[PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 23 sie 2018, 22:53

Aby znaleźć anomalię to muszę mieć punkt odniesienia. Nie wiem czy to jest normalna sytuacja czy nie?
W trakcie tej rejestracji nie wystąpiło opisywane przeze mnie zjawisko braku/opóźnionej reakcji na pedał przyspieszenia.
Załączniki
przyklad.jpg
przyklad.jpg (533.17 KiB) Przejrzano 4217 razy

KrzysiekEg
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 02 gru 2017, 17:46
Skąd: Elbląg
Rok: 2006
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Jaguar x300 4.0

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: KrzysiekEg » 24 sie 2018, 14:58

No i tutaj widać, że wszystko chodzi ok, zresztą potwierdza to brak anomalii w działaniu gazu. Jak widać pozycje wzrostu obrotów, jak i otwarcia przepustnicy i pedału gazu się pokrywają. Sonda pracuje w cały zakresie, więc ją możemy pominąć.
Teraz tylko musisz nagrać, trafić na moment, w którym wystąpi anomalia. Jeśli wykresy będą podobne, to znaczy, że idziemy złą drogą. Jeśli znajdziemy odstępstwa, to chyba będziemy mieć przyczynę.
Swoją drogą clip jest zajebisty, DDT tego nie ma.
Jedyne co mnie zastanawia to 210 s. pojedyncza kreska, która idzie jak pełne wciśnięcie pedału gazu, ale tak jakoś bardzo krótko. Powyżej nie ma prawie skoku napięcia przepustnicy na ścieżkach, ale jest otwarcie do 19%.
Obstawiam, że raczej nie wciskałeś na sekundę pedału gazu w podłogę.
Grzebałeś już coś przy pedale gazu? Ruszałeś wtyczką? Czyściłeś?

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 29 sie 2018, 21:19

Clip te wykresy pokazuje od razu na ekranie, a dodatkowo jest możliwość eksportu danych do pliku, który można następnie obrobić w Excelu.

Nie pamiętam, co zrobiłem w 210 s rejestracji, ale możliwe, że wcisnąłem mocniej gaz na chwilę.

Obecnie wlałem specyfik na czyszczenia wtryskiwaczy i jeżdżę na benzynie. Zdarzyła mi się sytuacja opóźnionej reakcji na pedał przyspieszenia również przy jeździe na benzynie, więc wykluczyłbym też wtryskiwacze.

Potencjometr i wtyczkę przy pedale przyspieszenia sprawdziłem wizualnie - wygląda OK. Samego potencjometru nie rozbierałem.
Mam w planie czyszczenie przepustnicy i przepływomierza. Zobaczę jaki przyniesie efekt.

michalxm1
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2018, 08:43
Skąd: RYBNIK
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: michalxm1 » 08 wrz 2018, 15:53

Wina lezy po stronie skrzyni/sterownika. Spróbuj przełączać na tiptronik przed np. rondem i bedzie wszystko ok - u mnie tak jest. Pojawia jak skrzynia w D zredukuje na 2 gdy auto toczy się bez dodawania gazu tyle że nie za kazdym razem. Sytuacja czasami bardzo niebezpieczna. Nasza skrzynia bardzo żwano powinna reagować na dodawanie gazu.

Krzysiek
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:57
Skąd: Kraków
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: [PHII 3.5 V6] brak/opóźniona reakcja na gaz

Post autor: Krzysiek » 07 paź 2018, 16:12

Krzysiek pisze: 29 sie 2018, 21:19 Mam w planie czyszczenie przepustnicy i przepływomierza. Zobaczę jaki przyniesie efekt.
Została przeczyszczona przepustnica oraz przepływomierz i od kilku tygodni objaw opóźnionej reakcji na pedał przyspieszenia nie wystąpił.
W ramach ciekawostki co nazbierało się w przepustnicy przez lata użytkowania :shock:
szlam.jpg
szlam.jpg (260.25 KiB) Przejrzano 3920 razy

ODPOWIEDZ