Warsztaty

Wszystko co nie pasuje powyższych kategorii
Gabrielo Vel satis
Forumowicz
Rok: 2005
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Megane RS
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Warsztaty

Post autor: Gabrielo Vel satis » 31 lip 2017, 17:16

Tygrysek26 no to jeśli Twój mechanik ma dwa vele to spontan,foto i wrzutka fotki trzech veli na forum.

Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Rok: 2002
Postawił piwo: 0
Otrzymał  piwo: 7 razy

Post autor: sasio » 31 lip 2017, 18:52

Ogólnie to nie będę opisywał dokładnie z nazwy firmy mechaników, bo gdyby ktoś chciał robić w moich okolicach to zapraszam na PW, odradze większość ale....ten temat zainspirował mnie aby opisać ciekawe z mojego punktu widzenia doświadczenia w kontakcie z mechanikami.

Oczywiście o ile już na starcie nie wypala : "czy Ty widzisz czym przyjechałeś?", "renault nie obsługujemy" , "VelSatisa nie robimy".

CDN...
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Awatar użytkownika
Tygrysek26
Forumowicz
Rok: 2003
Silnik: 2.2 dCi
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Tygrysek26 » 31 lip 2017, 19:53

Gabrielo Vel satis pisze:Tygrysek26 no to jeśli Twój mechanik ma dwa vele to spontan,foto i wrzutka fotki trzech veli na forum.
Jak tylko będę miał okazje to tak zrobię :D
Mi to zwisa bo mam Vel Satisa :)

kopej07
Forumowicz
Rok: 2002
Silnik: 3.0 dCi V6
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 0

Post autor: kopej07 » 31 lip 2017, 22:26

Jeden jest poliftowy ten 3.0 :D i w initialu :) a drugi nie pamietam bo dawno temu tam byłem :D

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Renault Safrane 2,5
Postawił piwo: 6 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Post autor: chrisfox » 01 sie 2017, 09:08

sasio pisze:o ile już na starcie nie wypala : "czy Ty widzisz czym przyjechałeś?", "renault nie obsługujemy" , "VelSatisa nie robimy"
No, gdyby ktoś tak do mnie... Chwilę bym poświęcił na uczciwą promocję takiej firmy ;)

obuwie
Forumowicz
Rok: 2006
Otrzymał  piwo: 0

Post autor: obuwie » 02 sie 2017, 09:52

Mi tak jeszcze nigdy nikt nie powiedział, ale ja na bazie trzech aut mam jedną prostą receptę na bycie zadowolonym - wyjechać z Wrocławia i zostawić auto 20-30km dalej. Nieistotne czego dotyczy problem, we Wrocławiu mechanicy dla mnie nie istnieją, nie obchodzi mnie jak doskonałe mają opinie i kto ich poleca, zawsze żałuję. Książkę mógłbym o nich napisać.

No ale z elektryki mi się jeszcze nic nie posypało czy to w Renault czy w Volvo^^ Ale jak posypało się cokolwiek innego po telefonicznym wywiadze serwisy "specjalizujące się w Renault" albo "znające Volvo jak żadne inne" płaczą, rwą włosy i straszą kosztami, a Wiesiek ze wsi z warsztatu sieci "warsztat u Wieśka" po prostu naprawia bez mrugnięcia okiem. Serwisy "specjalizujące się" stawiają diagnozy z tyłka, albo chcą rozbierać auto bo to trudne do znalezienia. Wiesiek ze wsi poogląda, postuka, poszarpie i trafia w punkt, po czym bierze się za naprawę i problem znika. Delikatnie koloryzuję, ale tak na ogół bywa. Aha, i Wiesiek jest przy tym 3 razy tańszy.

Ostatnim hitem jest dla mnie Bosch Service gdzieś przy Magnolii we Wrocławiu, akurat przejeżdżałem obok, a tłukło mi się coś z tyłu, mają długo czynne to wstąpiłem. Co to za problem znaleźć luz w zawieszeniu -> znów popełniony błąd zawierzenia czegokolwiek serwisowi z Wrocławia. No więc werdykt - wszystko ok, to pewnie klapa uderza bo luźna, wcale mocno nie stuka, czepia się pan, możemy zacząć rozbierać, a co to w ogóle za konstrukcja zawieszenia, 40zł się należy.

Wiesiek w Obornikach Śląskich po 2 minutach szarpania pokazuje mi co się dzieje gdy łapie i puszcza łącznik stabilizatora, kasy za to nie chce. Wymieniłem u niego kilka dni później, cisza, nic nie stuka.
Zawiozłem wywalone łączniki do Boscha. Dowiedziałem się między innymi, że:
- Wiesiek pewnie robi w szopie, a oni mają pro sprzęt, dlatego nie wykryli
- Wiesiek to tylko wiesiek, a oni mają pro wyszkolonych mechaników, daltego nie wykryli
- Nie można powiedzieć, że diagnosta schrzanił robotę
- Na pewno nic by się nie stało gdyby Pan tak jeździł, a w ogóle to nie ma wpływu na bezpieczeństwo i dlatego wg nas to nie jest żadna usterka
Trochę się z nimi posprzeczałem, gdy w końcu zaczęli mnie przepraszać to sobie poszedłem, szkoda z debilami gadać.

I tak jest w tym mieście WSZĘDZIE.

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz

Post autor: chrisfox » 02 sie 2017, 23:30

Też kiedyś podobnie podchodziłem, bo zdarzyło mi się parę razy trafić w Warszawie na specjalistów, którzy naprawiając jedno, psuli przy okazji drugie i trzecie. Robiłem trochę prób za miastem i (poza cenami, fakt, niższe) zachwytu wielkiego nie było. Jeśli po wymianie sprzęgła w Lagunie ujechałem kilkanaście kilometrów i na środku drogi musiałem zakładać linkę (bo spadła) a "wulkanizator" nie będąc w stanie odkręcić jednej ze śrub, po prostu ją urwał (panie, na czterech też się nic nie stanie - a warsztat renomowany, pół sporego miasteczka tam bywa). Obawiam się, że nie ma prostych reguł :(

Krzysiek
Forumowicz
Rok: 2007
Otrzymał  piwo: 1 raz

Post autor: Krzysiek » 21 maja 2018, 21:48

Podepnę się pod ten temat.
Czy może ktoś polecić warsztat z Krakowa lub okolic, który zna się na Vel Satisie (lub chociaż na jego widok nie robi miny jako widział go pierwszy raz w życiu)?

Awatar użytkownika
chrisfox
Forumowicz

Post autor: chrisfox » 13 sty 2020, 13:41

Witajcie po pewnej przerwie (a przerwa dlatego, że na szczęście jakoś się jeździ, odpukać ;) ). Pora już chyba na wymianę oleju w skrzyni i chciałbym zapytać, czy ktoś z Was robił to w Warszawie (nie, sam nie zrobię - nie mam gdzie i czasu też nie zanadto). Oczywiście, jak już, chciałbym dynamicznie. Szybciutko znalazłem warsztat w Izabelinie https://autoservice-grabowiecki.pl/ i jedno mi się spodobało, że w entuzjastycznych opiniach znalazł się też ktoś przyznający się do Velka 3,5 (a konto wygląda na autentyczne). Czy ktoś coś może wie? Dynamicznie, Warszawa.

ODPOWIEDZ