Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 15 lis 2017, 17:21

kejno pisze:I jak postęp z autem? Coś nowego się dowiedziałeś, zbadałeś? Skrzynia czy co innego jest przyczyną?
Na chwilę obecną bez postępów, planuję "podmienić" przepływomierz i zobaczyć co dalej, tylko w chwili obecnej nie mam od kogo... auto śmiga jak narazię tylko muli jak by miał 75 KM ;-).

pluskwa79
Forumowicz
Posty: 41
Rejestracja: 07 sie 2017, 11:16
Skąd: Strzelce Opolskie
Rok: 2002
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Fiesta MK7

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: pluskwa79 » 20 lis 2017, 09:17

Może banalne pytanie ale takie objawy są i na benzynie i na gazie?
Napisz jaka instalacja, jakie wtryskiwacze gazu i ile na niej zrobiłeś kilometrów.

Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 29 lis 2017, 12:42

pluskwa79 pisze:Może banalne pytanie ale takie objawy są i na benzynie i na gazie?
Napisz jaka instalacja, jakie wtryskiwacze gazu i ile na niej zrobiłeś kilometrów.
To samo na benzynie i gazie.
Instalacja firmy PRINS.
Wtryskiwacze gazu firmy HANA.
Na LPG zrobione ponad 235000 km.

Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 06 gru 2017, 12:15

Witam po małej przerwie, wczoraj coś próbowałem podziałać przy moim Velu. Chciałem dobrać się do katów, ale niestety dostęp do ich wymontowania jest bardzo słaby. Jedyne co udało mi się zrobić, to wykręcić 2 sondę (ta za katem z przodu pojazdu) i sprawdzić stan kata za pomocą kamery inspekcyjnej włożonej przez otwór sondy lambda. Okazało się, że kata albo ktoś już wydłubał, albo sam się rozsypał, bo kat mniej więcej w połowie swojej średnicy nie istniał - tzn. przez środek kata był po prostu przelot i po obwodzie to co z niego zostało. Zamontowałem tzw. emulator sondy lambda dokładnie taki jak ten http://allegro.pl/364-emulator-drugiej- ... 4844987427 i zobaczymy jakie będą efekty. To samo chciałem zrobić z katem z tylnego rzędu cylindrów, jednak nie za bardzo wiem jak dobrać się do niego. Najlepsze jest to, że nie dawno robiłem pomiar emisji spalin - wszystko w normie. Sonda lambda błędów nie zgłaszała. Zobaczymy jakie będą efekty emulatora jak na razie za tym jednym katem. Może to jest tak, że przez to, że kata właściwie już nie ma, sondy za katem dostają za dużo spalin i mieszają mi w składzie mieszanki i auto słabo jedzie??? Proszę o Waszą poradę, jak się dostać do sondy za 2 katem, aby ją wykręcić, wsadzić kamerkę i zobaczyć jak tam wygląda, a następnie zamontować emulator. Pozdrawiam

kejno
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 19 cze 2017, 16:02
Skąd: Gdańsk
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: kejno » 11 gru 2017, 10:55

Sondy za katami nie mają wpływu na skład mieszanki i tym samym pracę silnika. Wpływ mają tylko pierwsze sondy lambda, przed katami.
Najprostszym sposobem ich sprawdzenia to jest odpięcie ich obu. Wtedy oczywiście wyskoczy błąd, ale silnik będzie ustawiony na taki 'default' i powinien jechać normalnie. Będzie napewno większe spalanie.

Swoją drogą to zacząłęś od drugiej strony... Przepływomierz i dolot zbadany? Zakręciłeś butlę z gazem i jeździłeś chwilę na samej benzynie?

Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 11 gru 2017, 11:19

Jesteś pewien, że sonda nie ma wpływu na skład mieszanki??? Bo po wkręceniu tego "emulatora" samochód wyraźnie ożył. Przepływki jeszcze nie sprawdziłem - nie mam nic na podmiankę, dolot jest ok, butli z gazem jeszcze nie zakręcałem. Nad odpięciem sond myślałem - jeszcze tego nie zrobiłem.

kejno
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 19 cze 2017, 16:02
Skąd: Gdańsk
Rok: 2007
Silnik: 3.5 V6

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: kejno » 11 gru 2017, 11:34

Sondy za katalizatorami nie mają wpływu na skład mieszanki, jedynie ocena 'jakości' spalin.

Sondy przed katami (te wkręcone w kolektory wydechowe) jak najbardziej mają.

Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 17 kwie 2018, 00:54

wczoraj mój mechanik dobrał się do katalizatorów, sprawa wygląda tak, że w katalizatorze (w tym przy kolektorze) z przedniego rzędu silnika jest dziura we wkładzie katalizatora, w tym mniejszym na wlocie katalizatora jest spory syf. Natomiast katalizator z tylnego rzędu silnika (przy kolektorze) nie ma już w ogóle wkładu katalizatora, natomiast ten mniejszy katalizator wyglądana na czysty. dodam jeszcze, że w obu małych katalizatorach są ślady po cięciu i spawaniu (tak jak by ktoś wyciął okienko o wymiarach około 5x7 cm). Ktoś z Was już wymieniał katalizatory, lub robił cokolwiek z nimi???

michalxm1
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2018, 08:43
Skąd: RYBNIK
Rok: 2005
Silnik: 3.5 V6

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: michalxm1 » 18 kwie 2018, 08:54

witam
Miałem podobny problem tylko że u mnie predkość max to była 160. Okazało się że jak wysypał się kat z tylniej głowicy to zatkał ten dolny kat pod autem.
Pomogło rozcięcie kata i wydłubanie go całego. Różnica była już widoczna przy samym gazowaniu auta że obrotomierz szybciej wraca na wolne obroty. Po tej operacji auto ożyło i jeżdzi ja 3,5 a n ie jak 2,0. Jest jeszcze opcja że jest ustawione w kompie opcja "kraje arabskie" i predkość jest ograniczona. Kat jak peknie i coć tam jeszcze zostanie w puszcze trzeba usunąć całkowicie żeby nie zassało ceramiki do cylindrów.

Marcin_OSW
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 18 lip 2017, 11:05
Skąd: Ostrów Wlkp.
Rok: 2003
Silnik: 3.5 V6
Drugie auto: Ford Sierra 2.0 DOHC

Re: Słaba prędkość maksymalna Vel Satis 3.5 Benzyna + LPG

Post autor: Marcin_OSW » 10 maja 2018, 21:17

Witam po małej przerwie :-) Problem można chyba uznać za rozwiązany. W samochodzie zostało zrobione:
- w miejsce "pierwszych" katalizatorów wstawione katy ze stali nierdzewnej, "drugie" katy zastąpione strumiennicami. Konie powróciły do stada ;'), silnik jak by lepiej oddycha. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i porady. Jutro jadę w trasę i dam znać jakie spostrzeżenia ;-) Michalxm1 wygląda na to, że trafiły nas te same przypadki ;-)

ODPOWIEDZ