Regeneracja wtrysków czy używany

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
oceanic123

Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 09 sty 2019, 10:28

Hej,
sprawdziłem Clipe'em, że dwa wtryski 1 i 6 mają korekcje na poziomie 50%, czyli popularnie mówiąc "leją". Innym objawem jest że chwilę kręci aby zapalić na zimnym a nie "odpala od strzała" jak kiedyś.
Czy ktoś przerabiał temat wstawiania używanych (mogę sam zaprogramować) lub regeneracji istniejących, co polecanie ?
Może ew. ktoś zna dobry warsztat w Łodzi ?

pozdrawiam
Tomek

oceanic123

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 11 sty 2019, 15:57

odpowiem sobie sam... a i dla potomnych... Warsztatu regenerującego wtryski Denso na oryginalnych częściach NIE MA w PL... wszyscy robią na dobranych zamiennikach włoskich lub... polskich (WG, Wuzetem)
Ci którzy mówią, że wtryski jest "zregenerowany" - 800 zł i pokazują na potwierdzenie raport i jakieś 4 parametry to zwykłe cwaniaczki. Wtrysk ma pracować idealnie na... spełnionych jednocześnie ponad 20 parametrach. Kolejna ciekawostka (byłem "przy okazji trasy" w zakładach regenerujących w Krakowie, w Łodzi i Poznaniu) - żaden warsztat nie zgodził się na sprawdzenie wtryskiwacza w mojej obecności. (W Niemczech nie było to problemem). Dlaczego ? Bo dzięki temu jak pojedzie się na sprawdzenie 6-ciu, to oczywiście na start uwalone są wszystkie... A nie np. tylko dwa.
Konkluzja - (może nie bez trudu i zabawy) - kupcie 6 szt. używanych z rozbitka z sensownym przebiegiem, zamontujcie, zaprogramujcie numery (REPROG) i popatrzcie jak zapala, jakie ma korekcje itp. Uszkodzone odeślecie w ciągu 14 dni, a zostawicie sobie te działające. Wyjdzie wam koszt jednostkowy 200-300zł. U mnie po wymianie i zaprogramowaniu numerów, odpala "od strzała", nie dymi, chodzi równiutko. Wymieniłem szt. 2. kolejne 4sz leżą na zapasie.

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: bergman » 11 sty 2019, 16:35

Na forum Espace jest kół. espacelk - on ma dużą wiedzę na temat tych silników. Kojarzę, że miałeś tam konto.
Czy masz może zdjęcia korekt starych wtryskiwaczy? Np podgląd z clipa?
Czy oprócz odpalania były jakieś inne objawy?

oceanic123

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 11 sty 2019, 23:53

tak, mam konto na http://forum.renaultespace.pl z racji posiadanie kilku różnych samochodów... poszukam zrzutów ekranu ze starych korekcji, może coś się uchowało...
Generalnie objawy były: 1) korekcje na dwóch wtryskach -50%, 2) robiłem zasłonę dymną jak konkretnie przycisnąłem w tracie podczas wyprzedzania + redukcja (a przecież mam DPF), 3) podczas odpalania kręcił ze 2sek a nie "od strzała" 3) na zimnym miałem wibracje na pedale hamulca pomimo wymiany WSZYSTKICH poduszek silnika...
Dla mnie Velek to "hobby" i jako samochód "na niedzielną przejażdżkę" po prostu musi być TipTop.

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: bergman » 15 sty 2019, 18:58

@oceanic123 mam prośbę, gdybyś kiedyś miał chwilę, czy mógłbyś podłączyć clipa i zrobić zrzut ekranu w parametrami Twoich wtrysków?
Mój silnik po rozgrzaniu zaczyna nierówno pracować i kopcić na biało, ale jestem praktycznie na 100% przekonany, że to nie jest uszczelka pod głowicą. Poniżej wrzucam zrzut ekranu moich wtryskiwaczy i wartości wydają mi się podejrzane.

Aha, orientujesz się, czy wtryskiwacze pasują zamiennie przedlift-polift?
Załączniki
IMG_20190112_142218.jpg
IMG_20190112_142218.jpg (95.52 KiB) Przejrzano 5922 razy

oceanic123

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 16 sty 2019, 11:48

będę to mógł zrobić najwcześniej w Piątek... spoko.

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: bergman » 01 lut 2019, 13:26

@oceanic123 przypominam się :)
Czy wiesz może, czy wtryskiwacze od p9x przed liftem pasują do wersji po lifcie?
Dialogys mi znalazł numer wtryskiwacza 7701064728

oceanic123

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 01 lut 2019, 22:05

dobrze, że mi się przypomnieliście... zszedłem, zrobiłem zdjęcie na rozgrzanym silniku... podziwiajcie komentujcie... ja już widzę, że świeżo po wymianie wyglądało to lepiej... ale i tak jest uważam nieźle.. jeśłi zapoda się logowanie parametrów pożądanych vs. istniejące podczas jazdy to tym bardziej okazuje się, że różnica praktycznie przestaje występować... więc każda obserwacja niepoprawnej pracy wtryskiwaczy występuje głównie na biegu jałowym.
Załączniki
korekcja Denso.jpg
korekcja Denso.jpg (92.91 KiB) Przejrzano 5875 razy

bergman
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 26 sie 2018, 21:26
Skąd: Płock
Rok: 2008
Silnik: 2.0 dCi

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: bergman » 01 lut 2019, 23:35

Dzięki!
Tego mi było trzeba. Teraz wiem, że u mnie jest, delikatnie mówiąc, tragedia. Muszę wymienić 4 wtryski i to może rozwiąże mój problem.

oceanic123

Re: Regeneracja wtrysków czy używany

Post autor: oceanic123 » 02 lut 2019, 07:32

zanim wymienisz wtryski, kup "5L Nafty Technicznej" wlej do baku i dopełnij ropą. Wyjezdzij cały, najlepiej w trasie. Nafta znakomicie czysci i rozpuszcza osady. Dopiero po tym zobacz jakie masz wartości korekcji. Potem podepnij Clip i zobacz przedział w jakim może mieścić sie korekcja, może się okazać że znacznie się poprawiło.

ODPOWIEDZ