Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Silnik, elementy napędowe, skrzynie biegów
Awatar użytkownika
sasio
Administrator
Posty: 1175
Rejestracja: 28 lis 2016, 18:48
Skąd: Szczecinek
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: sasio » 18 gru 2016, 19:37

Hej, temat podobny do tego o zbiorniczkach wyrównawczych - musi Cię dopaść.
Tutaj przykład Vela z silnikiem 2.0T.
Bardzo często podczas jazdy, lub postoju wyskakuje błąd układu wtrysku.

Objawia się on komunikatem głosowym : Fuel Injection Faulty / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante oraz tzw.zygzakiem :

Dodatkowo najczęściej :
- auto wchodzi w tryb awaryjny
- obroty silnika wynoszą 2500-3000 obrotów
- auto nie reaguje na pedał gazu
- usterka ustaje po ponownym uruchomieniu auta / wyjęciu karty

Problem dotyczy każdej wersji silnikowej, jednakże najczęściej zdarza się w silniku 2.0T, montowanym zarówno w Espace, Lagunie czy VelSatis i problem ten dotyczy wszystkich wymienionych aut.

W latach 2001 - 2003 montowano w silnikach 2.0T plastikowe przepustnice firmy MGI, które okazały się posiadać wadę fabryczną, dlatego też Renault, postanowiło w 2004 roku wprowadzić przepustnicę metalową firmy VDO, co ciekawe równie awaryjnej (choć podobno mniej).
W latach 2001-2004 można było zakupić plastikową przepustnicę w serwisie, i ją założyć do naszego auta, bez żadnej komplikacji, gdyż występowała jako część zamienna. Niestety Renault rozwiązało umowę z firmą MGI, wycofując ich przepustnice z użycia, zastępując je metalową VDO która jest montowana jako część zamienna do plastikowej przepustnicy, i taką możemy zakupić w ASO.
Niestety jest pewien problem, przepustnica metalowa jest dużo droższa, a jej założenie wymaga przeprogramowania komputera silnika (silnik jest ten sam), co wymaga interwencji serwisu Renault.
Jeżeli serwis jest ogarnięty, to wgra nowe oprogramowanie do komputera (lista numerów aut, pasujących do akcji serwisowej jest dostępna na forum), przyuczy przepustnicę i będzie wszystko dobrze działać.
Niestety w większości przypadków ASO wkłada nową przepustnicę, adaptuje ją (bez wgrywania nowego oprogramowania do komputera), a później jest problem - silnik nie schodzi poniżej 1500 obrotów, ani nie kręci się wyżej niż 2500 obrotów . ASO automatycznie nakazuje wymianę komputera silnika ( z nowym już oprogramowaniem) oraz wiązki silnika pod nowy typ komputera.
Całość, koszt ok 5000 zł.

Opis regeneracji przepustnicy (tak, ta operacja za którą firmy biorą ok 400zł) znajduje się w poniższym poradniku

Pobierz instrukcję regeneracji przepustnicy VelSatis 2.0T
VelSatisem się nie jeździ.
VelSatisem się podróżuje!

Roadkiller
Forumowicz
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2017, 21:07
Skąd: GCH
Rok: 2006
Silnik: 2.0T
Drugie auto: '06 L2ph2 2.0dCi

Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: Roadkiller » 26 sty 2017, 21:21

Miałem ten sam problem. Mechanik obstawiał wymianę przepustnicy. Jednakże zaryzykował wykonanie nowej adaptacji do starej przepustnicy i jak ręką odjął. Moja miała problem podczas mgły / na myjni / w deszczu. Wchodziła w tryb awaryjny. Po ponownej adaptacji zrobiłem grubo ponad 20000km i błąd nie powrócił (mowa o Velu poliftowym).
Było: '99 Astra F 1.6 8V 129xxxkm| '05 Vel Satis 2.0T 237500km| '02 Laguna 3.0V6 229xxxkm
Jest: '06 Laguna IIphII 2.0dCi Privilege 211xxxkm | '06 Vel Satis 2.0T PK6 210xxxkm | '06 Vel Satis 2.0T SU1 208xxxkm
mam CLIP'a <- mogę pomóc

mikussj3
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2019, 15:49
Skąd: Radom
Rok: 2001
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: mikussj3 » 10 kwie 2019, 16:10

Wpis tworzę tylko dlatego że nie mogę pobrać pliku. Przywitałem się na forum i dalej nic. Więc może teraz się uda pobrać.

rad
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:38
Skąd: Lublin
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: rad » 24 cze 2019, 22:19

Witajcie, mam kilka pytań do osób, które zmieniały u siebie przepustnicę.
Czy w każdym Velu da się zrobić zmianę z plastikowej przepustnicy na metalową? I co zrobić jeśli się nie da?
Czy zakup używanej przepustnicy ma sens czy lepiej od razu zakupić nową sztukę?
Czy jak kupię metalową używkę która zaraz padnie i później kolejną metalową to czy za drugim razem znowu trzeba robić zmianę oprogramowania komputera?
Ile zapłaciliście za taką adaptację? I kto robi w Polsce takie czary-mary oprócz ASO?
Czy przepustnice są zamienne między różnymi modelami z tym samym silnikiem?

Wojtaso21
Posty: 1
Rejestracja: 10 lis 2019, 19:18
Skąd: warszawa
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: Wojtaso21 » 10 lis 2019, 19:25

Witam Mogbym poprosić linka do regeneracji przepustnicy ?
Mam taki sam problem jadę jadę serwis wyskakuje około 3 Tysięcy obrotów i tylko można zgasić i zapalić od nowa wtedy ustaje wszystko

MloDy
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2017, 10:46
Skąd: Częstochowa
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: MloDy » 29 sty 2020, 22:58

Witam czy również można prosić o link do naprawy ponieważ nie są się po rac

Bialymis81
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2019, 20:10
Skąd: Łódź
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: Bialymis81 » 20 lut 2020, 12:29

Przyłączam się , również nie mogę pobrać pliku

kazikzo
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2020, 10:49
Skąd: Warszawa
Rok: 2002
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: kazikzo » 18 mar 2020, 11:11

Witam, również poproszę o instrukcję. Niestety nie mogę jej pobrać.

green87
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2019, 20:21
Skąd: Lublin
Rok: 2003
Silnik: 2.0T

Re: Tryb serwisowy / Fault in fuel injection / Kraftstoff Defekt / Injection Defaillante + ESP + SERVICE

Post autor: green87 » 20 kwie 2020, 19:54

Hallo żyje tu ktoś!!!?? Użytkownicy renault potrzebują pomocy!!!!

ODPOWIEDZ