Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Wszystko co nie pasuje powyższych kategorii
tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 28 lut 2017, 22:30

Hej!

Pozwólcie, że opiszę kilka mankamentów w jednym temacie, zamiast zakładać ich więcej. Pewnie z niektórymi problemami mieliście do czynienia, a szczerze powiem, że przeszukiwanie miliona for w celu znalezienia rozwiązań doprowadza mnie do szału, więc liczę, że uda mi się uzyskać pomoc tutaj :) z samochodem byłem u użytkownika innego forum w celu podpięcia pod clipa i wyszło trochę błędów z elektroniką.

1. Dziwne cykanie silnika - wygląda na popychacze, miał ktoś ten problem? Ostatni właściciel zalał olej 5w30, a wiem, że wcześniejszy musiał używać 10w60, bo bańkę po takim oleju znalazłem pod podłogą bagażnika. Myślicie, że zlanie tego oleju, użycie płukanki i wlanie porządnego oleju 5w40 albo 5w50 pomoże w tej sytuacji? Jeśli nie, to jakie koszta ewentualnej naprawy?

2. Uszkodzony hamulec ręczny - bardzo popularny problem w tych samochodach. Już trochę czytałem na ten temat, ale może ktoś z Was to przerabiał i ma konkretne zalecenia co z tym począć? Tam są bodajże te linki do wymiany czy jakiś sterownik? Gdzie uderzyć w celu nabycia i wymiany?

3. Uszkodzony czujnik parkowania wewnętrzny prawy - co i gdzie kupić, a potem u kogo wymienić?

4. Nie działa tylna wycieraczka

5. Nie zamykają się lub nie otwierają drzwi tylne prawe - w clipie był jakiś błąd przerwania obwodu, czy coś takiego, jeśli dobrze kojarzę

6. Ksenony się nie poziomują - clip opisuje: obwód czujnika wys. przód, obwód czujnika wys. tył, napięcie zasilania kalkulatora

7. Nie wysuwają się spryskiwacze reflektorów


To chyba na razie tyle, co mi przychodzi do głowy - zastanawiam się ile mnie wyjdzie doprowadzenie tego samochodu do pełnej sprawności i czy to był jednak dobry pomysł z kupieniem tego samochodu ;)

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Jakub Gancarek
Klubowicz
Posty: 66
Rejestracja: 07 gru 2016, 20:05
Skąd: Mysłowice
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Citroen C5

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: Jakub Gancarek » 09 mar 2017, 21:45

Witam, 1 Cyka mi też od 9 lat coś od osprzętu wydaje ten dźwięk na zimnym silniku.
2 Linki zakupić na allegro http://allegro.pl/linka-linki-hamulec-e ... 36977.html wymiana około 200 złotych, podaj przyczyny bo może tylko śniedź na wtyczkach.
3Czujnik parkowania stary wyciągnij spisz numery numery w allegro kup używkę i sam zamontuj nic trudnego.
4 Na początku bezpieczniki jeśli są okej to sprawdź przy wtyczce do silnika wycierackzi czy dochodzi prąd, jesli dochodzi to silnik najprawdoposobiej do wymiany
5 Uszkodzony zamek najprawdopodobniej zębatki w zamku można kupić same zębatki na allegro i wymienić, lub cały zamek uzywany
6 Ściągasz przednie lewe koło i przy wahaczu widzisz cięgno które idzie do modułu który jest przykręcany dwoma torxami, na początku jeśli Ci się nie poziomują a masz dobre cięgno to wyciągnij wtyczkę i przeczyść styki pryśnij jakimś kontaktem w ostateczności może być WD40, jeśli masz urwane cięgno zamów używany czujnik z laguny bo jest tańszy po montażu musisz pamiętać żeby zmienić jego ustawienia z laguny na vela
7 Sasio dodawał manuala jak naprawić spryski reflektorów, musisz poszukać na forum

tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 10 mar 2017, 00:55

super, właśnie takiej odpowiedzi potrzebowałem :) dzięki wielkie!

Jakub Gancarek
Klubowicz
Posty: 66
Rejestracja: 07 gru 2016, 20:05
Skąd: Mysłowice
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Citroen C5

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: Jakub Gancarek » 10 mar 2017, 12:52

A proszę ;)

tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 10 mar 2017, 13:21

Wymieniłem olej na valvoline 5w50 vr1 racing, ale niestety silnik dalej wydaje ten dźwięk - dzieje się tak i na zimnym, i na ciepłym... większość mówi, że to popychacze, ale jak to sprawdzić?

Jakub Gancarek
Klubowicz
Posty: 66
Rejestracja: 07 gru 2016, 20:05
Skąd: Mysłowice
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Citroen C5

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: Jakub Gancarek » 10 mar 2017, 13:37

Wrzuć filmik na you tube posłucham a potem swój nagram ;) u mnie wszystko sprawne jaki masz przebieg ?

tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 10 mar 2017, 14:24

226k, przynajmniej tyle jest na liczniku ;)

tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 14 mar 2017, 23:18

Wrzucam nagranie dźwięku spod maski - teraz doszła do tego nierówna praca... ostatnio podniosła mi się temperatura i zauważyłem, że kapie mi z chłodnicy, więc wlałem środek uszczelniający i właśnie w trakcie pracy zaraz po wlaniu tego uszczelniacza silnik zaczął tak pracować - tak, jakby próbował coś włączyć i mu się nie udawało, ktoś rozpoznaje objawy?

https://www.youtube.com/watch?v=H_QE7IE7q1M

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: sasio » 15 mar 2017, 10:45

Szczerze, narobiłeś syfu tym uszczelniaczem.
Chłodnica nowa około 300zł kosztuje, a uszczelniacze są dobre, jeżeli masz jakby sam obieg chłodnicy, czyli wsypujesz do chłodnicy, a nie do zbiorniczka, bo teraz ten uszczelniacz mógł pozatykać kanały chłodnicze w silniku, ową dziurkę w chłodnicy, ale i zamulił pompę wody.
W najlepszym wypadku musisz płukać cały układ.
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

tommywie
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 31 sty 2017, 17:46
Skąd: Siemianowice Śląskie
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Kilka problemów z Vel Satisem 3.5

Post autor: tommywie » 15 mar 2017, 18:01

bardziej przypuszczam, że po prostu wcześniej nie zauważyłem tego dźwięku ze środka, bo falowanie obrotów już mu się zdarzało... bardziej pytanie co tak może stukać? popychacze czy coś innego? zresztą jutro auto pojedzie na serwis, to może coś więcej mi powiedzą

ODPOWIEDZ