Problem z odpowietrzeniem hamulców.

Zawieszenie i układ hamulcowy
konrad67lw
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2019, 18:25
Skąd: Puławy
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Modus

Problem z odpowietrzeniem hamulców.

Post autor: konrad67lw » 19 kwie 2020, 09:29

Wymieniając koła zobaczyłem że z przodu nie mam już klocków. Zamówiłem i wziąłem się za wymianę. Zacząłem od tyłu. Wyczyściłem wszystko nasmarowałem i złożyłem. Jeden odpowietrznik dałem radę odkręcić drugi okazało się że jest urwany. Z przodu wymieniłem klocki i wziąłem się za odpowietrzanie i wymianę płynu nu bo był koloru coli. Zacząłem odpowietrzać przód i zauważyłem że jest coś nie tak. Padał hamulca nie robił się twardy jak powinien A po przytrzymaniu powoli wchodził w podłogę, później usłyszałem syczenie przy pompowaniu. Uszczelka w serwo. Dostałem od ręki w Puławach koszt 59 zł. Odpowietrzyłem przód ale zaczął lecieć spieniony płyn pompowałem aż był czysty później drugie koło tyłu nie ruszyłem przez ten odpowietrznik. Auto hamowało ale słabo trzeba było padał w samą podłogę wcisnąć. Wczoraj zabrałem się za serwo, wymieniłem uszczelkę złożyłem biorę się za odpowietrzanie i nic się nie dzieje padał wchodzi w podłogę. Jak włączę zapłon padał stwardnieje ale nie tak jak powinien po odpaleniu wchodzi w samą podłogę. Wydaje mi się że serwo działa. Ale pompuje i nic się nie dzieje padał cały czas wchodzi w podłogę. Czy może być wina pompy albo jakaś nieszczelność? Przy kołach jest sucho nic nie cieknie pompa też sucha. Myślałem jeszcze o zbiorniczku na płyn może na łączeniu z pompą. Na pewno oddam tylne zaciski do regeneracji. Co mogę jeszcze zrobić żeby sprawdzić układ? Pierwszy raz mi się coś takiego zdarza A robiłem już kilka razy hamulce i nie miałem takich trudności. Czy regenerował ktoś pompę hamulcową? szukałem zestawów ale do vel satisa nie mogę znaleźć.

Awatar użytkownika
rafal1981
Klubowicz
Posty: 1006
Rejestracja: 09 gru 2016, 23:32
Skąd: Biskupice
Rok: 2007
Silnik: 2.0 dCi
Drugie auto: FORD TAUNUS TCIII2.0

Re: Problem z odpowietrzeniem hamulców.

Post autor: rafal1981 » 19 kwie 2020, 13:28

Trzeba zacząć odpowietrzyc hamulce od zacisku tylnego prawego następnie lewy tył, przód prawy a na koniec przód lewy i będzie dobrze.

konrad67lw
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2019, 18:25
Skąd: Puławy
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Modus

Re: Problem z odpowietrzeniem hamulców.

Post autor: konrad67lw » 19 kwie 2020, 16:27

Muszę i tak na zaciski i nowe węże elastyczne poczekac i spróbuję. Mam nadzieję że pójdzie. A tak się cieszyłem bo podczas siedzenia z dziećmi w domu zdążyłem wymienić głośniki i pomalować plastiki we wnętrzu.

konrad67lw
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 19 sty 2019, 18:25
Skąd: Puławy
Rok: 2002
Silnik: 2.0T
Drugie auto: Renault Modus

Re: Problem z odpowietrzeniem hamulców.

Post autor: konrad67lw » 23 kwie 2020, 21:28

Zaciski wymienione, układ odpowietrzony samochód hamuje jednak pedał łapie przy podłodze. Podczas odpowietrzania był twardy tak jak powinien. Gdy naciskam powoli wchodzi prawie do podłogi gdy chce zahamować nagle jest twardy. Sprawdzę jeszcze przewody elastyczne jak się zachowują podczas naciskania hamulca. Tarcze chociaż wyglądają ładnie już są za cienkie.

ODPOWIEDZ