśnie takie auta mają duszę... zachowując się jak rozpieszczona baba :P
Hamulec ręczny -regeneracja, wymiana linek w Electric Cars, szybka dostawa i dobry kontakt 270 zeta - bardzo pozytywny kontakt.
Wymieniona poduszka amortyzatora kierowcy- przestało skrzypieć przy leżących policjantach
Klocki przód
Maglownica po regeneracji, wydaje się że dobrze zrobiona. Kupiłem używkę i wysłałem do regeneracji. Miałem obiekcje, ale jak wróciła wygląda spoko, zobaczymy na jak długo i czy nie puści oleju. Mój mechanik mówił że wydaje się dobrze zrobiona. Koszt 600 PLN. e-przekladnie.pl., z firmą dobry kontakt, wysyłają kuriera. Autko znacznie lepiej się prowadzi, nie jest gumowe.
Klapa się nie otwierała. To już sam ogarnąłem, tam jest taki mały mikro styk, rozbierałem i czyściłem, zakleiłem klejem na gorąco. Ma ktoś dojście do nowego takiego mikrostyku?

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: KrzysiekEg » 02 lut 2019, 12:49

Podrzuć symbole poduszek amortyzatora, z tego, co tu napisano, ich słaba kondycja jest główną przyczyną pękania sprężyn.

Puszkin17
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:03
Skąd: Wodzisław Śląski
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: Puszkin17 » 16 lut 2019, 17:55

Wymiana żarników 2 szt firmy M - Tech bo jedna eksplodował w soczewce i wymiana żarówek postojowych na Led przy jednej wymianie

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 27 mar 2019, 20:29

Ja w piątek będę robił:
- wymiana rozrządu z pompą cieczy,
- wymiana koła pasowego (profilaktycznie),
- wymiana tylnych tarcz hamulcowych plus klocki,
- wymiana oleju w skrzyni biegów (statyczna),
- założenie blaszki na przepustnicę, kupiłem do swojego i małżonki
link: https://allegro.pl/oferta/blaszka-przep ... YjI5MzI%3D
- wymiana świec na nowe.
Ufff to tylko tyle.
W niedalekiej przyszłości:
- założenie modułu automatycznie składających się lusterek,
- pranie tapicerki i generalne sprzątanie wewnątrz.
Waldek i Ewa

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: KrzysiekEg » 28 mar 2019, 12:39

U mnie też trochę się zebrało, w grudniu nowe ksenonowe żarniki, w styczniu nowe ledy zamiast żarówek w środku auta, luty silnik podnoszenia siedziska, marzec nowy alternator, rolka, pasek, łożysko kompresora. Nowa pompa paliwa z koszem, nowe opony lato, wymieniona osłona przegubu wewnętrznego lewej półosi, został mi jeszcze do zrobienia łącznik stabilizatora. Mam nadzieję, że to koniec niespodzianek, bo chyba przestanę Renatę lubić.
A biorąc pod uwagę, że wcześniej zrobiłem zawór odmy, naprawiłem ręczny hamulec, poprawiłem wskazówki obrotomierza, wymieniłem klakson, czujnik parkowania, poprawiłem czujniki w drzwiach, wyczyściłem wentylator z czujnikiem nadmuchu, wymieniłem olej w skrzyni automatycznej, nie licząc założonych świateł dziennych, oraz kamery cofania i wyjścia aux z radio, to ze smutkiem przyznaję, że Renata wymaga dużej uwagi. Na szczęście zdecydowaną większość prac wykonałem sam.

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 30 mar 2019, 20:27

Wszystko co pisałem w poście powyżej, wczoraj zostało zrobione.
1. Koło pasowe już zaczęło czasami ocierać obudowę, najwyższy czas na wymianę był.
2. Tylne tarcze hamulcowe po zdjęciu czuć było spalony smar, jeszcze trochę i łożyska by szlag trafił, też była najwyższa pora.
3. Tylne klocki hamulcowe 2-3 mm, następna część, którą należało wymienić.
4. Olej w skrzyni biegów po 55.000 km mocno "zmęczony". Wymiana statyczna, adoptowałem skrzynię wg instrukcji, działała bez zastrzeżeń i działa też bez zastrzeżeń, ale do końca roku co 2 m-ce będę wymieniał olej statycznie w skrzyni biegów, żeby uzyskać jak najlepszy efekt (czystość oleju), ewentualnie przez kilka dni, codziennie będę w ten sposób wymieniał olej aż dojdzie do fabrycznego koloru.
5. Świecie wymienione po 50.000 km, okazało się, że te co były naprawdę spokojnie by ze 30.000 km przejechały, bo nie miały prawie żadnego śladu zużycia, mechanik sam był w szoku, bo on te stare mi sam zakładał. Powiedział, że mam idealnie ustawioną instalację gazową patrząc na te świece, co mnie bardzo ucieszyło :)
6. Rozrząd zrobiony z pompą cieczy no i jak wspomniałem w pierwszym punkcie koło pasowe też.
Na założenie czekają dystanse na tylne sprężyny, moduł zamykania lusterek oraz kilka bajerów, ale jak dojdą to napiszę więcej.
Kieszeń troszkę lżejsza, ale serce się raduje, ponieważ autko NIGDY mnie nie zawiodło i aby tak dalej.
Waldek i Ewa

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: KrzysiekEg » 31 mar 2019, 11:14

Jaki olej zalewałeś do skrzyni? Wtedy zrobiłeś statyczną wymianę pojedynczą?

Awatar użytkownika
milimetr58
Klubowicz
Posty: 768
Rejestracja: 07 gru 2016, 17:02
Skąd: Łódź
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: VelSatis 2.0T

Re: CRavenol.o dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: milimetr58 » 31 mar 2019, 12:28

KrzysiekEg pisze: 31 mar 2019, 11:14 Jaki olej zalewałeś do skrzyni? Wtedy zrobiłeś statyczną wymianę pojedynczą?
Powiem szczerze, że nie pamiętam jaki wtedy był olej wlany, ale teraz to jakiś ze stajni Renault, kupił znajomy w salonie Renault, na pewno teraz nie Ravenol. Wymiana statyczna wtedy była, obiecałem sobie, że będę co 1.000 km robił wymianę statyczną, ale niestety nie dotrzymałem słowa (jak zwykle brak czasu). Teraz jestem pewien, że tak zrobię, żeby nie wiem co.
Waldek i Ewa

Puszkin17
Forumowicz
Posty: 28
Rejestracja: 16 lut 2019, 16:03
Skąd: Wodzisław Śląski
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6

Re: Co dziś zrobiłem w swoim aucie

Post autor: Puszkin17 » 01 kwie 2019, 00:14

A ja w sobotę wymieniłem zbiorniczek wyrównawczy około 3.godz. roboty był pęknięty oczywiście z tyłu i filtry kabinowy i powietrza

ODPOWIEDZ